Nacionalna Klasa

FAW Happy Emissary – Kineski prodor u Evropu

KINESKI automobil, koji će najverovatnije preplaviti evropsko tržište, testira se u Italiji i koštaće 4.000 eura, objavio je na svojoj internet stranici italijanski dnevni list Corriere della Sera.

Čuveni italijanski dizajner automobila Giorgetto Giugiaro u istom tekstu kaže kako će do 2010. godine kineska industrija proizvoditi isti broj automobila kao i globalna američka proizvodnja.

Kineski automobil je na testiranju u italijanskim gradu Isernia, u regiji Molise, nakon čega bi automobil trebao dobiti potvrdu za prodaju izvan Kine.

Kineska fabrika FAW (First automobile works, što je državna fabrika koja je svojevremeno proizvodila ratne mašine) započela je testove za dobijanje odobrenja za prodaju automobila nazvanog Happy Emissary.

Corriere della Sera piše kako se ti testovi održavaju u najvećoj tajnosti u postrojenjima mesta Macchia d`Isernia, fabrike "DR Automobiles Groupe", koja ima evropsku ekskluzivu za uvoz i distribuciju marke Saleen.

Kineski automobil je nalik na Opel "Agilu" i ima 1100 ccm, motor s tri cilinda, snage 52 konja i pet brzina. Automobil Happy Emissary ima i komfor kao ostali evropski automobili.

Exit mobile version