Page 16 of 16 FirstFirst ... 6141516
Results 151 to 160 of 160

Thread: Akumulatori

  1. #151
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Moj i dalje, da izvineš na izrazu, kreše a da je nekoliko puta punjen jer je pražnjen do kraja pošto sestra auto vozila minimalno i to kad ga vozi je 15 min do posla i 15 min do kuće... užas. Sad ga ja cimam dok ne nabavim nešto pa mu je malo bolje.
    Meni sad da treba akumulator otišao bih do metroa i kupio onaj njihov jer je najjeftiniji a vidim da su ovi skuplji isti đavo sa trajanjem, sad dal je do nas dal je do kvaliteta akumulatora kod nas... ne znam

    He who loses control, loses.

  2. #152
    Senior Member autsajder's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    196

    Default

    Prodavac Midaca mi je rekao da će služiti godinama ako ga budem dopunjavao u slučaju da ne palim vozilo u dužim periodima. Vjerujem da bi i ovaj moj izgurao barem ovu zimu do kraja, a možda gurao i dalje da sam mu posvetio bilo kakvu pažnju. Zadesilo se da nisam palio auto uopšte desetak dana tokom ovog poslednjeg perioda sa minusim krajem januara i eto rezultata.

  3. #153
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Pokušao sam da napunim akumulator (hvala, Enter!) i čini se da mu je došao kraj. Kucnem Metro sajt, kad eto ti ih akumulatori.

    Elem, ima neki Biloxxi za 4000, Bosch crne boje 400A za 6100 i Bosch plave boje 420A za 8000. Nisam dugo gledao akumulatore, ali meni 6000 baš mnogo za 44Ah akumulator, tako da onih 8000 ne dolaze u obzir.

    Jel su ovo validne cene i da li može se uštedi neka kintica ako im dam stari akumulator (znam da su mi skinuli lovu kad sam kupovao akumulator za skuter).
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #154
    Senior Member autsajder's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    196

    Default

    Ja sam proljetos u Lav Autu dobio čini mi se 700 din za stari akumulator, a nisam kupio novi kod njih. Uzeo sam tada filter za klimu, ali mislim da rade i samo otkup starih baterija bez obaveze da nešto pazariš.

    Vidim sad da je i onaj moj prethodni Midac Celeris 44Ah sa nekadašnjih 5100 u međuvremenu porastao na 6000 u Plattneru. Očigledno je to aktuelna magična granica za navodno nešto kvalitetnije baterije.
    Last edited by autsajder; 20th November 2019 at 07:35.

  5. #155
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Ja uzeo Biloxi i pre koju godinu za ladu i pre neki dan za Kiu baš taj od 45 Ah 400A. Plavi boš nije vredan para, sve će to da rikne za 5-6 godina. Pre je Biloxi pravio bugarski Monbat sad neki Mađari koji su OEM za Kia-Hyundai što se tiče akumulatora a i prave štošta za Electrolux, Samsung, VW...
    Sasvim validan izbor u Ladi nije štucnuo tri godine sve dok je nisam prodao i verovatno bi i dalje radio da Lada nije doživela preran kraj.

    He who loses control, loses.

  6. #156
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ispostavilo se da je Lidl punjač vratio u život Vartu. Reče mi Lukija da je taj akumulator zatekao u kolima, što znači da je verovatno prva ugradnja tj. star je oko 7 godina. Meni taj Biloxxi nije bio daleko od kupovine, jer mi je Suzuki viđen za odstrel.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  7. #157
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Ostavi 4 migavca da rade jedno 20-30 minuta pa onda probaj zaverglati. Ako osetiš da je usporio tj da sve ide nešto sporije i da se muči onda znaj da neće još dugo.

    He who loses control, loses.

  8. #158
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    eno ga čuči već dva tri dana bez vožnje, pali odma. ajd probaću migavce.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  9. #159
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ispostavilo se da je Brujin pesimizam opravdan. Okej, nije da sam ja bio spreman da stavim pare da će akumulator da preživi, ali... nada umire poslednja.

    Ja jutros prolazim pored Lav Auto radnje, jedno 10 (ali bukvalno 10) automobila stoji parkirano levo-desno oko radnje i svi do jednog sa otvorenim haubama i ljudima koji montiraju akumulatore. Pomislim, pffff, dal će Svift da upali jer se dve nedelje vozikam u test automobilima... E pa neće.

    Idem si sutra uzeti taj Biloksi, a svrnuću do Lava da pitam jel otkupljuju "stare kumulatore". Srećna Nova
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #160
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Quote Originally Posted by bruyoni View Post
    Nabavljen digitalni punjač akumulatora sa desulfatizacijom, puni pa maltene sve (auto, moto,6V i 12V) do 150Ah pa ako zatreba nekom u NS i okolini... Lako se dogovorimo
    Nakon 10 godina ovo Lidl sokocalo ispustilo dusu. Samo pisti
    Uzeo opet njihov, ali sad ima displej

    He who loses control, loses.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •