Page 1 of 20 12311 ... LastLast
Results 1 to 10 of 194

Thread: Felne i srafovi

  1. #1
    Senior Member Aleksej_BASO_ratnik's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    503

    Arrow Felne i srafovi

    Znaci, raspitujem se za jednu drugaricu...

    Hoce da kupi alu felne, pa ne znamo da li vredi kupovati polovne felne?

    Ja licno nemam iskustva pa ne znam sta da joj kazem. Polovne su dosta jeftinije, pa ne znam da li ima nesto lose u kupovini polovnih felni?

    U slucaju da mislite da je to OK da li mi mozete peporuciti mesto u Novom Sadu ili okolini gde imate poverenja u ljude koji to rade?

    I jo jedno pitanje: Auto je Citroen Saxo, i verovatno su na njemu 13ice, a ja kontam da ako kupuje alu felne bolje da kupi 14ice, da li je to po vasem misljenju dobro?

    Hvala!
    Poruka 505 Odjavljujem se.
    До свиданя!

  2. #2
    Senior Member dfast72's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Bgd
    Posts
    258

    Default

    Posto je u pitanju drugarica koja ne stavlja felne da bi przila okolo, onda bolje 13-ice, i na nju gume standardne visine. Moze da stavi i 14-ce, ali na nju bi isle gume sa nizim profilom, tj tvrdje za vesanje sto znaci manje udobnosti.

    Drugo koje god alu felne da kupujes, stavis ih u gepek i pravac do prvog vulkanizera zajedno sa vlasnikom, stavis ih na balans masinu i videces da li su krive ili ne. Ako nije nista strasno, tj sto se da ispraviti i izbalansirati kupis ih a pritom imas osnova za smanjivanje cene.
    Ljudi uglavnom prodaju alu felne zato sto su krive, dok je malo broj onih koji prodaju zbog toga sto su kupili novi lepsi set felni.

  3. #3
    Senior Member Aleksej_BASO_ratnik's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    503

    Default

    A koje dimenzije (mislim bas zbog profila) guma bi bile dobre za slucaj da uzme 14ice?
    Poruka 505 Odjavljujem se.
    До свиданя!

  4. #4
    Senior Member dfast72's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Bgd
    Posts
    258

    Default

    Pogledaj kojih su dimenzija te gume koje su vec na autu, tj koje su fabricke dimenzije guma. Za 13' visina boka moze biti 80, 70 ,65.. Ako stavis 14' felne, montiras gumu koja ce imati priblizan obim kao ona koja je fabricka, ali ce morati biti manjeg boka, sa 80 na 70 ili sa 70 na 65...
    Evo, imas na netu kalkulatore za konverziju guma:
    [Only registered and activated users can see links. ]

  5. #5
    Senior Member Aleksej_BASO_ratnik's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by dfast72
    Pogledaj kojih su dimenzija te gume koje su vec na autu, tj koje su fabricke dimenzije guma. Za 13' visina boka moze biti 80, 70 ,65.. Ako stavis 14' felne, montiras gumu koja ce imati priblizan obim kao ona koja je fabricka, ali ce morati biti manjeg boka, sa 80 na 70 ili sa 70 na 65...
    Evo, imas na netu kalkulatore za konverziju guma:
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Aha, znaci samo da potrefim slican precnik, dobro to je onda lako, znam i sam da izracunam, ali pogledacu i taj program za konverziju.

    Jos kad bi mi neko preporucio mesto u okolini NS-a bio bih jako zahvalan.
    Poruka 505 Odjavljujem se.
    До свиданя!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Aleksej_BASO_ratnik
    Aha, znaci samo da potrefim slican precnik, dobro to je onda lako, znam i sam da izracunam, ali pogledacu i taj program za konverziju.

    Jos kad bi mi neko preporucio mesto u okolini NS-a bio bih jako zahvalan.
    Imas u Petrovaradinu Reljkoviceva 35 Servis Grsic

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    353

    Default Celicne felne 15'' za Astru G(classic II)

    Interesuje me specifikacija celicnih felni za Opel Astru Classic II.Dakle sve podatke(brojcane) i ako je moguce sta znace ti podaci..HITNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!

    Unapred,hvala svima!!!!
    Last edited by aquaudi; 8th January 2010 at 14:59.

  8. #8
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    14" 5.5 (prečnik i širina felne)
    15" 6
    4x100 (raspored šrafova, a znači da idu 4 zavrtnja koji su pravilno raspoređeni na krugu prečnika 100mm)
    prečnik centralne rupe 56.5mm (centralan rupa je onaj otvor između šrafova na svakoj felni)
    ET 40-45mm (udaljenost centralne ose pneumatika od čeone ravni glavčine kada je ceo točak monitran na vozilo)

    He who loses control, loses.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    353

    Default

    Bruyoni,hvala puno!!!!Jos jedno pitanje al je ovo za 15'' 6 jota i sta to znaci?????I sta mislite dali je bolje da stavim 16'' ili 15''(zbog udobnosti,potrosnje,performansi)??????
    Last edited by aquaudi; 9th January 2010 at 13:45.

  10. #10
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Kod nas u glavnom svi voze 15" na astrama kolko vidim, ono za normalnu upotrebu. Mada mogu da stanu i 16" iste širine ko 15". Što se udobnosti tiče na 15" bi trebalo biti udobnije nego 16".

    15" (15 cola ti je prečnik, col ti je isto što i inč 1"=25.4mm) 6 to ti je širina felne isto u colima. J ili to jota što se kod nas nepravilno zove i što mnogi misle da je neka mera je u stvari oblik sedla felne... ali to je za tebe i odabir već bespotrebna komplikacija

    He who loses control, loses.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •