Forum Nacionalne Klase

Go Back   Forum Nacionalne Klase > Automobili > Diskusije o proizvođačima i modelima

View Poll Results: Šta više volite?
Manuelni menjač 13 68.42%
automatski menjač 4 21.05%
Nije bitno, svejedno mi je. 2 10.53%
Voters: 19. You may not vote on this poll

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 20th February 2006, 14:35   #1
Bojan
Senior Member

Bojan's Avatar

Question Automatski ili Manuelni menjač

Evo, svađam se sa drugaricom već sat vremena. Kaže da ljudi mnogo više vole automatski menjaš. Ja ga lično ne podnosim, ali ajde da čujem vaše mišljenje. Šta vam pruža lepši osećaj vožnje? Manuelni ili Automatski menjač... ili vam je svejedno .
Old 20th February 2006, 15:25   #2
Misha
Senior Member

Misha's Avatar

To je drugarica....zensko....sta ona zna o svemu tome!

Sheriff Buford T. Justice
Misha is offline   Reply With Quote
Old 20th February 2006, 17:09   #3
zmaj
Nestručni komentator

zmaj's Avatar

Za ljude koji su lenji ili zele da im voznja bude sto manji zamor na bilo koji nacin postoji automatik i nije to izbor broj jedan u Americi bez razloga. Da se razumemo, pre ili kasnije cu da navatam neku DSG spravu na test i nadam se da cu da promenim izbor koji sam na ovom polu odabrao.
Old 20th February 2006, 17:49   #4
Tommy_Gun
Senior Member

Tommy_Gun's Avatar

Default Pa ovako

Ima Automatski menjac svojih prednosti! Pod 1. - ako si u americi ili nekoj zemlji u kojoj cesto upadash u saobracajne guzve, bezi od manuelnog menjaca koliko te noge nose (probano u praxi). Pod 2. - Dzipovi su po meni bezveze sa manuelnim menjacem...sta ce ti - da necesh mozda da ga shaltash brzo!? Pod 3. - Mercedes se ne vozi sa manuelnim menjacem - to jednostavno nije to

[Only registered and activated users can see links. ]
Tommy_Gun is offline   Reply With Quote
Old 20th February 2006, 19:25   #5
spikac
Senior Member

spikac's Avatar

Covek debil(ja) greskom glasao za automatok pa ako je nekom stalo nek to promeni...Unapred zahvalan.
spikac is offline   Reply With Quote
Old 20th February 2006, 21:29   #6
nissan
Senior Member

Quote:
Originally Posted by Tommy_Gun
Ima Automatski menjac svojih prednosti! Pod 1. - ako si u americi ili nekoj zemlji u kojoj cesto upadash u saobracajne guzve, bezi od manuelnog menjaca koliko te noge nose (probano u praxi).
Pa sad...zavisi.Ja recimo OBOZAVAM manuelni.Vozio i automatic i tip-tronic....jesu mozda malo bolji\laksi za guzve...ali meni ne predstavlja nikakav problem manuelni.

Quote:
Pod 2. - Dzipovi su po meni bezveze sa manuelnim menjacem...sta ce ti - da necesh mozda da ga shaltash brzo!?
Grand Cherokee je izao u verziji SRT i bije 4.7 do 100 Sta mu fali u manulenoj verziji.Da ne pricamo o ML(65) AMG....Drugo...zar za terence nije bolje da imaju manuleni.Kako ce na velikim usponima (citaj: brdima) sa automatikom?

Quote:
Pod 3. - Mercedes se ne vozi sa manuelnim menjacem - to jednostavno nije to
Kako? Zasto? NIje mi jasno?
Imas diesel-e...imaas opet...AMG, BRABUS, Lorinser.....zar je i te sportake bolje uzeti sa automatikom? Zasto?
Vozio sam Mercedes i automatik i manual...pa mi nije jasno sta sam propustio?
Old 21st February 2006, 00:05   #7
Aleksej_BASO_ratnik
Senior Member

Aleksej_BASO_ratnik's Avatar

Quote:
Originally Posted by spikac
Covek debil(ja) greskom glasao za automatok pa ako je nekom stalo nek to promeni...Unapred zahvalan.

Kao... Nemoj sada da se vadis!
Old 21st February 2006, 01:08   #8
danilop
Senior Member

danilop's Avatar

Quote:
Ima Automatski menjac svojih prednosti! Pod 1. - ako si u americi ili nekoj zemlji u kojoj cesto upadash u saobracajne guzve, bezi od manuelnog menjaca koliko te noge nose (probano u praxi). Pod 2. - Dzipovi su po meni bezveze sa manuelnim menjacem...sta ce ti - da necesh mozda da ga shaltash brzo!? Pod 3. - Mercedes se ne vozi sa manuelnim menjacem - to jednostavno nije to
Apsolutno se slažem sa gore navedenim, za gužvu nema bolje stvari od automatika, kao i uopšte za grad, moderni automatski menjači su toliko napredni; razlog zbog koga ih ne vidimo na 95% auta u Evropi, kao što je to slučaj u Americi, je razlika u ceni koja je dosta veća za automatik.

Ovde se ne radi o performansama već o luksuzu i udobnosti.

E sad trke, to je nešto drugoooo ...

Pozdrav
danilop is offline   Reply With Quote
Old 21st February 2006, 01:38   #9
Bojan
Senior Member

Bojan's Avatar

jeste automatski bolji kada su guzve u pitanju ali ljudi meni je... kako da kazem, dozivljaj da menjam brzine. Kad nebih imao menjac ko da nemam ni ruku . Uostalom svi znamo da je teoretski nemoguce napraviti automatski menjac koji ce brzine (nanize) menjati kako treba. Uvek su se bolja vremena pravila sa manuelnim menjacem .

Last edited by Bojan; 21st February 2006 at 01:43.
Bojan is offline   Reply With Quote
Old 21st February 2006, 06:33   #10
nissan
Senior Member

Quote:
Originally Posted by Bojan
j... kako da kazem, dozivljaj da menjam brzine. Kad nebih imao menjac ko da nemam ni ruku .
Taj rad....upravo ono sto hocu da kazem.Volim da ga saltam..pa mi nije problem...ako malo zaglavim u guzvi.Sa automaticom me ubije monotonija.
Hebote...osecam se ko retardiran....smao stiskam gas..i toliko...
E sad...znam da se ne prica o trkanju...ali..ja sma recimo vozio najnoviju mazdu 6 sa automatic\tip-tronic.Kad je na automat...znaci...ja LADNO dva puta brze promenim brzinu na manuelnom.Da ne pricam o snazi motora.Kad se prebaci na tip tronic..oseti se duplo veca snaga (pricam o kretanju u prvoj brizni).Ali opet...slabije nego sa manuelnim.
Jos jedan razlog...sa automaticom jednostavno osecam kao da NEMAM (punu) kontrolu nad autom.
A na kraju....sa automaticom je veca potrosnja

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules