Forum Nacionalne Klase

Go Back   Forum Nacionalne Klase > Automobili > Diskusije o proizvođačima i modelima

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 9th January 2010, 17:13   #1
lale
Junior Member

Default Toyota Yaris potrosnja

Odlucio sam da kupim polovan model Toyote Yaris, ali jos nisam definitivno odlucio koji cu model tj sa kojim motorom, pa me zanima odnos potrosnje kod modela od 1000vvti, 1300vvti i 1400(diesel)d4d.

Interesuju me ovi motori cisto da odlucim dali da dam vise para za diesel ili ne, dali 1300 trosi vise od 1000 i jos neka druga iskustva ako ih imate.
lale is offline   Reply With Quote
Old 9th January 2010, 17:19   #2
aquaudi
Senior Member

Evo ja sam otisao na tojotin sajt i nasao specifikaciju za novi Yaris....
SAJT:[Only registered and activated users can see links. ]

ne znam da li ima razlike kod polovnog,verovatno ima ali nadam se da sam ti pomogao!!!!!

evo i cenovnika i opreme novog YArisa!!!!
[Only registered and activated users can see links. ]

evo ovde mozes da pogledas polovne yarise!!!
[Only registered and activated users can see links. ]

Last edited by bruyoni; 9th January 2010 at 17:56. Reason: tri poruke zaredom
aquaudi is offline   Reply With Quote
Old 9th January 2010, 22:57   #3
lale
Junior Member

Hvala puno, na ovim specifikacijama ispada da na otvorenommotor od 1300(i nesto) kubika na otvorenom manje trosi od onog od 1000.

Usput da priupitam kakvo je stanje delova sto se tice modela Yaris Verso, dali ih je lako nabaviti i dali u najvecem broju idu isti kao i na obicnom Yarisu.

Last edited by lale; 9th January 2010 at 23:11.
Old 10th January 2010, 03:09   #4
paya
Senior Member

paya's Avatar

Ima gomila sajtova na kojima ljudi upisuju svoju potrošnju. Pogledaj recimo: [Only registered and activated users can see links. ] . Baza je prilično velika pa ćeš naći šta te zanima.
paya is offline   Reply With Quote
Old 10th January 2010, 10:31   #5
aquaudi
Senior Member

paya ovaj sajt je odlican i meni si pomogao jer i meni je trebao ovakav sajt sa potrosnjama!!!!

a sto se tice Yaris Versa zaista ne mogu da ti pomognem jer nisam imao ni obican ni verso!!!
Old 29th January 2010, 11:57   #6
dav
Junior Member

dav's Avatar

Ako ces benzinca onda bez razmisljanja uzimaj 1.3 motor -- mnogo je rastereceniji i samim tim na otvorenom manje trosi a i bitna stvar buka, 1.3 se necuje pri vecim brzinama i obrtajima. ipak 1.0 ima tri cilindra i kod svih takvih motora je ista stvar-buka.
dav is offline   Reply With Quote
Old 30th January 2010, 21:50   #7
lale
Junior Member

Uzeo sam Yaris Verso 1.3vvti motor, 2000 godiste iz Italije uvoz, za potrosnju cemo tek videti, ali po ovim hladnim danima cini mi se da u gradskoj voznji u Beogradu trosi 8l/100km.To na osnovu onoga koliko sam sipao goriva i koliko sam presao kilometra. Mozda je moguce oboriti potrosnju na 5 na autoputu sa 100 na sat i na medjugradskim putevima gde je brzina 70-80km da isto trosi oko 5 ali cini mi se da nemoze u gradu da znacajnije obori potrosnju.
Old 30th January 2010, 22:45   #8
aquaudi
Senior Member

A kakav je u voznji,al mozes da mi kazes sta imas od opreme,kako pali ujutru po ovim hladnim zimskim danima itd....??????
Old 31st January 2010, 01:29   #9
lale
Junior Member

Odlican je u voznji, mora da se vozi sa osecajem, nije za divljanje, uzivanje ga je voziti, ima naravno servo volaza, klimu, radio i kasetofoni to je uglavnom to, moze da ide nesto preko 160km/h, vozio sam na autoputu cisto da probam, nisam bas drzao nesto duze, pretpostavljam da je negde oko 165 max brzina.
Ujutru zasad palai bez problema, nesto mu krckara dok je ladan kad upalim svetla, a kad nisu upaljena ne cuje se verovatno nesto oko alternatora, i to je uglavnom to.
Old 31st January 2010, 02:50   #10
Misha
Senior Member

Misha's Avatar

Quote:
Originally Posted by Acoljub View Post
A kakav je u voznji,al mozes da mi kazes sta imas od opreme,kako pali ujutru po ovim hladnim zimskim danima itd....??????
Kako pali ujutru???? Pa nema dodirnih tacaka sa zastavom po tom pitanju, to je prevazidjena stvar!

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules