Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 13 of 13

Thread: NK TEST: Renault Megane Berline TCe 130 GT Line Energy

  1. #11
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Pazi svi smo imali zamerke na malolitrazni turbo kada je prethodni Tce 115 bio na testu...armiju ogorcenih je prtvodio Bruja
    ja sam bio veoma skeptican kada sam preuzimao taj automobil, ali kako je test odmicao sve mi se vise dopadao, tako da prilikom preuzimanja Tce 130 nisam imao predrasuda o zapremini...
    Meni se dopada kada je automobil, sto kaze zmaj, tvdnjikav jos to kada se upakuje sa nekim finim motorom, eto zabave...
    To Reno dosta fino nudi i to u tri nivoa...GtLine, GT, RS pa ko koliko para ima...
    Hondina 1.8 atmosfera je bliska po brojkama ubrzanja (nekih 0,3 sporija) ali je meni Tce dosta interesantniji za voznju...
    Kod nas nema Reno GT modela u ponudi??!! (nabasao sam na ovaj iz attachmenta i bas mi se dopao)

    edit: e a vidis meni je na ovom menjac bolji nego kod bilo kog Renoa do sada, da li sam se istripovao ili su i tu oni nesto menjali, moracu da proverim...

    edit2: sada vidim da se GT sa 2.0T motorom nudi samo kao karavan...
    Last edited by ToD; 9th September 2014 at 20:53.
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  2. #12
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    @zmaj
    Nisam rekao da ne ide dobro, nego meni jednostavno ne zvuči to kao nešto pravo.
    Ovako po papiru ne verujem da bi vozio neki C segment bez 2l benzina sa ili bez T, ili 1.9/2l dizela.
    Iskreno voleo bi da probam neku novu mašinu sa tim malolitražnim turbaćima pa da verovatno promenim svoje mišljenje.

    A sa druge strane što kažeš za komande, menjač, komande privikavanje na bilo koju promenu je potrebno.
    Ne znam ko je spomenu da je Opelovo (ne)pomeranje ručica katastrofa, sada ne bi mogao da zamislim auto koji ručice ne koristi samo kao tastere, nego fizički moraš skroz da je pomeriš.
    Primera radi, najviše što sam vozio su nemci i japanci, pa i dalje nikako ne mogu da se priviknem na komande za brisače i svetla kod japanaca.
    Ali na to gledam samo kao stvar navike

    Sve u svemu, da ne dužim više, vrlo lep autić koji bi rado posedovao
    eventualno bolje od Berline bi bio neki karavan u GT specifikaciji

  3. #13
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Evo i [Only registered and activated users can see links. ] ka tekstu na sajtu...
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •