Page 5 of 8 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 41 to 50 of 73

Thread: Polaganje voznje po novom Zakonu o saobracaju!

  1. #41
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Mislim da je ta šema sa pančevačkim školama aktuelna minimum tri godine, ako ne i više. Meni su nudili A kategoriju u to vreme, otprilike.

    Napisah tamo u B92 komentaru (za koji ne znam da li će da ga objave) da je broj "prodatih" vozačkih daaaaaleko veći od par stotina, koje spominje novinar.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #42
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,808

    Default

    Idemo dalje:[Only registered and activated users can see links. ]
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  3. #43
    Senior Member MASER's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Kladovo, Srbija
    Posts
    1,064

    Default

    Do daljnjeg sve po starom.

    Dok MUP ne donese pravilnik o auto skolama, odnosno vlada dok ne donese podzakonska akta sve ostaje po starom. Imaju obavezu da to urade u narednih sest meseci, i cim to donesu , dace rok auto skolama da to sprovedu.

    Znaci do daljnjeg se vrzi obuka po starom, i polaganje po starom. Test i ispitna pitanja ce ostati po starom, sto ce dovesti do strasnih svadja kandidata i ispitivaca iz MUP-a. A evo i zbog cega.
    pitanje:

    Kolika je dozvoljena brzina u naseljenom mestu?

    Odgovor:

    Po starom 60kmh, po novom 50kmh, a odgovor u sablonu je 60kmh. Znaci i jedni i drugi su u pravu , tj i jedni i drugi u krivu.

    Kada budu doneli pravilnik , dozvolice da kandidati koji su poceli obuku po starom, u naredna tri meseca zavrse i polaganje po starom, posle toga mora ce odraditi tri sata dopunske teoretske nastave, i tri sata prakticne obuke, i polagati po novom.

    Znaci frka ni oko cega, kao i sve u ovoj prokletoj zemlji.

    Cim nadjem malko vremena , napisacu nesto o polaganju po novom zakonu.
    Mazicu ga , pazicu ga i zvacu ga... Djole .

  4. #44
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Očekivano, polaganje po starom do kraja godine. Ne bih se čudio da se to prolongira i dalje.
    [Only registered and activated users can see links. ]
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #45
    Senior Member MASER's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Kladovo, Srbija
    Posts
    1,064

    Default

    Danas dobio dopis od MUP-a.
    Od 14 januara ove godine tj.od prekosutra zvanicno pocinje primena pravilnika o novoj obuci. TO znaci da svi koji zapocnu obuku do 14. nastavljaju po starom i polazu po starom,ali javlja se problem oko izdavanja dozvola jer se one od 1. janura izdaju po novom zakonu, tako da ce to resavati u hodu, citaj nerviranja sa salterskim sluzbenicima.

    Konkretno sta se sada promenilo oko obuke:

    "A"kategorija: ne moze vise osoba od 18.g. da dobije full kategoriju vec samo A2 najvise i ogranicenje po kilovatima.

    "B" kategorija: za sada nema izmena, cak nije ni izdefinisano da li moze odmah da se polaze sa 17.g. i da se dobije probna dozvola i sva ogranicenja koja uz to idu. stvarno mi nisu jasni sto komplikuju vise.

    "C" kategorija: nema vise direktne obuke 40 casova i dobijanje B i C kategorije zajedno, sada na C kategoriju mogu ici samo oni koji vec imaju B kstegoriju.

    "E" kategorija: nema nikakvih izmena sto se tice obuke

    "D" kategorija: obuka je moguca samo ako kandidat poseduje 2 godine C kategoriju.
    Sad cete reci da to je moglo i ranije, moglo je , ali je postojala i opcija da imas C kategoriju mesec dana samo , ali da iz SUPa izvuces potvrdu da imas vozilo B kategorije na svoje ime ili da si vozio neki auto tri godine , normalno uz izjavu dva svedoka, i da steknes pravo da polazes za D kategoriju, izgledalo je blesavo , ali su svi to radili
    Mazicu ga , pazicu ga i zvacu ga... Djole .

  6. #46
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,808

    Default

    Zanima me oko A kategorije, znaci kad polozim dobijam dozvolu uz ogranicenje. Kakvo i koliko to traje? Sta se promenilo u samoj obuci i polaganju?
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  7. #47
    Senior Member MASER's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Kladovo, Srbija
    Posts
    1,064

    Default

    Misho ograniceja su najvise zbog godina.

    A1 16.g. i oranicenje na 125cc i 11kw

    A2 18.g. i ogranicenje na 35kw

    A 24.g. ili ako posedujes A2 najmanje 2 godine, ali ovo jos nije konkretno definisano jer ce najverovatnije biti ogranicenja dok se ne napune 24g, za ove koji sa 18 odmah dobiju A2

    Kada se bude primenjivao pravilnik o obuci za koji jos niko ne zna kada ce tacno poceti, "A" kategorija ce se obucavati samo u auto skolama , a ne vise kao sada samostalno uzimanjem L tablica na 15 dana iz MUP-a. Znaci da ti mozes jos da iskoristis ovaj vakuum u propisima jedino ako imas 24 godina i odmmah sada polazes za "A" kateg i oni ce morati da ti izdaju veliki "A", ako imas manje , onda jedino A2 je najvise sto mozes dobiti za sada.

    Nadam se da sam bio jasan, ako nisam probacemo da pojasnimo.
    Mazicu ga , pazicu ga i zvacu ga... Djole .

  8. #48
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,808

    Default

    Imam vise od 24, sto znaci da mi je svejedno, ako sam dobro razumeo!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  9. #49
    Senior Member MASER's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Kladovo, Srbija
    Posts
    1,064

    Default

    Da, ali bi trebao bi da odradis sada dok jos ne krene obuka po novom, jer ces posle morati da ides na teoretsku nastavu i imaces komplikovaniji poligon i obuku ces morati da radis u auto skoli.

    Sada izvadis lekarsko uverenje i odes u sup i uzmes L tablice na 15 dana i to ti je to, sto se tice obuke.
    Mazicu ga , pazicu ga i zvacu ga... Djole .

  10. #50
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,770

    Default

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Pitanja na teoretskom ispitu za buduće vozače biće konkretnija, jasnija, lakša i kriterijumi za prolaznost biće za deset odsto blaži u odnosu na stari sistem. Novine su i da neće biti zadataka s raskrsnicama, sva pitanja biće na zaokruživanje i vrednovaće se od jednog do tri boda.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •