Forum Nacionalne Klase

Go Back   Forum Nacionalne Klase > Automobili > Diskusije o proizvođačima i modelima

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 24th May 2012, 09:41   #1
biba22
Junior Member

Smile Toyota yaris-potrosnja goriva

Nadam se da ce mi vlasnici Yarisa (motor 1.3,god.od 2008 do 2010) dati pravu info o potrosnji goriva ovog malenog automobila.....iskreno, nailazim na oprecne odgovore, pa ne znam kome da verujem. A zanima me KOLIKA je prava potrosnja?
biba22 is offline   Reply With Quote
Old 24th May 2012, 11:18   #2
zmaj
Nestručni komentator

zmaj's Avatar

Potrošnja zavisi, i to poprilično, od dva faktora: stil vožnje i gužva u kojoj se nalaziš u proseku. To može da utiče na deklarisanu potrošnju i do duplo!

Na testu nam je bio malo noviji jaris od tog kojeg ti razmatraš i tu možeš da vidiš otprilike koliko je auto trošio (imao je start&stop!).

Mislim da tečan vozač koji ne vozi po velikim gužvama, može da u gradskoj vožnji postigne 6l sa tim automobilom.

Ko što rekoh, sve zavisi od vozača. Moj auto u mojim rukama troši u gradu 9-10, kod drugog člana sa foruma oko 7l.
Old 24th May 2012, 13:32   #3
Heinz
Senior Member

Heinz's Avatar

Nama Jazz troši oko 8.2-8.4 mešovite vožnje. Ili je strogi centar u pitanju, ili se hvata autoput kad god je moguće. Sa 32-33l pređe se 380-400 km. Ne štedimo kad vozimo, možda je to u pitanju.
Old 25th May 2012, 00:37   #4
NSX
Senior Member

Quote:
Originally Posted by zmaj View Post

Mislim da tečan vozač koji ne vozi po velikim gužvama, može da u gradskoj vožnji postigne 6l sa tim automobilom.
moze ako ne vozi ne u velikim nego ako uopste nema guzve i ako vozi do 50-60 km/h sa vrlo laganim ubrzavanjem, ko ima zivaca za takvu voznju bolje da vozi bicikl

realna potrosnja je 8-9 u gradu a oko 5 na otvorenom i 6-7 autoputem (oko 120-130 km/h)
NSX is offline   Reply With Quote
Old 25th May 2012, 07:29   #5
nidza
Senior Member

nidza's Avatar

Plus neki kompjuteri lažu. Ja sam se zabezeknuo koliko TDI laže. Dok nisam počeo da merim koliko sipam mislio sam da ubijaju kako su ekonomični, kad ono druže, čista prevara (ili OMV pumpa ima žestoko nafriziran merač).
nidza is offline   Reply With Quote
Old 25th May 2012, 09:56   #6
Soko
Senior Member

Soko's Avatar

I opet ste gospodji/ci dali isti odgovor koji je vec imala: "od 10 do 150"

Ne moze niko precizno to da vam kaze.
Zavisi od previse faktora, neki su vec pomenuti kao stil voznje i uslovi u saobracaju a neki jednako bitni nisu: promenljiv kvalitet goriva (broj oktana ne pokazuje kvalitet goriva), ispravnost konkretnog automobila - mali nedostatci na sistemu za paljenje ili ubrizgavanje mogu napraviti prilicnu razliku u rezervoaru, izduvni sistem.....

Uzmite auto na probu od 3-5 dana pa se uverite sami. Jedino to je sigurno.

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules