Poređenja radi, meni su tražili za Corollu 1.4 vvt-i, 2002. godište, 8900€, spuštena cifra sa 9500€, prešla 90.000km. Auto bez klime, tamne boje, 1 airbag, ogrebana cela desna strana, gume koje treba zameniti.

Za 1500€ manje (sa sve registracijom na moje ime) sam uzeo Stilo JTD, 2004. godište, drastično bolja oprema (klima, 6x airbag, muzika), u mnogo boljem stanju - potpuno bez ulaganja, izuzev velikog servisa koji me čeka za 10.000km (koji bi me, btw, čekao i sa toyotom).

Toyota me ničim nije impresionirala i nijednog trenutka nisam naginjao ka njoj, iako dobro poznajem vlasnika i čekao bi me za lovu sigurno neko vreme. Potpuno verujem da će Toyota da pokida Stila po pouzdanosti i dugoročnom ulaganju (što se možda i neće desiti) ako gledamo 10-15 godina unapred, ali iskreno se nadam da će moj život teći u takvom smeru, da ću sve da učinim da moj materijalni položaj prevaziđe boravak u istim kolima više od 5 godina. Prosta računica iz mog ugla ovde ozbiljno nipodaštava svaku prednost Toyote.

Lični utisak Stilo 3v JTD vs Toyota Corolla vvt-i: vizuelni dojam, enterijer, oprema, potrošnja, a naročito buka na 100+km/h je više nego ozbiljno na strani Fiata. Zvuči smešno, ali ako ne gledaš kao važnu osobinu da ti auto potraje dok ne podigneš decu i unučiće, već da uživaš u njemu dok ne dođe vreme za sledeću dobru priliku, ja nisam uspeo da nađem nijedan pametan razlog da uzmem Corollu, makar koštala isto koliko i Stilo.

Na stranu da je u Stilu fenomenalan JTD, koji od njega pravi prvoklasno zabavan auto za vožnju. Sve na dugme, odlična ergonomija, lep ko lutka, ne tera te da ga cepaš, a sa druge strane, zadovoljiće i gospodu što voli da škripi gumama. Povrh svega, u pitanju je jedan veoma moderan i bezbedan auto - što je u današnje vreme jedan od najozbiljnijih argumenata za kupovinu.