Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 21 to 30 of 101

Thread: Uvoz i registracija

  1. #21
    Senior Member Calibra 4WD's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    NBG
    Posts
    1,708

    Default

    Euro 3 je stupio na snagu 97 ili 98 godine,ali mnogi proizvodjaci su 1-2 godine ranije izbacili modele koji podrzavaju taj standard.
    Ja znam na primeru Mercedesa CLK-a oko kojeg sam se prilicno raspitivao,on je izasao krajem 96 godine i svi njegovi motori podrzavaju Euro 3 norme.

    A mozete videti i sada da svi modeli iz ove i mnogi iz prosle godine podrzavaju Euro 4 norme,a on tek treba da stupi na snagu.

  2. #22
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Da li je ijedna golf trojka ili astra 1 bila sa euro III motorima??? Koliko znam do 97 su se proizvodili, vjerovatno nije :?
    Ako je sada astra II u prosjeku oko 9000, koliko bi mogla biti jedna '98 god. nakon dozvole uvoza??? Vjerovatno niko ne zna, ali bi cijena od 3-4K bila primamljiva

  3. #23
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,770

    Default

    Quote Originally Posted by Calibra 4WD
    Zbog dobijanja pozitivne ocene o studiji iizvodljivosti pridruzivanju EU,nasa drzava sada mora u sto kracem roku da uskladi sto vise zakona sa Evropskom unijom,Jedan od njih je da se ne sme ogrinacavati uvoz polovnih automobila na osnovu godista.
    Koliko je meni poznato jedino Bugraska nema ograničenje. Tako da će kod nas najverovatnije samo da se ukine odluka od prošlog oktobra.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  4. #24
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Quote Originally Posted by VIP
    Da li je ijedna golf trojka ili astra 1 bila sa euro III motorima??? Koliko znam do 97 su se proizvodili, vjerovatno nije :?
    Ako je sada astra II u prosjeku oko 9000, koliko bi mogla biti jedna '98 god. nakon dozvole uvoza??? Vjerovatno niko ne zna, ali bi cijena od 3-4K bila primamljiva
    Mislim da su 16V motori koji su ugradjivani u Astru G po Euro3 standardu. Za Astru 1 mislim da takvih motora nije bilo, a pri tome ne racunam GSI Astre. Aktuelne cene Astri G su oko 6500, tako da treba ocekivati da padnu.

    Quote Originally Posted by VIP
    Jedino ako ce Dinkic vrsiti tehnicki pregled! Ovako, slaba vajda...hoce guze lako da zarade pare!
    A i za kase, nemoj da me zasmijavas...to su samo ukrasni predmeti kod onih koji su do sada i najvise poreza utajili. Sta mislis zasto od ljudi traze da drukaju, i zasto hoce sada da ugardjuju ova sranja koja ce detektovati odstupanja od uobicajenog prometa.
    OVO JE SRBIJA!!!!!
    Jeste. To je Srbija u kojoj vise ne mozes da kupic igrice na ulici, ne mozes da ides u igraonicu zato sto ne rade. Ako je ovo srbija sto ne uvezes sada Golfa 2/3? E pa ne moze. Ili moze, ali ce to da te kosta 700e + jebade preko crne gore, ali tu onda dolaze drugi problemi.

    Poenta je da se VECINA igraca pridrzava propisanih pravila ili igra pada u vodu kao sto je to bilo za vreme Slobe gde su svi varali na porezu, racunima, cekovima, saobracajnim propisima, uvozu svega i svacega. Propisi su ostali manje vise isti, ali sva manje raje hoce da utaji porez, da ne plati struju i da se zajebava sa kaznama. I dalje to nije Zapadna Evropa, ali smo joj blizi.

    Za tvoju informaciju, kako mi je receno, dd neke tamo 2000. godine (ili ranije) svi automobili imaju univerzalni interfejs za ocitavanje nekih podataka. Sada zandar napolju kad te zaustavi ima gedzet koji usteka gde treba i procita podatke koje daje Lambda sonda. Ako je kolicina nedozvoljena, pukne ti kaznu solidno, a onom servisu koji ti je potpisao zadnji servis odrape kaznetinu.

    Istom politikom mogu da se sluze i ovi nasi. Ti uvezes G3, nije problem (potplatis gde treba i registrujes kola). Medjutim posalju te na vanredni tehnicki (zato sto ni zandar nije ovca, zna da G3 nije Euro 3) tamo utvrde da imas cadji kao taksista i onda lagano taksijem (ekoloskim 300D) dodjes kuci, zandari oteraju kola u 29-ti na plac gde su zaplenjeni automobili. Ti posle nekog vremena dobijes poziv da se pojavis kod sudije zbog carinskog prekrsaja i gomile gluposti koje ti natovare. Ona ekipa na tehnickom koja je odobrila da se auto uveze takodje postrada (mozda ne iz prve posto su do tada vec ucinili nekom zandaru, ali posle 5. prijave puknu i njemu otkaz) pa onda drugi zaposleni koji tamo radi vise to ne radi i tu je pukao lanac. Lako? Naravno, samo ako ovi nasi to hoce da urade.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #25
    Senior Member Calibra 4WD's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    NBG
    Posts
    1,708

    Default

    Slazem se za Zmajom,kad pogledas malo sire ipak se stvari krecu ka normalnijim tokovima (doduse isuvise sporo),ne kazem da nece biti korupcije,ali na nizem nivou se ona prilicno smanjila.

    JA sam zadnji put na tehnickom imao problem jer mi rucna hvata skroz skroz pri kraju,a vec pet godina je tako, i tehnicki pregled radim na istom mestu kod NEskovica u Tosinom Bunaru i ovog puta me nisu pustili.

    Dinkic je prilicno ostar sa svojom finansijskom politikom,tako da sam ubedjen da nece biti svrljanja ni 10% kao za vreme Slobe,ali opet ce to biti daleko od nivoa gde je Evropa.

  6. #26
    Senior Member mikimazda's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    wien
    Posts
    398

    Default

    ma ljudi prevara ce uvek biti...evo ovde na primer...tehnicki je jeben do zla boga,ali i dalje ljudi voze aute koji ni u kom slucaju nece proci na tom istom ..kako? pa lepo...uvek ce biti korupcije...zamisli mene dok sam imao fiata da se pojavim na tehnisckom(iako sam bio oslobodjen 3 godine),nemam kat,snaga mnogo veca od one upisane,itd...pa odrali bi me kao jarca,plus bi sve to morao da popravim u servisu gde me oni posalju,i najgore od svega kazna je ogromna jer ne placam drzavi dovoljan porez na snagu motora,a to ih najvise boli.a ovako sa strane kad god dodjem za srbiju mogu samo da vam kazem -razocarenje...zasto jer uvek naletim na nekog klipana u plavom odelu koji misli da je bog i kome ne smes da protivrecis a kamoli dokaz da trazis za ono sto on tvrdi.onda vidim puno obaveza natovarenih na vrat obicnim ljudima,sve skuplje cak mnoooogo stvari nego ovde(gde je standard daleeeeko bolji),tako ce biti i sa uvozom..u evropi smo ali daleko smo od nje...isto mi pada u oci da izjave nasih politicara i ovih stranih u vezi iste stvari se ne podudaraju,znaci da neko lagi...ipak i ovde 100 evra u dzep onom na tehnickom i idi..znaci svugde je isto
    ladedruck statt hubraum

  7. #27
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Kolaju razne informacije oko ovog uvoza. Sad opet cujem (od dva razlicita coveka) da ce kao da puste Euro 3 od polovine godine, a onda kao treba da poostre za novu godinu na Euro 4?
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #28
    Senior Member Air Jordan's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Sabac
    Posts
    2,350

    Default

    Ma samo nek puste,pa cu lako da biram.

  9. #29
    Senior Member Air Jordan's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Sabac
    Posts
    2,350

    Default

    Nego,ima li nekih vest oko ponovnog uvoza do 6 godina?
    I sta mislite da je bolje - Fiesta Ghia onaj noviji model (mk5) ili Punto II? Oba 1999-2000.

  10. #30
    Senior Member Bojan's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Beograd
    Posts
    532

    Default

    Moja preporuka bi bila Fiesta. Nesto te Fiate bash i ne volim.
    [Only registered and activated users can see links. ]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •