Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 35

Thread: eh taj mercedes

  1. #1
    Senior Member mikimazda's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    wien
    Posts
    394

    Thumbs down eh taj mercedes

    na nemackoj televiziji u toku emisije vezane za razvoj automobilske tehnike uzivo je prikazano delovanje radar sistema kod mercedesa s klase....nazalost pred uzivim prenosom sistem je zakazao i desilo nesto cemu se pola evrope smeje....s klasa se zakucala u branik prethodnog modela...najjaci su bili komentari vozaca reportera uglednih nemackih novina posvecenih automobilima(taj casopis je poznat po svojoj nagnutosti prema nemackim automobilima u testovima,jer do sada ni jedan auto nemacke proizvodnje nije izgubio uporedni test od nekog drugog proizvodjaca iz neke druge zemlje )...covek se pogubio...eto momci nemacka tehnologija jeste napredna ali se nazalost KVARI
    ladedruck statt hubraum

  2. #2
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Uuu, to bas nije bilo prijatno. Ljudi su ionako sumnjivo vrtjeli glavom kad je ovaj sistem prvi put predstavljen. Zamisli nastimas tempomat na stoju i uzmes da citas novine na autoputu, a ono otkaze uz poruku : "system error, we're sorry for any inconvinience" .

  3. #3
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Pogledaj to malo bolje, nista se nije pokvarilo, nego je test izveden u neadekvatnim uslovima. Naime, celicna konstrukcija hale u kojoj je test izveden je ometala radarski sistem, greska Mercedesovih strucnjaka je u tome sto su dopustili blamazu iako su osnovano predpostavljali sta moze da se desi.
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  4. #4
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Quote Originally Posted by VIP
    Uuu, to bas nije bilo prijatno. Ljudi su ionako sumnjivo vrtjeli glavom kad je ovaj sistem prvi put predstavljen. Zamisli nastimas tempomat na stoju i uzmes da citas novine na autoputu, a ono otkaze uz poruku : "system error, we're sorry for any inconvinience" .
    Da, zamisli, sasvim normalna stvar da citas novine dok "vozis" autoputem...
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  5. #5
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Quote Originally Posted by Misha
    Pogledaj to malo bolje, nista se nije pokvarilo, nego je test izveden u neadekvatnim uslovima. Naime, celicna konstrukcija hale u kojoj je test izveden je ometala radarski sistem, greska Mercedesovih strucnjaka je u tome sto su dopustili blamazu iako su osnovano predpostavljali sta moze da se desi.
    A ha, a sta ako automobil prelazi preko mosta sa celicnom konstrukcijom ili proleti NLO ?

  6. #6
    Senior Member mikimazda's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    wien
    Posts
    394

    Default

    u neadekvatnim uslovima?znaci to funkcionise samo u njima poznatim adekvatnim uslovima?ma dajte bre....secam se i onog testa sa malom a klasom..i onda su bili neadekvatni uslovi ....bas naprotiv ovo je trebalo da se desi....jer vec auto kompanije odlaze predaleko sa tim pomagalima... a sta ako auto ide kroz tunel i tamo ima magle i dogodi se nesreca u tunelu...i to je neadekvatan uslov..lol
    ladedruck statt hubraum

  7. #7
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Ljudi, nemojte pogresno da me shvatite ja pokazujem izrazito gnusanje ka ovom i slicnim sistemima, ali je jasno da sistem ne funksionise u zatvorenom prostoru sa puno metalnih objekata (radarski sistem-razmislite sami)!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  8. #8
    Senior Member mikimazda's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    wien
    Posts
    394

    Default

    ne misho on funkcionise..ali se zbunio i sam se iskljucio....eto belaja
    ladedruck statt hubraum

  9. #9
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Pa sistem je sam po sebi namenjen otvorenom autoputu! Nekada moras da uzmes volan u ruke, nisi valjda mislio da samo ukucas destinaciju i auto te sam odveze tamo gde si naumio!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  10. #10
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    A i po onome sto sam ja procitao o tome Auto-bild je postavio skoro nemoguce uslove testa. Kao sto rekoh, ne bih ni dinara dao za ovaj sistem i njemu slicne!
    Last edited by Misha; 8th December 2005 at 18:11.
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •