Porsche je izvršio osvežavanje softvera multimedijalnog sistema svojih automobila, a glavna novost je integracija bežične tehnologije Android Auto. Sve varijante 911, Taycana, Cayenna i Panamere dobijaju šestu verziju Porsche Communication Management softvera u standardnom paketu opreme.
Ikone su dobile nove boje, a struktura menija je pojednostavljena u skladu sa idejama kompanije, ali i sugestijama od korisnika. Kompletan interfejs je osvežen i poboljšan je rad Voice Pilot funkcije. Olakšan je pristup vestima, korisničkom uputstvu i strimovanju muzike.
Nova multimedija omogućava i pristup servisu Spotify, a korisnici samo treba da unesu svoje podatke o logovanju, bez potrebe da povezuju svoj mobilni telefon sa Porscheom. Integrisana aplikacija sadrži sve popularne funkcije servisa Spotify.
Vlasnike Taycana obradovaće vest da aplikacija za planiranje punjenja sada uzima u obzir i vreme početka i završetka procesa punjenja na stanicama kada računa ukupno vreme vožnje.
Osvežavanje softvera stiže na Porscheove modele u narednih nekoliko sedmica, a tačna funkcionalnost zavisiće od nivoa trima i pogonskog tipa svakog vozila.
