Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 49

Thread: Octavia A7 Elegance 2.0 TDI

  1. #11
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,770

    Default

    Zadnja sedišta jesu kratka, koliko se sećam. Ali tu ni Accord ne stoji bolje. Više mesta pozdai ima u A7, samo mi je nekako bolji osećaj za vozača u Accordu. Nisam vozio, samo sam sedeo
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  2. #12
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Quote Originally Posted by nidza View Post
    Ima start&stop koji mora da se gasi pri svakom pokretanju, inače opako iritira. Svaku priliku koristi da ugasi auto.
    Pa i ideja je da se motor agresivno gasi da bi ušteda bila smislena?
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #13
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    mozda je mislio da je previse agresivan, kao sto je bio na testiranoj 208-ici. ona se gasila i na 10-15 km/h ako je u leru, dok mi je najsvezije da poredim sa Djulijetom koja se gasila tek kada gotovo potpuno miruje...ali ipak mi je najbolji 500L ciji start-stop nije mogao ni da se ugasi ni da se upali

  4. #14
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default Re: Octavia A7 Elegance 2.0 TDI

    Niko ne kaže da je bolja od Accorda, ali je u klasi i 30% jeftinija - pričamo o dobro opremljenim dizelkama. Normalno da za enormnu razliku u ceni nije sve na nivou, počev od vešanja. Stvarno ne znam kakvo je vešanje na poslednjem Accordu, ali prethodnik se nije proslavio ležanjem niti upravljivošću.

    Udobnija je mnogo od A5. Stara Octavia je bila fascinantan spoj tvrdoće i lošeg ležanja, sa zadnjim krajem koji vodi svoju politiku, Vagenovska umetnost. Niko bolje od njih ne može da napravi neudoban auto koji loše leži. A7 je druga priča skroz. Da li bolje leži, nemam pojma, ali je ovo sad već vrlo udoban auto. Prostora u kabini koliko hoćeš, i širina i dužina i visina.

    Čini mi se da je volan direktniji, a sve je vrlo meko i mnogo lako se vozi. Pravo da vam kažem, jedva čekam da otputujem negde.

    E, da, ISOfix je rešen ubedljivo najbolje nego na ijednom autu u koji sam ikad ušao. Ubačene su plastične šine sa poklopcima koji se skinu, tako da se sedište samo spusti na njih i nema promašaja, samo škljocne. Fantazija! Ne znam što se niko ranije nije setio.

    Tapatalk HD

  5. #15
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Znači u klasi Passat-a je nova Octavia?
    Taj prethodni Accord koji si ti vozio je opet onaj bliskoistočni?

  6. #16
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default Re: Octavia A7 Elegance 2.0 TDI

    Ne, evropski. Bliskoistočni je nešto potpuno drugo i neuporedivo (negativno uglavnom). Iskoristi prvu priliku da se provozaš u Octaviji i biće ti sve jasno.

    Možemo i obrnutom logikom, Civic je izašao relativno skoro i on je tipičan predstavnik C segmenta. E, ovo veze nema sa Civicom u svakom pogledu. BMW 3 i Alfa 159 su D segment, a ovo je ta priča skroz, uz znatno više prostora u kabini i gepeku, a da nije MPV ili SUV, nego normalan putnički auto sličnih dimenzija kao nabrojani.

    Naravno, ovo je samo moje skromno mišljenje.

    Tapatalk

  7. #17
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Izvod iz specifikacija:

    Međuosovinsko: 2686mm
    Dužina: 4659mm
    Klirens: 139mm
    Rezervoar: 50l

    Motorče: 2.0 TDI, CR
    Konjića: 150.1 od 3500-4000rpm
    Moment: 320Nm od 1750-3000rpm

    0-100km/h: 8.5s
    Maks.brz: 218km/h

    Menjač: 6-brz manuelni
    Točkovi: 205/55R16

    Plače za Eibach i 18icama, i da se ništa dalje ne pipa.

  8. #18
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Octavia A7 2013MY vs Accord 2012MY:

    Međuosovinsko: 2686mm vs 2705mm
    Dužina: 4659mm vs 4725mm
    Klirens: 139mm vs 135mm

    Težina 1330kg vs 1700kg

    Motor: TDI 2.0 vs 2.2 i-DTEC
    Snaga: 150ks oba

    0-100: 8.5s vs 10s

    Emisije štetnih gasova: 106g/km vs 159g/km

    Potrošnja: 5.0/3.6/4.1 vs 8.1/5.0/6.1

  9. #19
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    To je Accord iz 2008...
    I šta misliš, šta je u tih 370kg, čelik u šasiji?

  10. #20
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Nisam primetio da negde nedostaje 370kg u vožnji, dapače, auto je krcat opcijama i vrlo lepo složen unutra. Takođe, platforma A7 bi trebala da je lakša od A6, tako da su se u VW očigledno uspešno uhvatili u koštac sa novim trendom olakšavanja automobila.

    Accord iz 2008 je u piku rasta težine automobila, koji je strefio i moju Alfu na žalost. Meni godi težak auto, iskreno govoreći, ali mislim da će trend olakšavanja da utiče na sve proizvđače, ako ni zbog čega drugog, zbog ispunjavanja ekoloških normi. Pogledaj samo kolika je razlika u CO2 emisijama između ova dva motora - stravično, zar ne? Kao da ih deli 20 godina, a ne 5.

    Sklonimo Accord po strani, po mom mišljenju je fenomenalan auto u pitanju i vozio bih ga pre nego Škodu iz mnogo razloga, pa i da je još 300 kila teži. Poenta mog pisanija je da je konačno Škoda ušla na teritoriju ozbiljnih igrača i to vrlo argumentovano. Situacija je skroz čista. Nije premium, ali za D segment to i nije obavezujuće.

    Cena je po mom mišljenju sasvim opravdana, kada se sagleda subjektivno, što sam pokušao da prenesem (i nastaviću sa utiscima ako nemate ništa protiv), a i kada se sagleda objektivno što sam izvukao par postova iznad.

    Isto mišljenje sam imao i za A5FL, mada je ona za C segment bila vezana samo cenom i međuosovinskim rastojanjem, jer je u svemu ostalom bila overkill.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •