Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 22

Thread: Staze u Srbiji i Crnoj Gori

  1. #11
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Quote Originally Posted by NN!
    Uvek bila najbolje organizovana trka.
    Jedne godine nesecam se tacno (97-01) se vozio duzi krug. Nije se prolazilo kroz mikser krivine vec se posle krivine na kraju odlaznog pravca islo na sadasnji magistralni put, pa onda njime na "drugi ulaz na miseluk" i brz ulazak na povratni pravac.
    Jedina zamerka je za nove podignute ivicnjake i poneka bandera koja nije uspela da se izmesti...
    Neizvesna je buducnost trka na njoj zbog mosta i tunela koji je pusten u rad.
    Nema veze to sto su tunel i most pusteni u rad, trke na Miseluku su se vozile i pre bombardovanja!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  2. #12
    Senior Member NN!'s Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    226

    Default

    Quote Originally Posted by Misha
    Nema veze to sto su tunel i most pusteni u rad, trke na Miseluku su se vozile i pre bombardovanja!
    Slazem se sa tobom ali to su reci organizatora takmicenja..I zaboravio sam da napomenem da nije moje msiljenje vec sam citirao..
    Last edited by NN!; 16th November 2005 at 15:08.

  3. #13
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Quote Originally Posted by NN!
    To su reci Dzemsa, koji je organizator takmicenja..Ako zazivi ideja te magistrale plasim se da ce ta neizvesnost biti tacna..
    Pa ako su trke kao sto kaze Misha i 80-ih vozene, ne vidim jasan razlog. Ne vjerujem da ce saobracaj skoro biti tog intenziteta kao sto je nekada bio. Ali dobro, vjerovatno covjek ima razloge za to sto je rekao.

  4. #14
    Senior Member Aleksej_BASO_ratnik's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by NN!
    Uvek bila najbolje organizovana trka.
    Jedne godine nesecam se tacno (97-01) se vozio duzi krug. Nije se prolazilo kroz mikser krivine vec se posle krivine na kraju odlaznog pravca islo na sadasnji magistralni put, pa onda njime na "drugi ulaz na miseluk" i brz ulazak na povratni pravac.
    Jedina zamerka je za nove podignute ivicnjake i poneka bandera koja nije uspela da se izmesti...
    Neizvesna je buducnost trka na njoj zbog mosta i tunela koji je pusten u rad.
    Ne secam se da sam to voideo ikada... 97. ili 98. nije sigurno, to se secam. Jel ti mislis na onaj takozvani "mali krug" da je bila drugacija konfiguracija?

    Znam da se nakad vozi unutrasnji (u regularnom saobracaju ne moze, jer je to suprotan smer) a nekad spoljasnji krug "velikoga kruga". Meni je nekako gotivniji sopljasnji. On je mislim bio cesce.

    A sto kazu ljudi i pre se vozilo.... Nije nikad problem zatvoriti mosta na dva danan od ujutru do uvece...
    Poruka 505 Odjavljujem se.
    До свиданя!

  5. #15
    Senior Member NN!'s Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    226

    Default

    Ma apsolutno se slazem da nije nikakav problem zatvoriti saobracaj posto ima uslova da se premesti ruta preko drugih pravaca. Ali jednostavno sam preneo ono sto sam cuo. Ta prica je isla i na kraju sezone 2004 da je to bio poslednji N.Sad. Ali vozio se ove godine.
    Uostalmo ideja te petlje i saobracaja kao sto VIP kaze nece skoro zaziveti tako da mozemo da uzivamo.....
    U pravu si nisu te. Omasio sam samo za nekih 15 godina . Trka se odrzala 85. To se vozilo samo jednom.To je bio da najduzi krug. Izlazilo se na magistralni put ka Iriskom vencu.Davno ali ga pamte kao najbolji krug..

  6. #16
    Senior Member Aleksej_BASO_ratnik's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    503

    Default

    Ju mogu misliti kako je tek to bilo.... (Novisadschleife!) Mada mozda malo predugacko za ta kola koje se voze kod nas.
    Poruka 505 Odjavljujem se.
    До свиданя!

  7. #17
    Senior Member NN!'s Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    226

    Default

    Ma duzina ko duzina nije problem za automobile. Ne znam koliki je tacan zbir km na kraju trke koji moraju biti odvozeni.Nekih 60-70. Znaci da li se vozi 12 ili 8 krugova svejedno im je isti su kilometri na kraju.
    Problem je u gledaocima. Malo automobila dugacka staza pa covek i zaboravi kad su prosli.
    A ta duza varijanta je bila brza..Na krivinu posle dolaznog pravca se dolazilo 10-15 km brze u jugu 1300 A..zamisli tek St koliko bi imao krajnju brzinu. 6 brzina je sad 250....

  8. #18
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Vidim da ce ovdje imati dosta da se radi Raspala se jos jedna drzavica i sad treba mijenjati kompletno ime teme. Najbolje bi bilo preimenovati u staze na prostoru Balkana ili bivse Jugoslavije pa dodatno sibnuti "staze" u Bosni, Hrvatskoj i Sloveniji. A i to bi eventualno dodavali ako se vec jednom pocnu dogovarati i ljudi iza AMS bivsih jugoslovenskih republika, kao sto je za to bio pokusaj u kosarci.

    Evo posto ce se u susjednoj drzavi voziti sledeca trka SCG sampionata da pustim sliku iz vazduha staze na aerodromu Zaluzani. Staza je dugacka 3,25 km, sto znaci nekih pola km vise nego Batajnica. Nalazi se tik kraj auto puta koji ulazi u Banja Luku, sto znaci da je mnogo pristupacniji nego Batajnica stanovnicima Bg.

  9. #19
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Ove godine trke mozda i na Alvirovicevoj stazi Navak. Navodno finalna verzija staze bi trebala imati oko 3,5 km duzine.





    Radovi na Uscu u martu, takodje navodno, a ja ostajem skeptik po tom pitanju. Nikako mi to ne ide u glavu.
    Last edited by VIP; 6th February 2010 at 21:46.

  10. #20
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,273

    Default

    oh taj Alvirovic je bas napredovao

    Sipcanik..nekad bilo

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •