Results 1 to 9 of 9

Thread: NK TEST: Renault Captur TCe 120 EDC

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default NK TEST: Renault Captur TCe 120 EDC

    Stigao Clio u džip varijanti na test.

    MaÅ¡ina je zanimljiva zato Å¡to je ovo prvi put da imamo EDC menjač "na stanju". U pitanju je francuska interpretacija DSG mehanike.

    Auto je u srednjoj, eskpreÅ¡n, opremi Å¡to ga u kombinaciji sa jačim benzincem i automatikom tera na 15.790E. Oprema nije neka reprezentativna za danaÅ¡nje vreme tako da su tu podizači, 16" alu, navigacija, mp3 muzika, BT radio, komande na volanu, tempomat.

    Nije da mi fale pogodnosti kao Å¡to su automatska svetla i brisači, ali posle gomile napucanih automobila nađoh se u problemu kad poče da pada kiÅ¡a, a auto niÅ¡ta!? Tačno mi trebalo par sekundi da uklavirim da ja treba neÅ¡to tu da uradim...

    Å*to se tiče automobila ko automobila, u principu je to samo "naduvani" Klio i tako i izgleda - spolja i unutra. Problem je Å¡to je auto bezrazložno tvrd tako da baÅ¡ ceo auto odskoči na ležećem policajcu, a i generalno je prilično neudoban. Nisam imao prilike da se vozim mnogo u Juke-tu, ali koliko sam probao i kako su mi pričali - to je otprilike ta mera.

    Drugi žestok minus su kretenski postavljene pedale. Kočnica je ogromna i nabijena bukvalno preko pedale gasa tako da bukvalno kad skidam nogu sa gasa ne mogu da izvučem nogu nego moram da zaobiđem pedalu i onda je nagazim. ReÅ¡enje je da sam povukao stopalo skroz dole i gas dajem bukvalno noktom palca Å¡to mi onda daje fore da reagujem kočnicom koliko toliko brzo i da ne mislim na ceo proces dok vozim.

    Nisam baÅ¡ neki super nogat čovek, ali nikada do sada nisam imao ovoliko muke sa pedalama, čak ni kod japanaca koji umeju da naprave bonsai pedale pa ako nisi u 36 broju - pozdravi se sa duplim kvačilom i sličnim marifetlucima. Ovi ga sa ovom lopatom od pedale preteraÅ¡e.

    Jutros me je, naravno, odmah poterao maler. Neka ženska sa ogormnim naočarima za sunce je uredno reÅ¡ila da se prestroji u moju traku iako sam ja bio u njoj. U kombinaciji sa ECO režimom, automatskim menjačem, sirenom koju teÅ¡ko možeÅ¡ da čujeÅ¡ sa 5 metara - ni sam ne znam kako sam uspeo da izbegnem da me ne udari. Srećom pa u desnoj traci čovek odreagovao kako treba pa sam imao fore da se sklonim pola metra desno i izbegnem pospanu divu za volanom. Naravno, kad se sve zavrÅ¡ilo, ona je i dalje imala ledeno lice upravljeno storo ispred, tako da nisam siguran da je uopÅ¡te bila svesna događanja oko nje.

    ECO režim otupi automobil poprilično, a kad se to pomnoži sa automatskim menjačem, bilo kakvo pokuÅ¡avanje ubrzanja treba odložiti za 5s koliko celom pogonu treba vremena da shvati Å¡ta se deÅ¡ava. ECO režim u kombinaciji sa manuelnim menjačem je daleko bezbednija akcija, pa iako je ona inicijalna reakcija na komandu gasa spora, to opet možeÅ¡ koliko toliko da kontroliÅ¡eÅ¡. Kad se isključi ECO, motor postane raspoloženiji za ubrzanje ali to odmah rezultuje skokom u potroÅ¡nji.



    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post

    ... U pitanju je francuska interpretacija DSG mehanike...
    Nemačka medicina, Getrag.

