Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011
Results 101 to 107 of 107

Thread: NK TEST: Fiat 500L 1.3 Multijet

  1. #101
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    Na 140 troši isto kao i moj auto ili čak malo više (8l).
    Ima sam priliku da malo vise vremena provedem u 1.3 mjet 85 ks, tacnije do Budimpeste i natrag.

    Moji utisci su nesto bolji nego ranije. ..

    Citirao sam ovaj gore deo, posto su podaci drugaciji. Tempomat na 145 do 150 daje trenutno potrosnju 7,4 lit na temperaturi od 5 stepeni.

    Bez mnogo muke stize do 150 i drzi brzinu, moze normalno da se razgovara uz tihu muziku. Cak sam stigao do 160 i kusur i tu stao jer mi bilo bezveze.

    Nisam se osecao nesigurno pri tim brzinama kao prvih par puta, cini mi se da je problem psiholoske prirode. Auto je prilicno stabilan.

    Nismo resetovali potrosnju, tako da stoji i dalje ona za poslednjih 3k km, 6.1 litar. Auto je presao 34k km i ne pokazuje neke znakove zamora, tj da se nesto pohabalo, skripi i slicno.

    Meni je isto smetalo sto nema naslona za ruku, a nalon sa leve strane mi je daleko. Sedista neudobna.

    Kad sam presao u accord osetio sam dozu klaustrofobije, ali mi je prijao osecaj ususkanosti u udobnim sedistima.

    SS je radio dosta cudno u Budimpesti, tj nisam provalio kad ce da se ugasi, a kada ne.

  2. #102
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ja kad sam vozio, bilo nas je četvoro (~400 kila) plus u povratku jedno ~70 kila prtljaga. Nit je auto sa radošću ubrzavao, nit je bilo tiho preko 120. Doduše davno je bilo pa ne mogu sa nekim integritetom to da tvrdim.

    Gledam papire i vidim da mi nismo uspeli da ga zaletimo do 150 na merenju, kao i da mu je maksimalna po katalogu 165. Da to što si vozio nije 1.6 dizel?
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #103
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    I ja sam citajuci vase utiske mislio da je 1.6, ali je ipak 1.3 85 ks.

    Nas su bila dvojica, oko 160 kg i mozda 40kg prtljaga, tako da jesmo bili dosta laksi.

    Moguce da ja gledam stvari iz malo drugacijeg ugla. Ovo su utisci sa auto puta. Ne znam kakva bi bila situacija da sam natovaren isao na more.

    Sto se tice krstarenja solidnim brzinama auto putem uz dobru ekonomiju, ja sam pozitivno iznenadjen.

  4. #104
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ti definitivno gledaš na stvar iz drugog ugla, ako je tebi na 150 komotno i tiho, a automobilu 165 maksimum.

    Koliko je obrtaja bilo za 150? 3500? 4000?
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #105
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Mislim da je oko 3500, znam da je 130-140 bilo oko 3100.

    Sta znam, napisao sam da mi je bilo bezveze, stigao sam do 160 i odustao. Jednostavno mi je bilo glupo da ovakav automobil testiram na taj nacin.

    Par puta sam zbog drugih vozila spustao sa 140-150 na 110 i onda ubrzavao do 150 spustivsi u 4. brzinu. Jeste da zelepim pedalu gasa za pod, ali boze moj. U generali autonomija je vise nego ok, ako uzmemo u obzir da je automobil kao kutija.

  6. #106
    Senior Member hondulja's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Beograd
    Posts
    247

    Default

    Ja sam proletos isao u ZG, sa Fiatom 500L ali 1.4 benzin, Voznja autoputem na tempomatu 150kmh, pokazivao je potrosnju na bordu od 9.2l, vrti se na oko 4200rpm...za razliku od mog Civica koji je na toj brzini na oko 4000rpm i po bordu je 8.5l, interesantno je sto je Fiat tisi od Honde na toj brzini, il je bolji audio sistem ili je bolje izolovan...
    Bilo nas je dvoje u kolima sa malo prtljaga, zbog slabasnog motora tempomat je namesten tako da ako hocete da reaktivirate zeljenu brzinu posle nekog kocenja,prvo morate da postignete zeljenu brzinu pa stisnete dugme resume, za razliku od Honde koja u 6. brzini ubrzava sama do namestene brzine.
    Sve u svemu, put je trajao isto toliko koliko bi trajao u bilo kojim drugim kolima, bio Mercedes ili Honda, tako da je za voznju autoputem od tacke A do tacke B sasvim OK, e sad za preticanje po Ibarskoj vec treba covek da se zamisli...

  7. #107
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    [Only registered and activated users can see links. ]
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •