Results 1 to 6 of 6

Thread: Audi A3 1.9TDI - 2.0TDI

  1. #1
    Senior Member bravosx1616's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Zrenjanin
    Posts
    495

    Default Audi A3 1.9TDI - 2.0TDI

    Ovaj model je u pitanju, druga generacija 2003 - 2005 izlazio u ovakvom izdanju [Only registered and activated users can see links. ], ne bi bilo lose ni ovaj da ga nazovem restajling od 2005 - 2008, samo on je vise kesa tako da ... [Only registered and activated users can see links. ]

    Generalno sve me ineresuje o ovom vozilu, naravno mane, a ponajvise me interesuju motori VW grupacije. Naime, VW je od 2003-2008 cini mi se u ove TDI motore ubacio tada nov sistem za ubrizgavanje takozvani "Pumpe Düse" (PD) ili ti pumpa dizna sistem, koji se nije bas pokazao u praksi kako treba pa su od 2008 presli na proveren CR. Znam da su ugradjivali dizne od 2 proizvodjaca, Bosch i Siemens. Iz price i prakse Bosch su se mnogo bolje pokazale, nisu zakazivale, dok su Siemens-ove skoro pa redovno ili u jako velikom % zakazivale na nesto jace od 100k km a nimalo nisu jeftine, oko 800 eur komad. Ovo sve ne bih znao da zet i sestra nisu uzeli Passata B6 2007 2.0 TDI gde su pogadjate Siemens dizne, hvala Bogu, oni nisu imali problema, vozilo je novo kupljeno u Srbiji, presao 200k pravih, dizne menjane sve 4 na 130k km otprilike ( sa starima da tako kazem bilo sve u redu ), zamenjene iz predostroznosti jer se culo za potencijalni problem, zamena sa rukama izasla 3,5k eur , vozilo se koristilo za stranu firmu pa je ta firma placala amortizaciju vozila i tako dalje da ne sirim pricu .

    E sad, verovatno ste shvatili iz price da bih zaobisao verziju sa Siemens diznama, jer ne bih da me zamena istih ako bude potrebe kosta jos malo pa ko auto, pa me interesuje tacno u koje motore tj. koje kodne oznake su ugradjivane Bosch a u koje Siemens, ovde naravno na scenu stupa Bruya , posto mi ni wikipedia ni neka druga stiva nisu bas 100% pouzdana a i nisam naisao na nesto detaljnije podatke.

    Jedino znam da je u Passata B6 2.0 koji nosi kodnu oznaku BKP Siemens dizna a u motor koji nosi oznaku BMP Bosch dizna. Na wikipedia-i vidim da je u Audi A3 od 2003-2008 isao 2.0 motor sa kodnom oznakom BKD 140 PS (103 kW; 138 hp) @4000 320 N·m, pa mi treba 100% tacan podatak koje su dizne u njemu, takodje i za 1.9 motor ubacivali su ove 4 kodne oznake BJB / BKC / BXE / BLS, 105 PS (77 kW; 104 hp) @4000 250 N·m. Vise bih voleo ovaj 2.0 od 140 HP, 1.9 mi ima nesto malo, mogli su ga nasvirati bar na 120 .

    Bruyo, bilo bi dobro ako mozes da zakacis neki file sa podacima za A3 i A4 od 2003 - 2005 ako imas.

    Pozdrav!

  2. #2
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    Od ovih motora mogu da kažem par reči o 1.9 TDI 116hp (vozio ga u A6 C5 1998god).
    Motor do prodaje prešao 580k i od većih problema jedino turbina koja je otišla oko 350k, a druga skinuta sa Passata B5 sa otpada i sve ostalo je bilo šraf na šraf.
    Jako štedljiv i pouzdan motor sa ne tako prefinjenim zvukom, ali kome je još poslednja stavka bitna

  3. #3
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Moraću da pogledam negde ako ima detalje jer mi autodata čak i za onaj 2.0 TDI PD od 170ks kaže da je sistem uzbrizgavanja Bosch a sigurno je Siemens. Ali za 1,9 mi se čini da je svagde Bosch ali mi nemoj verovati, proveriću.

    He who loses control, loses.

  4. #4
    Senior Member bravosx1616's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Zrenjanin
    Posts
    495

    Default

    Taj od 170 HP je poceo da se ubacuje bar po wikipediji od 2006 godine, 2.0 od 140 HP je od 2003 sto je moja ciljna godina. Takodje sam i ja cuo da su u 1.9 samo Bosch ali nigde bas tacnog podatka. U 2.0 Siemens dizne su random ubacivali, npr. u Passata B6 jesu a u identican motor u npr Golfa nisu, e sad, treba provaliti u koja vozila su sve ubacivali. Najlaksa provera na licu mesta je po kodnoj oznaci koja se vidi iz papira o automobilu, pod uslovom da se zna koje su dizne isle u koju kodnu oznaku, drugi nacin je na samoj dizni da se vidi ako moze, ali to je tezi slucaj jer bi poklopac motora trebao da se skida, a tu intervenciju verovatno ne bi preko dozvolili, u najmanju ruku kad bi ih pitao da li moze da se skine poklopac, slozili bi ovakvu facu .

  5. #5
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Mislim sad malo onako iznebuha pitanje ali ako već ideš u Austriju što ne gledaš Mazde? Ipak je kod njih taj mazda lobi jak.

    He who loses control, loses.

  6. #6
    Senior Member bravosx1616's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Zrenjanin
    Posts
    495

    Default Одг: Audi A3 1.9TDI - 2.0TDI

    Sta ja znam, nekako me nikad nisu privlacila vozila sa istoka, iako se najmanje kvare, ali nije nista iskljuceno, sta god mi se svidi, a da pase i cena dolazi u obzir. Nisam od onih golf i nista vise .

    Jedino sa Japancima i ostalim van EU, treba dodatna papirologija koja dokazuje da je proizveden na teritoriji EU da bi carina bila 0%, inace u suprotnom je 12,5% naravno pod uslovom da jeste proizveden u EU sto se vidi po broju sasije.

    Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •