Lamborghini je saopštio da više neće učestvovati u velikim sajmovima automobila i da će se umesto toga fokusirati na manje događaje usmerene direktno na kupce.
Odluku je objavila šefica marketinga i komunikacija Katja Basi rekavši da kompanija veruje da je blizak odnos sa kupcima od ključnog značaja i da se sajmovi automobila više ne uklapaju u filozofiju ove marke. To znači da je Sian FKP 37 poslednji model predstavljen na jednom javnom događaju.
Ovaj hibridni supermodel prikazan je na Sajmu automobila u Frankfurtu 2019. godine posle premijere novog Huracana Evo Spyder u Parizu i Aventadora SVJ roudstera u Ženevi.
Basi je izjavila da će Lamborghini nastaviti da vodi “konstantan program ekskluzivnih događaja za mušterije” ukuljučujući predstavljanje novih ekskluzivnih automobila na specijalnim lokacijama, ekskluzivne obilaske i vozačke programe za kupce i potencijalne mušterije, VIP osobe i sve ostale koji cene različite aspekte marke Lamborghini.
Ona je rekla da su sajmovi u tradicionalnoj formi bili prilika da ljudi vide nove automobile i tehnologije pod jednim krovom, ali da je uticaj interneta i društvenih mreža fundamentalno promenio ulogu sajmova automobila.
Lamborghini još nije objavio kada će predstaviti novi unikatni SVR model za staze zasnovan na Aventadoru, sa V12 motorom i 830KS.
Otkazivanje Sajma automobila u Ženevi u martu ove godine i postepena tranzicija u digitalne premijere pokrenula je spekulacije da su se sajmovi automobila našli na ivici opstanka širom sveta.
Lamborghini je bio jedna od nekoliko marki koje su potvrdile da neće prisustvovati događaju u Ženevi i pre nego što je otkazan.
