Page 3 of 18 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 21 to 30 of 174

Thread: Alfa Romeo 159, 1.9JTDm 16v

  1. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    354

    Default

    Quote Originally Posted by Soko View Post
    ^There is no replacement for displacement.
    Slazem se,kod nas je jedino problem registracija.Mislim da motori sa vecom zapreminom vise traju nego oni sa manjom i a istom snagom.Ako gresim neka me neko ispravi.

  2. #22
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    JTD je u bilo kojoj inkarnaciji neuništiv. :-)

  3. #23
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    354

    Default

    Mislio sam da ce vise traje 3.0 sa 225 konja nego 2.0 sa 200 konja,a sasvim je normalno da 1.9 ima oko 140 konja.I poznato mi je da JTD motori traju dosta dugo.

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

  4. #24
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Sve dizelke sa preko 100 konja su takve. Tako ih mapiraju i prave. Čak ni 2,2 nisu mnogo bolje, jednostavno moraju malko da se poteraju da bi to išlo kako se očekuje od 350+ Nm.

    To je razlog što se meni dizeli mnogo sviđaju na papiru i autoputu, al kad ga proteram tu gde ga je Nidža slikao, to nije to.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #25
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Pa dobro, treba se navići. Ipak je na raspolaganju baš mnogo momenta od 2000 do 4500, sasvim dovoljno sa 6brzinskim menjačem, ali treba se navići posle prelaska sa auta kome je max moment bio na 1500. Kad je vozim isto kao Stilo, stisnem gas, a ono ništa. Baš je truba. Onda mora da se šalta, dižu obrtaji, pa raste i potrošnja. Nisam ni blizu prosecima koje sam imao sa Stilom.

    Ali da se ne žalim, napravili su žabari nešto što je dosta više od prevoznog sredstva. Jedva čekam da mi iskrsne neko putovanje. :-D

  6. #26
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Senzor bregaste nije radio dobro, pa je zato loše vukla ispod 2000rpm, a i EGR nije dobar, to čekamo da stigne u ponedeljak. Čupa toliko dobro sa niskih rpm, da mislim da ovo kvačilo to neće da izdrži - a i sumnjivo mi je nešto. Ubrzava kao mećava.

    Senzor je 3000din, sa zamenom.

    Redovan servis je oko 10-11k dingera, jer ide neko specijalno ulje za vozila sa DPF, kako nismo bili sigurni da li je ovaj moj probušen ili ga je samo prošli vlasnik raskačio i obrisao sa računara. To ćemo da pogledamo, a onda će servis da padne na možda 1000din više od Stilovog (7-8k dinara, kako gde, kada se menjaju svi filtri).

    Čekamo u ponedeljak novi EGR, šuspleh, desno rame iz Kragujevca i razbucaćemo DPF da vidimo šta tamo ima.

    Dilema još uvek postoji za letnje gume, da li ostati racionalno na ovim lepim 16icama, koje su distanceri perfektno izbacili do samih ćoškova karoserije ili ići na nešto veće. Promakle su mi 18ice sa OPC Vektre, legle bi ko kec na jedanaest, ali i ovako je auto veoma tvrd za moj ukus, bojim se da bi brzo završile u oglasu. U vezi ovoga bih voleo da čujem još mišljenja.

    Prvi troškovi su krenuli, ali za to sam se spremio jer mi se veoma svideo auto i rešio sam da mu pružim ono što zaslužuje.

  7. #27
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Jesi siguran da imaš DPF? Čini mi se da su ga stavljali tek od 2008. Ne dozvoli da te farbaju u pitanju je low SAPS ulje okje svi prave i nije uopšte toliko specijalno (majstor oće da kaže skupo). Ima u AP-u Petronas koje se pravi u istoj fabrici kao Selnia za nešto preko 2000 4l.

    Inače DPF čistiš tako što ga voziš u drugoj nekih 10 km i držiš motor imađu 3000-4000 obrtaja, ako ga čiste preko dijagnostike drukaju ga u leru a bolje je da se auto kreće što zbog hlađenja to i zbog ostalih sklopova (važi za savi dizel sa DPF-om)

    He who loses control, loses.

  8. #28
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Lonac fizički postoji, ali je raskačen (takođe fizički), plus je premošćen u ECU. U svakom slučaju se nikad neće regenerisati, nego je pitanje da li je rupa unutra, ili će filter da se zapuši u nekom momentu.

    Na sledećem servisu će morati to da se proveri.

    Inače jeste verzija sa DPF-om, Examiner je neumoljiv, pronašao ga je. Pretpostavljam da unutra nema ništa, nego je ostalo samo kućište, jer DPF i čip obično ne idu jedan sa drugim, pogotovo ovaj surov čip koji su stavili, što vrati kičmene pršljenove na mesto kad pritisneš papučicu u drugoj ili trećoj.

    Ono što je zbunjujuće je što obično DPF izvade i prodaju ga nekom ko ih reparira ili šta im radi, a na njegovo mesto se stavi obično parče cevi. Ja bih to najradije sasvim odstranio.

    edit: sutra stižu 17ice, odustao sam od 18 jer je i ovako pretvrd. Nekim čudom mi je gugl izbacio oglas fabričkih 17ica, nikad stavljenih na auto. Jedina oštećenja na felnama su pri transportu - vrlo krupno mi je slikao i poslao gomilu slika. Pretpostavljam da je sve baš kako kaže, jer ne bi zapucao 150km čovek da ih lično donese. Alfe su mi uvek bile najlepše sa fabričkim felnama. Svaki spoljni tjuning je samo minus u estetici, tako da se duplo radujem.
    Last edited by nidza; 30th March 2012 at 17:31.

  9. #29
    Senior Member MASER's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Kladovo, Srbija
    Posts
    1,064

    Default

    Quote Originally Posted by nidza View Post
    L Alfe su mi uvek bile najlepše sa fabričkim felnama. Svaki spoljni tjuning je samo minus u estetici, tako da se duplo radujem.
    +1 Nidzo
    Mazicu ga , pazicu ga i zvacu ga... Djole .

  10. #30
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Za ne poverovati: Gugl je juče uspeo da mi iskopa neki oglas star mesec dana za fabričke 17ice, original Ricambi, nikad stavljene na auto, a cena neverovatna. Još je čovek seo u kola, spičio 150km i doneo mi ih je danas. Našli smo se kod vulkanizera, stavili nove Semperite i to varijantu sa pojačanim zidom i većim koeficijentom težine za korpulentnu damu.

    S obizirom da su cenovno sasvim malo skuplje Tigra, Baruma i druge boranije, a na [Only registered and activated users can see links. ] su u rangu guma sa najboljim balansom performansi nije bilo nikakve dileme šta uzeti. Definitivno best buy za sve koji gađaju premium kvalitet.

    Čučnule su na 16mm distancere kao guza na nošu - auto izgleda kao da je spreman za WTCC. Čovek bi se iznenadio šta širina palca na glavčini čini opštoj estetici automobila. Minus je što prljavšinu bacaju po bokovima automobila, ali očekujemo zavesice u utorak.

    Takođe, da upišemo u tefter budućih troškova - kvačilo. Ovo je izgleda kaput.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •