Nacionalna Klasa

Ferrarijevi motori za ostale Fiatove marke

12ferrari_motor0.jpg

Ferrari će investirati 50 miliona EUR u novu proizvodnu liniju za bi-turbo V6 motore i atmosferske V8 motore, koji će se ugrađivati u automobile ostalih marki koje posluju u okviru Fiata, preneli su italijanski blogovi.

 

Ferrari neće koristiti ove agregate za svoje modele, nego će ih pripremati za top modele marki Maserati, Lancia i Alfa Romeo. Ova investicija protumačena je kao doprinos jačanju Ferrarija, pošto će imati udeo od 17% u njegovoj ukupnoj proizvodnji.

Ferrari će se fokusirati na bi-turbo V6 motor sa 450KS i V8 sa 500KS, koji će biti upotrebljeni za pogon sledećih generacija modela Maserati Quatroporte, aserati Gran Turismo, potom budućih vodećih modela kuća Alfa Romeo i Lansia, kao i dolazećeg Maserati Kubang SUV-a.

Iza ove ideje krije se namera Fiata da pojednostavi proizvodnju i smanji broj motora koji se prave pod njegovim okriljem, a time umanji i troškove. Motori će biti dizajnirani za visoke performanse, uz zadovoljavanje aktuelnih trendova u pogledu potrošnje goriva i emisija CO2.

Exit mobile version