    He who loses control, loses.

  3. #3
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Kako radi, ne bih rekao da su švabe radile. Ili su radile preko one stvari, ko kad Pininfarina dizajnira Lade i Zastave. Pisao sam u nekoliko navrata o EDC menjaču i nigde se ne spominje Getrag. Doduše, lako može da se desi da su im platili da razviju menjač i da im daju svu papirologiju. Na kraju priče nebitno.

    Menjač baš teško shvata šta se traži. Gas mora da se potopi do kraja, a i tada je reakcija nekako troma. Prva brzina je posebno problematična, na semaforu ceo auto poskoči kad ušaltuje što ume da bude nezgodno ako puštaš auto da "kliza", a blizu si onog ispred sebe. Kad se krene, onda je dosta dobar, ali realno ova kombinacija stvarno nema ništa pametno da ponudi.

    U manuelnom režimu reaguje tromo, nisam siguran da li mogu da tvrdim da bih mogao da vidim razliku između ovog i nekog modernog sa pretvaračem obrtnog momenta, koji je skoro isto toliko brz i poslušan. Ako je isti menjač u Clio RS modelu onda bih morao da vidim kako to ide, ali mi se javlja da to nije auto koji gađa istu publiku ko i ranije.

    Kočnica je pored kretenske pedale pride i nekako neravnomerno podešena pa nikako ne uspevam da ukočim auto tečno, nego ili ukočim premalo ili previše. Note je imao sličnu boljku, tamo kočnice nekako treba da pritisneš baš solidno da bi tu bilo neke ozbiljnije sile, ali je bar bilo linearno pa samo jače pritiskaš, ali bar se auto ne cima ko da si prvi put za volanom.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #4
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Jel to u ECO ili normalnom modu? Čudno. Jedino da su Francuzi petljali po elektronici pošto se u Meganu taj isti menjač pokazao odlično jer ga Švabe baš i nisu radile preko one stvari, preko milion su ih prodali i stalno se nešto hvale njime.
    Što se kočnice tiče verovatno ima veza sa menjačem, predpostavljam da on pri jačem pritisku pokušava šaltanje na niže da pomogne pa otuda zabadanje a dok normalno kočiš on ostaje u nekoj štedljivoj brzini pa vakuum pumpa ne pumpa dovoljno silovito.

    He who loses control, loses.

  5. #5
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Mislim da je problem u navikavanju, te da sam ja prebrzo ispljuvao auto. Danas sam isključio ECO i auto/menjač je dosta poslušniji. Očigledno ECO+EDC traže mnogo žustrije pritiskanje pedale gasa do patosa da bi se bilo šta odlučnije desilo. Dakle, vreme privikavanja je potrebno pa neću više skakati pred rudu oko ove teme.

    Auto je baš dobro tvrd, ali je i dalje korektan na talasastim putevima gde on to ume da upije ili bar u većoj meri maskira. U gradu ležeće morate baš polako da prelazite, pošto zadnji deo bukvalno odskoči ako je brzina preko 20.

    Enterijer je bež, tako da je auto pravi mamac za žensku populaciju. Sa druge strane, mislili su na realnost tako da se presvlake skidaju na rajsfersšlus, a kako mi se čini ispod je klasična presvlaka tako da auto može da se vozi dok je draperija na pranju.

    Čini mi se da je Kaptur u stvari namenjen onima koji bi da kupe Juke, ali su previše konzervativni pa im je ponuđena nešto opcija sa "klasičnijom lepotom".
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #6
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Ja se secam da sam ga probao na promociji, na relaciji Drina-BG i nisam bio nesto preterano zadovoljan pozicijom sedenja i generalno vesanjem. Ovako je automobil lepuskast i vidjam ih u prilicnom broju po gradu tako da bih rekao da se i narodu svidja

    konkretan model nisam probao, tako da ne mogu da pricam o EDC tehnikalijama, ali mi se generalno ne dopada ideja...Meni je taj bas fin spolja, ali je unutra bas bzv boja, kao da vozi ceovek neki VAN ili sl!
    Last edited by ToD; 12th March 2014 at 15:36.
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  7. #7
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Vraćena maÅ¡ina sa 520km na cajgeru i prosečnom potroÅ¡njom od 7,6l na 100km. PotroÅ¡nja za TCe 120 je sasvim korektna, čak i vrlo dobra kad se ima u vidu da je u pitanju automatik koji je preÅ¡ao 350km u gradu.

    Inženjeri zaduženi za ECD bi sad sigurno bili ponosni - na merenju je odradio sprint do 100 za ravno 11 sekundi Å¡to je 0,8 sekundi brže od Megana TCe 115. Drugim rečima kad je čisto ubrzanje, brzina promena stepena prenosa se lako da utvrditi Å¡topericom i bolja je od moje(naÅ¡e) tehnike Å¡altanja.

    U gradu se potroÅ¡nja kreće od 8 do 8,5l u zavisnosti kakva je saobraćajna situacija. EDC menjači ne mogu, za sada, da se upare sa start/stop sistemom tako da čekićanje na semaforu koÅ¡ta u gorivu. Vožnja u ECO režimu zahteva dosta strpljenja i totalno odsustvo želje za iole žustrijm manevrima. Na magistrali ECO znači da će menjač da vas žestoko frustrira osim ako potpuno ne potopite pedalu gasa Å¡to je praktično "override" ECO sistema i onda menjač radi malo žustrije i tera motor u visoke obrtaje. Ukoliko držite nogu na 90% gasa, on će uredno da forsira uzbrdicu u Å¡estoj na 60kmč na 1400 obrtaja i pa kome to odgovara - eto.

    Auto je užasno tvrd i reaguje prilično na neravnine svih oblika. Stručno, ne samo Å¡to mu je kompresija tvrda već je i ribaund jak pa onda auto ume bukvalno da odskoči nakon Å¡to naletite na neki deo puta koji je malo potonuo. BaÅ¡ se razmiÅ¡ljam, ako bi neka od ovih žustrih vozačica koje voze Mini, a koje sa zanimanjem gledaju Kaptur, sela u ovo i krenula da ga delje ko Å¡to je navikla - kroviranje je u najavi. Ovaj auto traži smirenog vozača ili vozača koji razume Å¡ta Kaptur može i da dosta toga ne može.

    Na magistrali i autoputu je sasvim korektan. Malo troÅ¡i, pa nakon 100km magistrale prosek ode ispod 8. Na autoputu 130kmč troÅ¡i oko 8l, tako da nije baÅ¡ ekstremno skup da se vozi na dužim turama.

    U principu lep automobil koji privlači pažnju onih koji bi džipče, a koje nije Juke estetska egzibicija. Udoban je ukoliko pažljivo prilazite neravninama, a gepek nije loÅ¡ za B segment. Krem enterijer je nepraktične boje, ali je odlično uklopljen sa dvobojnom karoserijom i stvarno je pun pogodak po pitanju ženske populacije koja baÅ¡ zagleda maÅ¡inu, bez obzira da li su peÅ¡ke ili voze Rejndž Sport.

    Kaptur je čist proizvod marketina. Upućen je kupcima koji gledaju aksesoriju, a da pri tome ima i klasičnije estetske elemente i ukupno je ugodan za gledanje. Sa druge strane, auto je neudoban i vrlo loÅ¡ za vožnju, ali su to sve parametri kupaca koji u praksi ne gledaju ovu klasu kola. Iz perspektive rođendanskog poklona, Kaptur je odličan.

    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #8
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Auuuu koliki pokazivač nivoa goriva! Mogli su da ga smanje i uglave temperaturu ispod

    He who loses control, loses.

  9. #9
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Iz perspektive rođendanskog poklona, Kaptur je odličan.
    Apsolutno najbolji zakljucak koji sam skoro procitao
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •