Page 19 of 19 FirstFirst ... 9171819
Results 181 to 187 of 187

Thread: Isplati li se polovni Fiat Stilo JTD?

  1. #181
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    koliko je presao?

  2. #182
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Sad će 180k, pokušaću da se setim da pogledam ovih dana. Nije zbog kilometraže, nego vremena, prošlo je skoro 6g.
    Last edited by nidza; 29th May 2013 at 09:59.

  3. #183
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Kad guma ima veći brzinski indeks, ima i veću krutost bokova. Možda su zato glasnije. Hitris je baš mekana u H.
    Mojima je isto 6. sezona, prilično su se istrošile za tih 5 godina i recimo oko 40k km ako odbijem zimsku sezonu.. Fabia ne ide leti na duža putovanja, pa će izdržati još ovu sezonu.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  4. #184
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Mi malo drugačije razmišljamo, tj auto će da se vozi sigurno još 2-3 godine, prema tome sačekale bi nas sve ove investicije uz neprekidan rizik da nešto pođe naopako. Već smo se opekli odlaganjem velikog servisa, kada se raspao alternator, tj ako ništa povećali bismo verovatnoću da se kvar primeti dok je još u fazi prevencije otkaza.

    Ne može da se uštedi ništa.

    Za brzinski indeks se slažem, i ciljano je na H, ali ovo je bila jedinstvena šansa, jer se sve gume rasprodaju za dan-dva otkad ih uvezu. Sve više sveta ima internet očigledno, a manje sluša preporuke vulkanizera i komšija.

  5. #185
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Ja konkretno ne znam šta ću sa Škodom sledeće godine, pa iz tog razloga teram Hitris još jednu sezonu. Sve ostalo je sređeno. Ako se post uopšte na mene odnosio, a kapiram da nije
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  6. #186
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Urađen drugi veliki servis na blizu 180.000km, nisam siguran koliko je tačno. Cifra je red veličine 32.500din. Utvrđen je problem sa ležajem klime i to će morati da se sanira u nekom servisu za klime.

    Takođe majstor kaže da su iscureli silen blokovi zamenjeni prošle godine. To će verovatno ići na reklamaciju kod Gorana, videćemo još. Simptoma nema nikakvih zasad.

  7. #187
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Quote Originally Posted by nidza View Post
    Eto, pratićemo ga
    Quote Originally Posted by VIP View Post
    Odlichna ideja!
    Da zaključimo i temu.

    Auto je porodici bio do maja proÅ¡le godine (2018). Prodat je bez ijednog gremlina. Redovne stvari su menjane, ležaj klime, sileni i amortizeri, akumulator, vanredno problem sa trećom brzinom na menjaču. VeÅ¡anje drugi put nije dirano, ja sam menjao poneÅ¡to kako je dijagnostifikovano na malim servisima, pre mnogo godina. Kvalitet zamenskih delova iz AP-Sport i Kit Komerc očigledno pristojan. Letnje gume su zamenjene za Semperit Speed-Life u nekom momentu, zimske su ostale joÅ¡ one moje, da ih ne spominjem . Kad sam preuzimao 230tku vozio sam Stildžana dva dana, jer sam 9tku već bio zalivadio, po onom kijametu i krstio sam se da te gume uopÅ¡te Å¡ljakaju.

    Promenili smo i servis, ubrzo nakon kupovine Alfe sam i Stila prebacio kod DeÅ¡e u Å*umice, tako da su oba automobila održavana tamo do poslednjeg dana kod nas. Eto, Stilo je doÅ¡ao mnogo ranije, a zadržao se duže.

    Kad se podvuče crta, besprekoran autić. Meni je bilo malo žao Å¡to je prodat, iako ga nisam vozio, ali prosto je ostao kao viÅ¡ak auto. Nije pokazivao znake naročitog umora kad su predati ključevi sledećem vlasniku, bez obzira na popriličnih 15 godina starosti. Upravo sam se taze updatovao, autić i dalje Å¡ljaka kao singerica. Ako nađem neku noviju sliku, okačiću.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •