Results 1 to 8 of 8

Thread: Kraj MotoGP prenosa na Eurosportu

  1. #1
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Angry Kraj MotoGP prenosa na Eurosportu

    temu sam mislio da nazovem onako kako sam ja reagovao na PR dobijen od Dorne: AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA... ali sam odustao

    "After many years of successful collaboration, MotoGP rights-holders Dorna Sports would like to announce that coverage of the MotoGP World Championships will no longer be available on Eurosport from the 2009 season," read a statement from Dorna.
    "Dorna would like to thank Eurosport for a partnership which has been of mutual benefit for several years, having helped take MotoGP to new levels of popularity and coverage whilst also offering the pan-European broadcaster impressive viewing figures.
    "The decision is part of Dorna's new strategy of working with national network broadcasters around Europe, always focusing first and foremost on free-to-air coverage to bring MotoGP to wider audiences.
    "This means that in the UK, the BBC will enjoy exclusive coverage of MotoGP next year, whilst in Spain and Italy, where MotoGP enjoys long-term agreements with TVE and Mediaset respectively, negotiations are ongoing about extending coverage to more hours during the weekend.
    "In Germany, a deal has been signed with a privately owned free-to-air channel, giving the commercial network exclusive coverage for three years until 2011. Meanwhile, negotiations are ongoing in France and other major European territories with various mainstream networks; further details will be announced shortly."

    Teže sam se ubedačio... ne vidim rezon za ovakav postupak osim težnja za lovom. Å*ta će biti sa trio fantastikom: Toby, Julian i Randy; ne znam predpostavljam da će raditi za BBC ali će BBC imati odvratnu politiku da u slučaju preklapanja termina F1 i MotoP da prednost cirkusu. Ova odluka će najteže pasti fanovima koji prate 125 i 250 klase poÅ¡to će one najverovatnije biti izostavljanje opet iz razloga para a ne zanimljivosti.

    Carmelo Ezpeleta

    Bedak... odo da montiram gripove na bicikl da se malo smirim...

    He who loses control, loses.

  2. #2
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by bruyoni View Post
    temu sam mislio da nazovem onako kako sam ja reagovao na PR dobijen od Dorne: AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA... ali sam odustao

    "After many years of successful collaboration, MotoGP rights-holders Dorna Sports would like to announce that coverage of the MotoGP World Championships will no longer be available on Eurosport from the 2009 season," read a statement from Dorna.
    "Dorna would like to thank Eurosport for a partnership which has been of mutual benefit for several years, having helped take MotoGP to new levels of popularity and coverage whilst also offering the pan-European broadcaster impressive viewing figures.
    "The decision is part of Dorna's new strategy of working with national network broadcasters around Europe, always focusing first and foremost on free-to-air coverage to bring MotoGP to wider audiences.
    "This means that in the UK, the BBC will enjoy exclusive coverage of MotoGP next year, whilst in Spain and Italy, where MotoGP enjoys long-term agreements with TVE and Mediaset respectively, negotiations are ongoing about extending coverage to more hours during the weekend.
    "In Germany, a deal has been signed with a privately owned free-to-air channel, giving the commercial network exclusive coverage for three years until 2011. Meanwhile, negotiations are ongoing in France and other major European territories with various mainstream networks; further details will be announced shortly."

    Teže sam se ubedačio... ne vidim rezon za ovakav postupak osim težnja za lovom. Å*ta će biti sa trio fantastikom: Toby, Julian i Randy; ne znam predpostavljam da će raditi za BBC ali će BBC imati odvratnu politiku da u slučaju preklapanja termina F1 i MotoP da prednost cirkusu. Ova odluka će najteže pasti fanovima koji prate 125 i 250 klase poÅ¡to će one najverovatnije biti izostavljanje opet iz razloga para a ne zanimljivosti.

    Carmelo Ezpeleta

    Bedak... odo da montiram gripove na bicikl da se malo smirim...
    e pa ovo je stvarno tuzno. a taman smo trebali da te uguramo na ES Srbija... Bezveze.
    The decision is part of Dorna's new strategy of working with national network broadcasters around Europe, always focusing first and foremost on free-to-air coverage to bring MotoGP to wider audiences.
    Ova recenica je malcice zbunjujuca, odnosno nisam siguran da Dorna gura ES od sebe. Moguce je da je ES poceo da postavlja uslove Dorni. Oni su orijentisani ka FTA kanalima - tako da je vrlo moguce da je problem predstojeci prelazak ES na HD format, koji opet moguce vuce za sobom cinjenicu da ce ES da se salta na pay sistem. U nekim zemljama se ES2 naplacuje, tako da cemo videti sta ce da se desava.

    Sto se ovog trojca tice...videcemo. Preci ce sigurno na BBC, koji, naravno ima nekoliko kanala, pa je moguce da ce sve ici kao i ranije. Jedino cemo mi morati da skidamo snimke sa interneta... Sta da se radi.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #3
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    Au au au... Da li mozhe da stigne jedna dobra vest iz MotoGp-a???

    Prvo vest o ukidanju 250cc, a sad josh i ovo...

    Stvarno ne mogu da verujem

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Novi Sad
    Posts
    440

    Default

    taman sam se navukao i sad ovo

  5. #5
    Senior Member aleksa's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    283

    Default

    Stvarno bezveze. Nemam reci.
    Pitam se samo sta ce ubaciti u tom terminu.
    Mozda onaj poker.

  6. #6
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    Stvarno katastrofa shta sve rade da bi samo dobili vishe para...

  7. #7

    Default

    MotoGP goes Formula 1!

    Bedak, stvarno sam uzivao prateci prenose na eurosportu.

  8. #8
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    e pa ovo je stvarno tuzno. a taman smo trebali da te uguramo na ES Srbija... Bezveze.
    Ma sreće sam ti ja kurate... zato su oni krenuli sa BSB-jem, očigledno se znalo još na po četku ove sezone šta će biti. Sve u svemu ostaje mi da se upoznam sa njima a i WSBK je tu. A od sledeće sezone se vraća Aprilia i dolazi BMW za koji je potpisao Xaus znači biće još posla za mene
    Još da pošalju Toby-ja ili Julian-a u WSBK da odmene Jack Burnicle-a (samo da ne dovedu onoga sto komentariše na strimu sa sajta... taj čovek daje nadimke vozačima po 3-4 u toku vikenda, jednom čoveku!!)


    Meni je, ko što rekoh, najžalije malih klasa. Da slučajno ne dožive sudbinu pratećih trka F1 koje niko ni ne prenosi jer ko je još čuo za Kalio-a, Bautistu, Simoncelli-ja, Talmacsi-ja, Corsi-ja, Barberu... i ostalu kompaniju, ipak reči tipa Rossi, 300 km/h, ugljenična vlakna, 220ks donosi pare, ne neizvesnost i borba.
    Last edited by bruyoni; 27th June 2008 at 08:43.

    He who loses control, loses.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •