Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 21 to 30 of 97

Thread: BMW1 vs Alfa 159 vs nesto trece?

  1. #21
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by Misha View Post
    @Nidza
    Kakav ti argument treba? Evo najjaceg moguceg, supertest 159 u Autobildu. Motor umro na 20 i nesto soma, zamenjen u garanciji. Mesto desavanja Nemacka! Meni kad bi crk'o verovatno bi mi trebao advokat u Srbiji. I cekalo bi se jedno pet godina. Znaci sto kaze Zmaj strah me i to panicno!
    Pa da. Ali si u startu prošao 10 soma jeftinije nego da si kupio adekvatno opremljeni i motorizovani Audi ili BMW?
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #22
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Meni tih 10 soma ne moze da plati izgubljene nerve i nedostatak prevoza! Nidza ocigledno nema problem sa tim!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  3. #23
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Sad sam video jednu 159-ku u Narodnog Fronta i izgleda cudesno. Ja bih rizikovao!

  4. #24
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Pa da bi neko bio kupac Alfe, pre svega treba da bude ljubitelj automobila. Misha to nije.

    Za Alfu pored ostalog treba imati pare, živce, strpljenje. Meni bi Alfa 159 ili čak Brera bila na spisku i to najveće svetogrđe - dizel, da imam sređeno stambeno pitanje.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #25
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Delimicno si u pravu. Ljubitelj sam utoliko sto volim da vozim dobar auto, za sve ostalo navedeno nisam, niti cu ikada biti! Auto treba da radi ono za sta je predvidjen, i da to radi pouzdano i dobro, posle svega toga dolazi uzivanje u voznji, uzivanje u posedovanju, i ostale stvari. Ako on ne radi ono za sta je napravljen, nema te lepote i dizajna i "potencijalnih" performansi koje mogu da ga spasu! Dakle ja da gledam prelepu Alfu u kvaru, u garazi- nema sanse!

    P.S. A jos i da se pritom drzim za sipku dok je sranje u kvaru! Sto bi rekla klinka iz kraja u nasem lokalnom establismentu- epic fail!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  6. #26
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Koliko mogu da vidim jedan od zanimljivih detalja je da ova Alfa za razliku od vecine ostalih dosta dobro drzi cenu. Dizel modeli oko 2007. godista nisu ispod 12-13k i to one slabije verzije 1.9 sa 120 ks. Dakle, nov model je bio oko 28-29 max.

    Na drugoj strani 118d model istog godista je mozda za 1 do 2 k jace cene, a prodajna nije bila ispod 24k.

    Ako uzmemo u obzir jako losu reputaciju marke, ono sto sam malo procitao na netu od vlasnika, te sadasnju cenu, meni se cini da ovo uopste nije hazarderska situacija.

    Gledam, cak i modeli iz 2005. godine (dakle oni prvi primerci) su oko 10k, retko ispod.

  7. #27
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by Misha View Post
    Sto bi rekla klinka iz kraja u nasem lokalnom establismentu- epic fail!
    Svašta sam čuo da se radi sa klinkama, ali da ih citiraju...

    Quote Originally Posted by VIP View Post
    Koliko mogu da vidim jedan od zanimljivih detalja je da ova Alfa za razliku od vecine ostalih dosta dobro drzi cenu. Dizel modeli oko 2007. godista nisu ispod 12-13k i to one slabije verzije 1.9 sa 120 ks. Dakle, nov model je bio oko 28-29 max.
    Pa sad...Da drže cenu...Možda gledano u odnosu na Stilo. Ono tri godine i auto koji je u Italiji plaćen 20 u Srbiji (posle carine, poreza, ugranje dilera) ide za 7... Alfa kupljena za preko 30 (Alfe su koštale više dok su bile nov model) posle tri godine ide za 12-13 u Srbiji (a tu dažbine igraju veću ulogu).

    Pogle cenu Alfe iz Delte. Pa pogledaj koliko košta Audi A4 3.0 FSI nakrcan opremom. Samo će ti se kasti da li drži cenu ili je to još jedan AR proizvod.

    I dalje je lep
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #28
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Pa gledao sam cene, opet mozda ja nesto propustam pa mi treba pomoc >

    Alfa Romeo 159 2.0 JTD 170 KS SPORT 1956 ccm125 / 170 29,500 €

    dakle, jaci od modela u oglasima polovnjaka koji su 120 i 150 ks

    A4 (B8) Lim. 2.0TDI 125/170 31,034 evra

    A4 (B8) Lim. 3.2FSI quattro 195/265 43,724 evra

    Jeste, 159 je stariji model, ali opet mi se cini da nema one degradacije cene. Pa BMW serije 3 u glasima 2005 goidste je isto oko 10k u 320d varijanti.

  9. #29
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Alfu prati loš glas da je treba trpeti. Da se razumemo i treba je trpeti ali dal je to dovoljno za loš glas je individualna stvar. Neko je spreman da istrpi njenje nestašluke i tako to, lično bi bio spreman na to, ko nije ne krivim ga. Polovna Alfa je ko i svaki drugi polovan auto, rizik; možda čak i manji.
    Ko nije imao Alfu težak teško će razumeti zbivanja oko nje a i vlasnika alfe (osim mito i delimično 147), tipa nasmejete se autu pri otključavanju i pohvalite ga nakon zaključavanja. Nastrano? Pomalo.

    He who loses control, loses.

  10. #30
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Misho, koji agregat je crkao u tom Auto Bild testu? U životu nisam čuo da je neki JTD crkao na 20k. Kako god, nemački autobahn je prepun 159tki.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •