Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 73

Thread: Polaganje voznje po novom Zakonu o saobracaju!

  1. #11
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Opustite se drugari.

    Država nema ni strategiju kako će uopšte da se odnosi prema činjenici da nam je u saboraćaju stradalo više ljudi nego u proteklim građanskim ratovima, i da taj broj sve više raste.

    Prvo moraš da imaš strategiju, pre nego što kreneš u pisanje i sprovođenje zakona. Mislim da ćemo se načekati, sem ako broj ljudi koji poginu dnevno zbog lošeg zakona i još goreg sprovođenja (MUPu hvala), ne ode sa 3 na 10. Važno je da čuče na svakoj sumnjivoj raskrsnici gde se prednost i svetlosna signalizacija mogu tumačiti dvojako, umesto da su na mestima gde ljudi stradaju.

  2. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Novi Sad
    Posts
    440

    Default

    taj zakon se ugljenisao kolko se krčka i izgleda da nikog ne zanima blizu hiljadu poginulih u prošloj godini.

  3. #13
    Senior Member Wolf's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Leskovac
    Posts
    569

    Default

    Komentar na B92

    Menjam diplomu profitabilnog zanimanja, VII2 stepen strucne spreme, sluzbeni auto i telefon, lap-top, klimatizovana kancelarija, 1 zid u staklu, pogled na prirodu, sekretarica, namestaj kao nov, wellness godinu dana, "znaci totalni full", za diplomu srednje skole unutrasnjih poslova - smer saobracajac. Moze i bez radnog iskustva.
    06X/xxx-xxx, od 0-24.
    Samo ozbiljne ponude, do 1.12.2009. Moze cim, moze sms.
    [Only registered and activated users can see links. ]

  4. #14
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Koliko mi je poznato, upravo zbog prilagođavanja policiji, pre svega radi lakše zloupotrebe sa njihove strane, na taj zakon i čekamo već više godina. Ja se prosto plašim tolike moći date u ruke tim polupismenim nesposobnjakovićima.

    Potpuno sam skeptičan da će bilo šta da se promeni, bar ne na pozitivno. Ljudi sa protekcijom, koji do sad nisu plaćali kazne, i dalje neće plaćati, a policajci će i dalje da koriste svaku priliku da zloupotrebe delove saobraćajnica koji zbog loše organizovanosti saobraćaja na tim mestima mogu da naklepaju mesečnu "kvotu" kazni za 2 sata, pa opet da spavaju u kolima do sledećeg meseca.

  5. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    3

    Default ...

    Disclaimer: ako je offtopic, admini upozorite

    Ovako: 27.12. punim 18 god, u procesu sam obuke(privodim kraju), da li sad mogu ja lepo da polazem krajem decembra i da lepo dobijem dozvolu (ako bog i Komisija da )? Ako da, da li dobijam staru ili novu odnosno probnu? Ako ne, ko ce da vrati pare od obuke? Situacija je u gustoj magli, ako ima neki expert, nek pomaze!
    Last edited by bruyoni; 1st November 2009 at 21:31.

  6. #16
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    To ti verovatno niko ne moze sasvim precizno odgovoriti ili garantovati. Ono sto sam ja procitao na drugim forumima, dakle mogu preneti kao neproverenu informaciju, navodno ce naredna godina biti prelazni period do pune primene pa ce tek od 2011. krenuti sa probnom dozvolom i 6 meseci obuke.

  7. #17
    Senior Member MASER's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Kladovo, Srbija
    Posts
    1,064

    Default

    Kako je recheno...

    Ne mozes polagati pre 18-tog rodjendana
    Moracesh najverovatnije imati dodatnu obuku iz prve pomoci , poshto ce se ona polagati posebno
    Dobices vozachku po novom, i imaces probnu godinu dana

    E, sad oni ovako kazu ... al stvarno ne vidim kako ce sve biti spremno do 10. decembra. Da bi se sve to ostvarilo oni moraju da promene testove, poshto u sadasnjim postoje pitanja iz prve pomoci. Moraju biti upaljena dnevna ili oborena svetla, grad = 50 km/h ..itd.
    Iskreno chisto sumnjam da ce sve to tako biti...najverovatnije ce biti neki prelazni period od nekoliko meseci(ili godinu dana) da se sve to dovede na nivo pisanih stvari u zakonu...
    Samo jedna primedba... oni josh nisu na cisto sa tim koliko star auto mora biti za obuku, i ako ce biti ne znam npr 5g...ko ce uspeti da to odradi do 10 decembra. Znachi ko nema zatvara shkolu...cista glupost kao po obicaju u ovoj nashoj banana republici. Znachi da po toj logici ne bi smeli ni da diraju kandidate koji se obuchavaju po starom nego da postoji prelazni period i za njih.
    Hoce li nekad ovde neshto biti konkretno...? Hoce kad doju Nemci...
    Mazicu ga , pazicu ga i zvacu ga... Djole .

  8. #18
    Senior Member MASER's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Kladovo, Srbija
    Posts
    1,064

    Default

    Ne postoji nigde u svetu 6 meseci obuke, odkle vam ta informacija?

    Pa svuda se smanjuju chasovi a vi sad 6 meseci...

    Znachi: i dalje isto 40 sati obuka jedino ce biti teoretska nastava a ona nece trajati vishe od 15 dana , a mozda i manje...zavisice koliko sme dnevno da se odrzi...nishta nije sigurno..i mozda 3 casa prve pomoci nishta vishe ...kakvi 6 meseci jbt...pa lekarski vazi 6 meseci, nece niko moci da polaze samo sa jednim, tako da to nije tachno.
    Mazicu ga , pazicu ga i zvacu ga... Djole .

  9. #19
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Evo čitam kažu da ko uči po starom programu polagaće po starom dok će od 10.12. škole biti u obavezi da obuku obavljaju po novom zakonu. Po starom zakonu će se moći polagati od marta 2010. Predpostavljam da će 28.2. biti poslednji termin.

    Al će da krene navala u škole!

    He who loses control, loses.

  10. #20
    Senior Member MASER's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Kladovo, Srbija
    Posts
    1,064

    Default

    @ Brujo, da bi shkole mogle da rade obuku po novom moraju imati ovlashcene tj licencirane predavache za teoretski deo, shto za sada nema niko u Srbiji...planira se da postoje licence za sva chuda vezana za auto shkolu ali teshko ostvarljivo , jedino opet uzimanje para za popunjavanje budzeta ili adm.radnika koji ce raditi u tim agencijama(ovo chitati radnika politichkih stranaka i njihovih rodjaka, a nije daleko ni covek za sve rezzime Alvirovic)...

    Ja sam i ranije drzzao predavanja ljudima kojima je bilo potrebno ili su zeleli da im se objasni da kazemo malko drugachije, tako da teshko da ce neko ko nije bash vezan za obuku moci tako lako to da objasni...bice kao i u skoli sa loshim nastavnicima i profesorima, on pricha , svi zevaju i jedva chekaju da prodje predavanje i posle krsh i lom...

    Daj bozze da ce biti neshto bolje , al chisto sumnjam.
    Mazicu ga , pazicu ga i zvacu ga... Djole .

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •