Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 48

Thread: polovno ili novo - dilema

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    9

    Default polovno ili novo - dilema

    zdravo


    interesuju me mišljenja i argumenti 'za' i 'protiv' kupovine polovnjaka za cenu novog automobila, tj da li je bolje kupiti auto premijum ili čak i više klase nego novi auto niže klase

    konkretno neki ljudi kažu da je bolje uzeti polovni auto star i 7-8 godina za manje od 10000€ umesto novog auta od 12-ak hiljada

    ja iskreno nemam konkretno mišljenje: novo je novo i tu je i garancija i novija tehnologija, ali stariji modeli su u vreme kada su bili novi koštali i dva puta više nego pomenuti novi a imaju npr kožu, automatsku klimu, podizače, tempomate i tako to

    šta vi kažete?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    2,758

    Default

    Kupovina novog auta je uvek bio "skup sport"...tako da u ovoj dilemi ja sam za "bolji" polovan auto.

  3. #3
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default Re: polovno ili novo - dilema

    Samo ne mnogo matoro, 2-4 god. ok. Najpovoljniji mi je kad izadje iz garantnog roka. Može da se naleti i na skoro duplo jeftiniji od novog.
    A sve je to bar klasu-dve bolje nego koliko bi se platio nov.

  4. #4
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Vecita dilema.

    Mada ja delim misljenje sa Ji-jem. Sa par godina starosti moze da se nadje super povoljan automobil. Ovo je jos i dodatno izrazeno kada odredjeni auto dobije naslednika pa se prethodna generacija prodavala jeftinije i kao nov!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    2,758

    Default

    Quote Originally Posted by Ji 4Tze View Post
    Samo ne mnogo matoro, 2-4 god. ok. Najpovoljniji mi je kad izadje iz garantnog roka. Može da se naleti i na skoro duplo jeftiniji od novog.
    Hm, da bi bio duplo jeftiniji nego sto je bio nov mora da bude barem 5 god. star...naravno ima izuzetaka, ali to je neki prosek.

  6. #6
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default Re: polovno ili novo - dilema

    Italijani i Francuzi opušteno budu duplo jeftiniji kad izađu iz garancije. Stilo je sa okruglo 3g starosti kupljen čak i za manje. Alfa stara skoro 6g je kupljena otprilike za 4x manju cenu nego iz kataloga. Gledano iz tog ugla, isplati se uložiti u taj auto po kupovini i veću sumu novca.

    Primera radi, umesto novog Punta Classic možeš da voziš Alfu 159, Merdžu C klase, BMW 1 ili 3jku, itd... Ako se spustimo na C segment i neke marke kao što su Fiat, Reno, automobili 3-4g stari su sa svim ulaganjima i jeftiniji od pomenutog novog Punta.

    Neko voli novo i neće da se bakće sa majstorima.

    Ako mene pitaš, dileme nema, nov auto u Srbiji je samo za firme, ne za privatnog vlasnika. Ja sam uvek za polovan iz više razloga. U nekoj drugoj zemlji bih vrlo moguće vozio nov auto.

    Tapatalk HD

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,273

    Default

    imaš i polovnog sa garancijom, bar u inostranstvu a možda možeš i kod nas da se dogovoriš sa nekim ovlašćenim dilerom da kupiš garanciju ako je to toliko bitno

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    9

    Default

    koliko ja vidim, svi ste više za polovnjake

    iako moram da priznam da se meni više sviđa opcija 'novo' moram da priznam da matematika pokazuje da ste u pravu
    - novi auto za 5 godina mnogo izgubi na ceni a ne toliko (naravno ako nije neki krš) na kvalitetu i izdržljivosti
    - stariji auto za istu cenu manje izgubi vrednost za isto vreme nego novi (npr kolega je posle 2 godine prodao oktaviju za 500€ manje nego što je kupio)

    mene jedino kod polovnjaka brine kakvo je stvarno stanje - da li je i koliko vraćana kilometraža, da li je i koliko bio udaran, i naravno da li je kraden
    Last edited by vaca; 13th February 2013 at 09:36.

  9. #9
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Nađeš neki koji je kupljen kod nas nov, sa poznatom istorijom održavanja. Obično su u garanciji 2-3 godine, te moraju da imaju bar 2-3 servisa kod ovlašćenih urađena.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    2,758

    Default

    Quote Originally Posted by vaca View Post
    mene jedino kod polovnjaka brine kakvo je stvarno stanje - da li je i koliko vraćana kilometraža...
    Na placevima svi automobili imaju vracenu kilometrazu u to ne sumnjaj.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •