Nacionalna Klasa

Maserati MC12 Corsa

Image

 

Maserati je objavio početak proizvodnje modela MC12 Corsa. Ovaj automobil će biti proizveden samo za odabrane klijente Maseratija, koji će imati privilegiju da testiraju svoje vozačke sposobnosti u najekskluzivnijem okruženju.

MC12 je razvijen na osnovu modela GT1, koji je osvojio FIA GT šampionat u 2005.godini. Automobil će vlasnici moći voziti tokom privatnih testiranja ili promocija koje će organizovati Maserati. MC12 nije homologiran za upotrebu na javnim putevima ili za zvanične trkačke serije.

   

Ovaj jedinstveni Maserati će biti dostupan privilegovanim od sledeće jeseni po ceni od 1 milion evra bez poreza. Vlasnici će naravno biti u mogućnosti da automobil prilagode svojim afinitetima kada je u pitanju boja. Ukupan broj automobila koji će biti proizveden ne bi trebao da pređe broj 12.

Tehnički podaci:

Šasija: karbon-fiber monokok
Menjač: Cambiocorsa
Kočnice: Brembo čelik i karbon (bez ABS)
Prednji naplatci : 18’’ race version
Zadnji naplatci: 18’’ race version
Prednje gume: 14×18
Zadnje gume: 14×18
Enterijer: 2 sedišta – trkačka verzija
Rol-bar: da
Motor: V12
Zapremina: 6.0
Snaga: 755 KS/8000 ob/min
Težina (kg): 1,150
Težina/snaga odnos (kg/KS): 1.52
Broj vozila: 12+3
Cena: 1.000.000 EUR + porez
Homologacija za javne puteve: Ne

Exit mobile version