Page 5 of 16 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 41 to 50 of 160

Thread: Muzika u kolima?

  1. #41
    Moderator drapin's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    3,809

    Default

    Hehe, sta li ja radim u ovom delu foruma !?!?

    No, privukao me naslov, zvucnici...posto sam se nekih 15-20 godina bavio vrhunskim haj-fajem i audio tehnikom, malo se razumem u to...e sad ne znam tacno kakvo je stanje bas na trzistu zvucnika za auto, ali sam samo hteo da prokometarisem da takve firme kao sto su Pioneer i Kenwood koje su japanska konfekcija nemaju sta da traze pored firmi kao sto su Focal, Infinity pa cak i Canton, koje su vrhunske firme kad su zvucnici u pitanju...

    Veruj mi, kad je kucni zvucnik u pitanju, jedan Focal ce da rasturi jednog Pioneer-a k'o dete zvecku. Vredi razmisliti o tome...


    [Only registered and activated users can see links. ]

  2. #42
    Senior Member mikimazda's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    wien
    Posts
    394

    Default

    ma znam ja sta je dobro...u pasatu sam imao sve od focala(utopia )....ali eto odustao sam od svega...ne kupujem nista..mala tajna zasto...
    ladedruck statt hubraum

  3. #43
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Sabac, Beograd
    Posts
    23

    Default Muzika do 450e i ugradnja

    Dakle, potrebna mi je muzika za kola (punto II).
    Ono sto sada imam u kolima i planiram da zadrzim jeste player pioneer DEH-P5730MP, kondezator Dietz od 1uF i kablovi (dva) koji idu od akumulatora do pojacala. Kablovi su precnika 60mm tako da mi novi ne trebaju. Sve osim ovog gore navedenog mi treba
    Znaci, woofer, pojacalo za taj woofer, 2 elipse, par visikotonaca, mozda 2 zvucnika u vrata (ako ista znace)
    Treba mi i neko malo pojacalo za te elipse kako bih rasteretio player. Pozeljno je da su komponente nove i da se neko javi da to ugradi
    Sta preporucujete?
    [Only registered and activated users can see links. ]
    [Only registered and activated users can see links. ]

  4. #44
    Senior Member aleksa's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    283

    Default

    Pozdrav.
    Evo ti link pa se raspitaj.
    [Only registered and activated users can see links. ]
    Mislim da imaju vise stvari nego sto je na sajtu. Inace u Novom Sadu je ako ti to nije problem.

  5. #45
    Member outlaw's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Kod žene u potkrovlju
    Posts
    41

    Default Fiat Punto II i zvučnici

    Narode, da li neko zna koji tačno zvučnici idu u prednja vrata na Fiatu Punto II?!

    Negde pročitah da idu 165mm, to su valjda 17-ice?!
    Dobrodošli na najluđe diskusije na Internetu - [Only registered and activated users can see links. ] [Only registered and activated users can see links. ]

  6. #46
    Senior Member Air Jordan's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Sabac
    Posts
    2,350

    Default

    Da, idu 17-ice. Mozes da stavis i sa vecim magnetima, nije problem da se montira.

  7. #47
    Member outlaw's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Kod žene u potkrovlju
    Posts
    41

    Default

    Extra, hvala na brzom odgovoru!

    Ako imaš predlog šta da stavim od npr. Pioneerovog asortimana, bio bih ti vrlo zahvalan. Preferiram trosistemce, ali nisam gadljiv ni na dvosistemce

    Uređaj bi trebalo da bude Pioneer DEH-2900 (slaže se sa bojom komandne table), a pozadi na klupi će ići elipse 6x9 elipse Pioneer TS-6911 (po preporuci sa drugog foruma). Ništa pojačalo, ništa wooferi, samo to
    Dobrodošli na najluđe diskusije na Internetu - [Only registered and activated users can see links. ] [Only registered and activated users can see links. ]

  8. #48
    Senior Member Air Jordan's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Sabac
    Posts
    2,350

    Default

    Hm, pojacalo bih ti u svakom slucaju preporucio, makar neko najosnovnije, zbog kvaliteta zvuka.
    Ja imam Pioneer DEH-3800, i Kenwood 17-ice u vratima i isto Kenwood elipse pozadi, medju jacim modelima i ipak nije to to. Cuje se prilicno glasno i lepo, ali za pravi dozivljaj je pojacalo neophodno. Takodje bih ti preporucio da uzmes JBL zvucnike ili makar Magnat, nisu drasticno skuplji, ali su daleko bolji.

  9. #49
    Member outlaw's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Kod žene u potkrovlju
    Posts
    41

    Default

    I ja sam razmišljao o Magnatu, evo šta sam našao, šta misliš o ovome:

    Za vrata (valjda će stati ispod one plastike):
    [Only registered and activated users can see links. ]
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Za klupu elipse:
    [Only registered and activated users can see links. ]
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Za sada ipak bez pojačala, eventualno kasnije...
    Dobrodošli na najluđe diskusije na Internetu - [Only registered and activated users can see links. ] [Only registered and activated users can see links. ]

  10. #50
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Magnate baš dosta ljudi hvali, sad dal zato što su moderni ili što su dobri - ne znam. Ja sam u prošlim kolima imao Blaupunkt muziku, koja je stvarno jako dobro zvučala iako nije bila neka "znamenita vataža".

    Što reče Jordan, ako su zvučnici iole ozbiljnije snage, porazmisli da uzmeš neko pojačalo, ima da se nađe polovnih za jako male pare.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •