Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 35

Thread: Polaganje za "A" kategoriju grupno!!!?

  1. #1
    Senior Member Tommy_Gun's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Dubai, UAE
    Posts
    975

    Default Polaganje za "A" kategoriju grupno!!!?

    Evo da pokrenem jednu ideju koja mi se mota po glavi. Suba i ja smo pricali da pored sumanytog lozenja na motore - iako nadjemo nesto da vozimo, nebismo mogli jel nemamo A dozvolu! E sad on i ja smo pricali da bi bilo gotivno da pazarimo nekog APN 6 i da se malo izdjiramo i sa njim polazemo voznju.

    Moje pitanje je - da li ima josh nekog koji je mozda zainteresovan??? U cemu je kvaka. Ako se nadje nas 5-6 mogli bi da se ucipimo i da kupimo neki fini motor. Nalazimo se subotom i nedeljom i vozimo zajedno. Motor stoji kod nekog ko ima garazu. Posle perioda ucenja i voznje - prodajemo motor i svi srecni!!!

    Voleo bi da vidim da ima josh zainteresovanih!....Sve bi to moglo da se isprati od strane Nacionalne klase - pa da svi imamo korist....

    poz motoristi!!!

    MZ ETZ 251 (1990), 600 EUR.
    MZ ETZ 251, 9.000km, poliran, registrovan godinu dana, 800 EUR. Slike na [Only registered and activated users can see links. ]
    Last edited by Tommy_Gun; 2nd June 2006 at 18:31.

    [Only registered and activated users can see links. ]

  2. #2

    Default

    Caos!
    A ovaj MZ, ciji je?
    Ja trazim tako nesto vec godinu dana...
    (Imam A, tako da nije zbog obuke)

  3. #3

    Default

    Upravo sam pozvao tipa. Trazi 800 evra. Fixno
    Nista onda..

  4. #4
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Lozenje, a? Mogao bih i ja da ucestvujem, Nije za bacanje da se polozi za A
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #5
    Senior Member Tommy_Gun's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Dubai, UAE
    Posts
    975

    Default Tooo

    Idemo lozenje!!! Ocekujem josh ljudi iz komune!!!

    Marko daj malo opisa o samom polaganju? Na kom motoru? Kada? Kako izgleeda ispit...?

    Za sada potencijalnih 3...kalukulator ce reci 600/3=2glave!....idemo jos nize!!

    poz motoristi!

    [Only registered and activated users can see links. ]

  6. #6

    Default

    Kako 600, kad meni tip trazi 800 za taj motor?
    Sto se polaganja tice, mozes na bilo cemo sto se vodi na A kategoriju. Znaci Tomosi odpadaju. Motor mora da ima i nozni menjac. Znaci i Vespa otpada. Radi se ovako (tj. najlaksa metoda).>
    Ukoliko imate B kategoriju (a pretpostavljam da svi imate), u SUP-u vadite L tablice, na uglavnom nedelju dana (3000 hiljade), i prijavljujete motor na kojem cete se sami obucavati. Nakon toga, sa tom tablicom se mozete vozati gde god hocete po gradu. Nakon tih petnaestak dana, se ide u bilo koju autoskolu (najjeftiniju ), ne bi ste li preko te autoskole izasli na ispit. Pored testova (koji su za jednu stranu kraci od B, i koji se moraju polagati iako imate B), polaze se i voznja. Ona se u principu sastoji od dva dela oligon i grad. Gradska voznja je isto ono kao i za B, sa tim sto ima i tu par zackoljica. Oni traze da svakog puta pre nego sto date zmigavac, ili ruku, obavezno pogledate unazad (i pored retrovizora!!). Ja sam se jedva provukao pored toga da me ne sruse. Budale... A sto se tice poligona ovako: Dajete ruku (zmigavac), i ukljucujete se kao u saobracaj (traku na poligonu ), vozite tom trakom, zatim se zaustavite na kraju, i dajete zmigavac da uradite polukruzno.Vracate se istim putem i stajete. To je prvi deo. Drugi deo je nesto sto zahteva malo vezbe, a to je radjenje osmice. Iako na izgled deluje lako, krug je veoma uzan, i ukoliko polazete na vecem motoru imacete velikih problema. Naravno ukoliko spustite nogu YOU FAILED. Predlazem da se polaze na nekoj 125-ci. MZ bas i nije motor za to. Visoko mu je teziste i za pocetnika nije bas lako da sa njim manevrise, a plus i to sto mu se korman jako malo savija, tako da sa 251 moze, ali mnogo teze nego sa recimo CBR 125,YBR-125, pa cak i MZ 125. Nakon toga zavrsili ste ispit.
    Ukoliko vas jos nesto zanima, pitajte!

  7. #7
    Senior Member Tommy_Gun's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Dubai, UAE
    Posts
    975

    Red face Pa sta je ovo?

    Ljudi pa gde ste??? Nije moguce da niko nece da polaze za A kategoriju? Da nije do para? Evo da ponovim - finansiska transakcija bi se zatvorila na kraju - prodajom motora! Znaci ulozeno bi se vratilo sa jako malim gubitkom (ako je uopshte to problem...)

    1. kupovina 600e/3=200e (ulozenih)
    2. prodaja 450/3=150e (dobijenih nazad)

    gubitak po coveku 50e - 4500din. = 30 piva u kaficu. = jedno manje u periodu od tri meseca i - uzitak NEPROCENJIV

    ajmo bar josh neko....
    Last edited by Tommy_Gun; 5th June 2006 at 10:35.

    [Only registered and activated users can see links. ]

  8. #8
    Senior Member rzeljko's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Budva
    Posts
    908

    Default

    Ja kad sam polagao jedna od glavnih fora je bila da kad se zaustaviš na raskrsnici ili semaforu moraš da spuštiš nogu na zemlju
    "Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that." Shankly

  9. #9
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by markovisacki
    MZ bas i nije motor za to. Visoko mu je teziste i za pocetnika nije bas lako da sa njim manevrise, a plus i to sto mu se korman jako malo savija, tako da sa 251 moze, ali mnogo teze nego sa recimo CBR 125,YBR-125, pa cak i MZ 125. Nakon toga zavrsili ste ispit.
    Dakle CTX je verovatno ko napravljen za tako nesto, a pride bi i trebalo da bude jeftin (ako ga nadjemo)?
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #10
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Quote Originally Posted by rzeljko
    Ja kad sam polagao jedna od glavnih fora je bila da kad se zaustaviš na raskrsnici ili semaforu moraš da spuštiš nogu na zemlju
    Ajde! Ko izdrzi stajanje na semaforu bez spustanja noge castim ga

    He who loses control, loses.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •