Nacionalna Klasa

Novi Renault Megane Sport sa 250KS

Image

 

Nakon skorašnjeg predstavljanja nove generacije modela Megane, Renault planira da na proleće predstavi i sportski model – Megane Sport, u novoj karoseriji.


Sudeći po navodima strane štampe, Renault će novi Megan Sport predstaviti već u martu mesecu, na Salonu automobila u Ženevi. Novi model će nastaviti tradiciju aktuelnog Megan R26 modela, a dosta toga će preuzeti sa već predstavljenog trkačkog modela Megane Trophy.

 

Megan Sport će biti raspoloživ isključivo u kupe karoseriji, a prednji deo će imati skoro identičan izgled onome koji ima Megane Trophy – „aero blade“. Pored agresivnog prednjeg dela, tu je i redizajn zadnjeg dela kao i novi, centralni, kraj izduvnog sistema.

Što se motora tiče, stvari će biti manje-više nepromenjene. Pretpostavlja se da će novi motor imati našto više snage u odnosu na aktuelni mode – 250KS. Ova pretpostavka je u potpunosti u skladu sa onime što smo čuli od Renault production managera, sa kojima smo imali prilike da pričamo u decembru, na evropskoj promociji novog Megana

Snaga će se prenositi preko šestostepenog manuelnog menjača i prednje osovine, dok će šper zatvarač diferencijala biti opciona oprema. Preliminarno se očekuje ubrzanje do 100kmč za nešto preko 6 sekundi, dok će kočioni sistem verovatno isporučivati Brembo.

Novi Megan Sport treba očekivati u prodajnim salonima sredinom 2009. godine.

Exit mobile version