Kompanija Gordon Murray Automotive (GMA) predstavila je sportski GT model T.33, koji je njen drugi automobil posle T.50. Novi model koristi atmosferski V12 motor zapremine 3,9 litara od 615KS i ima pogon na zadnjim točkovima, uz težinu od 1088kg.
Cosworthov motor vrti se do 11100 obrtaja, a najveća snaga postiže se pri 10500, uz maksimalni obrtni momenat od 451Nm. GMA navodi da je 75% obrtnog momenta dostupno već od 2500 obrtaja, što omogućava lagodnu vožnju u gradskim uslovima.
Manuelni menjač ima šest stepena prenosa, a opciono može da se dobije Xtrac transmisija sa polugama iza upravljača, za koju GMA navodi da je najlakši menjač ovog tipa u svetu sa masom od 78kg. Motor je težak 178kg, a sve je povezano sa monokok šasijom od ugljeničnih vlakana. Sve u svemu, T.33 ima bolji odnos snage i težine od legendarnog McLarena F1.
GMA nije objavio podatke o performansama, ali ne treba sumnjati da je automobil veoma brz. Prednji točkovi imaju felne od 19 inča, a zadnji 20 inča, sa pneumaticima Michelin 4S.
Kabina je jednostavno dizanirana i nema nijedan ekran osetljiv na dodir. Minimalstički pristup je rezultat želje da sve bude fokusirano na vozača, ali su ipak korišteni premijum materijali poput aluminijuma i ugljeničnih vlakana. Centralno mesto pred vozačem zauzima analogni obrtomer.
T.33 ipak raspolaže nekim savremenim tehnologijama poput Apple CarPlay i Android Auto. Zapremina prtljažnog prostora je oko 280 litara, a sa napunjenim rezervoarom automobil može da pređe 640km, što znači da može da posluži kao turing mašina za dvoje.
Početna cena je 1,37 milion funti. GMA navodi da će T.33 biti dostupan širom sveta sa upravljačem na levoj ili desnoj strani. Biće napravljeno samo 100 primeraka.
