Page 1 of 16 12311 ... LastLast
Results 1 to 10 of 160

Thread: Akumulatori

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Exclamation Akumulatori

    Aktuelna tema ovih dana su svakako akumulatori. Na putu ka poslu vidim dosta ljudi koji pale na kablove, pa reko da vam prenesem svoja iskustva.

    Ja licno kupujem samo Black Horse. Ukoliko ste skoro kupili novi automobil ili po prvi put na autu menjate akumulator obavezno pogledajte raspored klema, moze da se dogodi da kupite akumulator sa obrnutim rasporedom klema od onoga sto vama treba.

    Cene su okvirno:
    36Ah - 2000din
    45Ah - 2800din
    54Ah - 3400din

    Cene su dosta vise ukoliko kupujete Bosch ili neki drugi akumulator koji ima zelatinsko punjenje umesto klasicne destilovane vode i ne zahteva dolivanje destilovane.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    dinosaurus SaS's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    LB
    Posts
    8,116

    Default

    Moja iskustva sa Black Horse akumulatorima su katastrofalna a i slicno sam cuo od nekolicine ljudi. Garancija je valjda 2 godine a meni i jos nekim ljudima se bas desilo da vrisne par dana posle isteka garancije.

    Cuo sam dobre preporuke za Vartu. Posto sam jedan od onih kome je ova tema aktuelna sada cenio bih ako neko moze da preporuci prodavnice sa niskim cenama za akumulatore Varta, Bosch..

    Dobar tip za raspored klema!
    "Racing is a space-time continuum"

  3. #3
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj

    Ja licno kupujem samo Black Horse.
    Zanimljivo, recimo u Bosni se kupuje somborski samo ako bas nema drugo. Trenutno je u toj najjeftinijoj kategoriji najpopularniji slovenacki akumulator "Vesna". Tri godine traje bez problema. Ne znam da li se "Vesna" prodaje u Srbiji?

  4. #4
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ja kupio bas Vesnu, nije bilo niceg drugog kod Centra Boban koji mi je bio najblizi. Ima Somborski i u nekom crnom pakovanju koji je kao 30% bolji i sta ti ja znam.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #5
    Senior Member mikimazda's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    wien
    Posts
    394

    Default

    e sto sam ja napravio glupost na mom starom audiju 80....kad rece raspored klema ...rikne meni na audiju bendiks i skinem ja u sapcu kod drugara alanser ,i promenim taj bemiks ,i po povratku akumulatora sjebem citavu stvar sa klemama ...gde je plus roknem minus jos ko pravi cudim se sto nece ona klema od plusa na minus "kako bre nece lako sam skinuo a sad moram da stezem ko lud ,a na plusu da popustim do kraja i opet nece" ...jos ja faca uzeo srpsku alatku pa udri...probam da upalim auto.... ....tek onda skontam koliko je sati....pravac prodavnica,i kupim black horse...jeftin jeste ali ni cemu ne vredi...samo da znate na starom mercedesu sa svake zime menjo akumulator i svi su bili black horse....ovde sam kupio baner(nas njemu je crni bik heheheh) i nemam problema...ali razlika u ceni je duplo izmedju ovog i na primer naseg black horse u istoj amperazi
    ladedruck statt hubraum

  6. #6
    Senior Member Suba's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    464

    Default

    ja sam sad uzeo black horse.... ( bila mi najbliza prodavnica tamo gde mi je stao auto )
    inace imao sam od 2000-te ( mozda je i duze trajala, tad je uzet auto pa nisam ni menjo ) TAB - slovenacki akumulator.......
    [Only registered and activated users can see links. ]

  7. #7
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    He, navodno bi trebala delegacija iz Suzukija da dodje u somborsku fabriku da pregovara o proizvodnji akumulatora za njihova vozila.

    A kad smo vec kod dugotrajnosti akumulatora, mom starom je na jugi koji je kupio '84 trajao trepcin akumulator do '94 godine vjerovali vi ili ne. A ako mislite da je zato sto je cuvan varate se. Taj akumulator je prezivio najmanje 7 sarajevskih zima i to ispred zgrade. E kad je o'sao akumulator i jugo vise nije valjao

  8. #8
    dinosaurus SaS's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    LB
    Posts
    8,116

    Default

    Quote Originally Posted by VIP
    E kad je o'sao akumulator i jugo vise nije valjao
    Zato znaci Yugo ne valja vise, Trepca je znaci bila glavna fora
    "Racing is a space-time continuum"

  9. #9
    Senior Member Svemirkojoca's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Zemun
    Posts
    121

    Default

    Ja sam bio prinudjen na brzinu da kupim akumulator i naravno koji cu nego somborski.....
    Rezultat je sledeci: Posle 2 nedelje se ispraznio... kao da pali na kurblu, uopste ne vristi kao sto bi trebalo nego jedva okrece zamajac ili kako god
    Odnesem na garanciju, tamo naravno nisu ni pomislili da zamene akumulator, vec su ga samo malo dopunili.... otisao sam u servis da mi pregledaju kola, rekao sam da mi ispitaju celu ekektroniku, da bi mi oni zamenili "samo" svecice i akumulatro ! Akumulator star mesec dana tretirali su kao krs i stavili novi. Posle sam im rekao da mi vrate akumulator i da cu ga reklamirati. Dakle auto mi je ispravan, svecice nemaju veze sa punjenjem akumulatora. Da nije do svecica znam jer je auto manje vise palio iz prve, tako da ja nisam mogao da ga trosim....
    Jednostavno to je krs po mom misljenju i iskustvu.

    Evo bas sad sam citao test akumulatora u Auto start ili kako bese magazin....
    6 najprodavanijih stranih akumulatora. Rezultat je Varta i Bosch.
    Bosch je imao jedinu zamerku sto se sporo puni, ali je na testu izdrzljivosti bio prvi, i imao je najvise neke rezervne snage, tako da taj podatak da se lose puni nije toliko ni bitan, jer ga je ocito najteze isprazniti....

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1

    Default Black Horse

    Mislim da ne treba generalizovati stvari toliko.

    Licno koristim somborski akumulator u renou 5 (45Ah).
    Datum kupovine istog je 14.I 2000. (jos uvek cuvam garantni list )
    Punih 6 godina nikada nisam imao problema sa istim.

    Neki ce reci 'imao si srece' itd.. OK slazem se da je ovo blizu gornje granice radnog veka jednog akumulatora, ali postoji mnogo parametara koji pored onog koji ne mozete promeniti (proizvodjac), mogu uticati na vek akumulatora.


    Uskoro planiram kupovinu bosch-ovog silver-a, posto ocekujem tokom ove godine izdisaj Somborca

    Ako nekome znaci od 16.II je u metrou bosch silver na snizenju: 44Ah-2584din, 55Ah-3174din i 74Ah-4236din.
    Pre ovoga, na snizenju je bio black horse (akcija je trajala zakljucno sa danasnjim danom): 45Ah-2466, 55Ah-2938, 66Ah-3528.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •