Page 6 of 16 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 51 to 60 of 160

Thread: Muzika u kolima?

  1. #51
    Member outlaw's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Kod žene u potkrovlju
    Posts
    41

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    Magnate baš dosta ljudi hvali, sad dal zato što su moderni ili što su dobri - ne znam
    Hvala na pomoći, najverovatnije ću sutra uzeti ove Magnate iz serije Power Plus, i za vrata i za klupu. Još samo da vidim gde da presvučem klupu onom crnom tkaninom da se ne vide i super
    Dobrodošli na najluđe diskusije na Internetu - [Only registered and activated users can see links. ] [Only registered and activated users can see links. ]

  2. #52

    Default

    U kolima imam ALPINE muziku (HU/Zvucnici dvosistemci sa odvojenim tviterima/Aktivni voofer). Radi savrseno !
    Hocu cabriolet. ...

  3. #53
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Sto se magnata tice: za te pare su odlican izbor. Cini mi se da kod nas na trzistu u odnosu cena-performanse su u vrhu. Ako zelis da ih teras preko HU-a biraj zvucnike sa sto vecom efikasnoscu jer je to prava mera kapaciteta buke . Otprilike svi zvucnici mogu da istrpe snagu bilo kog HU (onih 4*50W sto pise je sarena laza, ta pojacala u HU su sva max. 20-ak vati jer rade na 12-14V) ali ako imas zvucnike iste "snage" (inace zvucninci nemaju snagu) a jedni su nekih 2 dB efikasniji ovi sto su Efikasniji ce jace da se cuju. Takodje sam negde citao da je razlika izmedju 100W i 25W samo 6 dB, a zamisli da dobijes 2dB samo efikasnijim zvucnicima.

    PS- ovo je otprilike, nisam strucnjak za akustiku znam neke formule ali ima ljudi koji mogu bolje da objasne

    He who loses control, loses.

  4. #54
    Senior Member Air Jordan's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Sabac
    Posts
    2,350

    Default

    Hm, ako imas ona "default" plava sedista u Puntu, ovi Blaupunkt zvucnici bi ti se lepo uklopili:

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Dobro je sto su dvokomponentni, da mozes tviter negde gore da stavis, mnogo ces lepse cuti visoke tonove. Ja skoro da uopste ne mogu da cujem zvucnike u vratima, nekad stavim ruku na njih da vidim da li rade.

    Za Magnat - proveri i na [Only registered and activated users can see links. ] , imaju veci izbor, Tehnomanija ima samo losije serije Magnata.
    Last edited by Air Jordan; 8th June 2007 at 13:46.

  5. #55
    Member outlaw's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Kod žene u potkrovlju
    Posts
    41

    Default

    Nemam plava sedišta, kod mene su ona standardna ogavna siva, ali sam uradio u Piramidi crne presvlake, baš fino izgledaju Ionako ide ona plastična maska preko njih, tako da se neće ni videti.

    Gledao sam i na [Only registered and activated users can see links. ], imaju sličan asortiman kao i Tehnomanija, samo su neznatno skuplji.

    Nego, zna li neko gde mogu kvalitetno da presvučem zadnju dasku sa elipsama, onako finom crnom tkaninom, da se ne vide?!
    Dobrodošli na najluđe diskusije na Internetu - [Only registered and activated users can see links. ] [Only registered and activated users can see links. ]

  6. #56
    Senior Member weetah's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    NS
    Posts
    1,579

    Default Muzika u kolima?

    Opet ja... sa svojim labavo vezanim temama za automobile. Znam da ste pomislili da ću postaviti pitanje u vezi neke zgazi-smrt((©Perce)) audio sprave za auto ali - ništa od toga.

    Ja sam bio od onih što ne pridaju značaj ovome. Kola, tačka A, volim zvuk motora, tačka B... čak... kad vozim nečiji auto, ni ne setim se da uključim muziku. Dobro, to sam ja. Spešl kejs.

    E, sad, u svemu može da se zastrani, pa se i ovde dešavaju ekscesi. Primera radi, neki dan je prošao Yugo pored mene, iz bljuving/crying sekcije, sa neonkama, očigledno optočen sub-woofer-ima, i onako sa sve doplerovim efektom bu-c ba-c bu-c ba-c bu-c bu-c ba-c bu-c ba-c buć protutnji pored mene...

    Cenim da ni on ne prepoznaje "stvar" koja mu se vrti u kolima. Ima i takvih, da, dobro to je njima užitak i mislim da to treba ceniti. Velika većina ljudi uopšte ne obraća pažnju na ove detalje, bitno je da je tu neki Panasoanic, puste radio i vozi. Znaš ono, uđeš u taxi, a baja zalepio neki kandahar, kvari sluh, dođe ti da: "hoćete, molim vas da utišate malo muziku, jevtin mi je ovaj slušni aparat, cepa opne, reaguje na te.... peak-ove... sve se ježim..."

    Al' neki me ljudi prosto iznenadiše kad sam video kakvu kulturu gaje u kolima.

    Evo, moj burazer na primer. Taj ima tačno određene mikseve, koji mu priprema tamo neki bilmez, to je sve lagano, neki ritam što voza, sve se pretapa jedno u drugo. To je ta neka elektronska muzika, house šta li, al sve lepo upakovano da bi i moja baba mogla da proguta. Neki [Only registered and activated users can see links. ] radio, neke munje, bude i sranja na tim stanicama, al oni to nekako proseju, izvade, zamešaju. I zaista - puno znači kad ste na nekom putu, baš začini nekom bojom celu tu vožnju.

    Drugi opet vole Cafe Del Mar naslove, [Only registered and activated users can see links. ], [Only registered and activated users can see links. ] ili slično, sve na nekom ne preterano brzom ritmu, a opet isijava dinamikom. Ovaj mi se fazon čak i više dopada, jer se tu lako nađe i Vangelis, Jarre i slično.

    Ja još nisam kupio auto (daj bože Hondu Civic, iskijaću je, makar crk'o) al' svakako kanim da počnem da uživam u ovom aspektu vožnje. Evo jedan drifting, po mom nekom kriterijumu, ubilo se za auto...



    Šta vi slušate u vašem automobilu?

    P.S. Perce, znam da ćeš odmah da napraviš neku sprdnju ne bi li skrenuo pažnju na činjenicu da nikakva muzika ne može da nadjača force feed back u tvom fići.

    Priznajem da se deo mene žrtvovao i pretočio u tekst ova moja ne tako bitna zapažanja, samo da bih imao temu u kojoj ću da postujem numere koje me fasciniraju, a mislim da su idealne za baš ovo o čemu sam sve vreme govorio. Ovom prilikom vas ujedno molim, da ne skrnavite sa tužnim sadržajem, tipa "Sinan of a down" i sličnim budalaštinama koje, nadam se, nećete nikad morati da pogledate na youtube-u. Hvala.
    Last edited by weetah; 26th June 2008 at 02:28.
    Redovno samo [Only registered and activated users can see links. ]

  7. #57
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Fitja crk'o. Idealno se chuje mjuza u njemu sad, al' nekako mi se chini da nema sad smisla preterano. U svakom sluchaju evo neshto u chemu bi mozzda mogao uzzivati kada iskijash Civica
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  8. #58
    Senior Member weetah's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    NS
    Posts
    1,579

    Default

    Dobro, cool ti je ovaj lik, vidim ja da se trudi i da je neobično, ali nije poenta kako je nešto odsvirano, nego kako zvuči. Harmonija, to je ono što ja volim. Ovo što je ovaj tvoj odsvirao, ja zaista ne smatram nekim delom i ne bih nikad to slušao. Samo atraktivno izgleda dok to radi. Mislio sam na nešto tipa...



    E, vidiš, to je harmonija, pravi sklad zvukova. Nemoj gledati video. Slušaj muziku.
    Redovno samo [Only registered and activated users can see links. ]

  9. #59
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    Ja sam vishe u ovom fazonu bu-c ba-c bu-c ba-c bu-c bu-c ba-c bu-c ba-c buć ali ovo poslednje je stvarno extra. Chak bi i ja ovo pushtao, samo shto mi malo previshe zvuche kao neshto za opushtanje, muzika koju ti je preporuchio psihijatar u stresnim situacijama...

    Kako dobro svuchi onaj deo kada se zvuk gubi kao u daljini i ponovo pojavljuje...

    BTW koja je ovo vrsta muzike???

  10. #60
    Senior Member weetah's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    NS
    Posts
    1,579

    Default

    Quote Originally Posted by vrh13 View Post
    Kako dobro svuchi onaj deo kada se zvuk gubi kao u daljini i ponovo pojavljuje...

    BTW koja je ovo vrsta muzike???
    Pravac bi bio neki innovative experimental, rekao bih. Neverovatno je, prosto, šta sve izađe iz tog "kotlića".

    Instrument se zove Hang Drum, nema nigde da se nabavi i svira se ilegalno - na stepenishtu...

    Redovno samo [Only registered and activated users can see links. ]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •