Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 15 of 15

Thread: Dilema oko "iberlaufa"

  1. #11
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Pa ako malo duva sto je izvucen iz filtera? Obicno se izvlace iberi koji duvaju nenormalno (ili normalno ukoliko se vozi zastava). Jel si merio ti kompresiju u skorije vreme?
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #12
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj
    Pa ako malo duva sto je izvucen iz filtera? Obicno se izvlace iberi koji duvaju nenormalno (ili normalno ukoliko se vozi zastava). Jel si merio ti kompresiju u skorije vreme?
    Pa poslije 200 hiljada km i 22 godine starosti mora malo vise da duva. Izvucen je jer se mnogo brze zaprlja karburator, a i automobil nikada nije vozen previse njezno. Nego, ovo ode u pogresnu temu (ima tema oko ibera). Detonacije nemaju veze sa mojim istrosenim karikama

    Kompresija je mjerena prije jedno 2 godine i bila je ok, a skorije nije. Nemam namjeru ni da mjerim dok auto vuce kako treba i ne trosi ulje. Neki dan sam mijenjao ulje i sipao 3 litra mineralnog nakon 10 hiljada km. Auto star preko 2 decenije potrosio je manje od litar ulja na pomenutoj kilometrazi. Znaci, koliko god da duva mene to jos ne brine.

  3. #13
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Simpaticna tema. Naime, stari i dalje vozi ovu matoru drtinu. Auto ove godine puni okruglo 30 godina. Iz nekog razloga u Bosni nema olaksica pa registracija i dalje kosta nesto tipa 200 evra. Mislim da za auto tesko da mozes da dobijes slicnu cifru.

    Elem, on ne zeli da se rastane od njega pa sam danas otisao u soping da mu kupim neke sitnice koje me nerviraju

    Kupio sam levi far u odlicnom stanju, dva amortizera gepeka (drzi ga motkom pa mu stalno lupa o glavu), plafonjeru osvetljenja kabine, onaj utikac za pojas (stalno mu iskace) i sve to za 25 evra

    Nasao sam i super 13" alu felne GM za 60tak evra, ali necu stavljam link da mi ih neko ne ukrade.

    Auto je na 265 hiljada i bogami vozi se. Svake godine ide do Omisa na more, bar desetak puta godisnje ruta Bg - bosanki Prnjavor. Na sklopociji nema sta da se pokvari, samo se plasim ako ga neko malo cukne da se ce ko Draguljcetov auto razleteti

  4. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,273

    Default

    šta se desilo sa ijekavicom?

  5. #15
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Desilo se da u Srbiji zivim 17 godina, sto je pola mog zivotnog veka Posto radim u sredini gde je mnogo email korespodencije postepeno sam se prilagodio.

    Usmeno sam na 80% ekavice, 20% ijekavice. Dakle, i ovo je forum ciji je osnivac poreklom iz Srbije, pa eto cisto iz postovanja se prilagodjavam. Mozda to neko gleda drugacije.

    Nemoj pogresno da shvatis, postujem i svoje poreklo, ali kad dodjem tamo pisem i govorim ijekavicu.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •