Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 49

Thread: Octavia A7 Elegance 2.0 TDI

  1. #1
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default Octavia A7 Elegance 2.0 TDI

    Za A5FL se nije našlo mesta u nekoj od tema ovde, iako je pre više od 4g kad smo je dobili na korišćenje takođe bila ekskluziva. Doduše, ovo je skroz nov model, a ono je bio samo FL.

    Ne mogu previše objektivan da budem, prešli smo svega 200km, ali napredak je evidentan u svakom pogledu. Vozi se lepo, lako, motor je drastičan napredak (sa PD na CR) i sa 81kW na 110kW. Elastičan je, lepo se vozi, ali i dalje mnogo više liči na PD nego na CR u Fiatima. Ima ono vagenovsko brektanje koje su još na JTD umirili, a u Multijetu skoro sasvim eliminisali sem na najnižim obrtajima. Papučice i volan slične kao na staroj, sedišta vrlo dobra - čeka se neki duži put za konačnu ocenu.

    Prostora koliko hoćete. Stara je bila sa velikim prostorom za putnike i gepekom, a ovde je sve još veće.

    Gedžeti, bord kompjuter, USB, frižider, ma sve živo ima uz odličnu organizaciju informacija. Prikazuje i temperaturu ulja!

    Da skratim priču, ovo nema više veze sa C segmentom, D ko vrata.

    Tapatalk HD

  2. #2
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Iskreno, meni nikada nije bilo jasno zasto Oktaviju trpaju u C segment...cena ne igra ulogu u segmentima. Secam se ranije kad god sam citao kazu Oktavija najveci gepek u C segmentu, kakav bre crni C segment...sto kazes D kao vrata.

  3. #3
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default Re: Octavia A7 Elegance 2.0 TDI

    Motor je odličan, elastičniji od 140ks TDI u A5FL, a verovatno će biti još bolji vremenom. Izdašna oprema ima i svetla za noge putnika na zadnjoj klupi, a napred je dobila ono diskretno svetlo što osvetljava noću centralnu konzolu i menjač.

    Farovi su takođe xendže koje se pomeraju u svim dimenzijama, i izgleda da su bi-xenon. Vidi se kako se klapna u projektoru otvara i zatvara. Nisam zagledao far spolja, samo sam isprobao duga svetla i ono je fantazija. Stara je imala dobra svetla, a ova su još bolja. Da podsetim, A5FL ima xenon + halogenu u dugim.

    Ima start&stop koji mora da se gasi pri svakom pokretanju, inače opako iritira. Svaku priliku koristi da ugasi auto. Prikaz temperature ulja me totalno oduševljava. Fascinantno je da se za tako korisnu i pristup stvar, retko koji proizvođač otvori.

    Na volanu je neki neobičan materijal, nije koža, više na neku gumu liči. Fino je opšiven i izgleda baš luksuzno, kao i ceo enterijer u principu. Nije retro, ne robuju oni tome, ali fino, moderno i baš evropski, a pre svega jako solidno i kvalitetno. Gedžet za muziku je jako sličan prethodnom po funkcijama, kvalitet zvuka isti otprilike, može da prođe. Kroz njega se podešavaju razni parametri na automobilu, a prikazuje grafički parking senzore kad se aktiviraju i koliko je auto udaljen od prepreke.

    Utvrdio sam da ima i hill-holder večeras na Obilićevom. Na satu je oko 290km, prosečna potrošnja je fascinantno mala, red veličine 5l/100km kroz ceo nbgd, autoput i Kneza Miloša sa 2 ili 3 stajanja na semaforima. Valjalo bi to provozati malo duže, da vidimo kako stoje stvari, ali za očekivati je najmanje litar manje u odnosu na Alfu, po gradu i dva.

    Tapatalk HD

  4. #4
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,770

    Default

    Mi smo je gledali na sajmu i sve je to lepo. Preskupa je.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  5. #5
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default Re: Octavia A7 Elegance 2.0 TDI

    Nije preskupa, ako pogledaš druga kola iz klase. Čak je i jeftinija. Ja ne mogu više da je poredim ni sa čim u C segmentu, definitivno je odlepršala daleko iznad. Iako je ispod školjke G7, ovo je prava automobilčina u svakom pogledu.

    Ono što je nekad bila Octavia, sada je definitivno Rapid. Složili su segmente za medalju.

    BTW, auto košta vrlo slično kao i A5FL u vreme kad smo je dobili. Možda je nešto skuplji, ali najmanje za toliko nudi više nego prethodni auto svojevremeno. Ne zaboravi da se tek pojavio, to će itekako da ide dole kad krenu da se kupuju, pogotovo klotare za firme.



    Tapatalk

  6. #6
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,770

    Default

    Šta znam, 22-23k eura i nemaš kožni volan i grejače sedišta npr. (posle su nešto ispravljali na domaćem sajtu, treba proveriti u salonu), mislim da za slične pare može i Superb da se vozi.
    Koliko je vas koštao taj primerak, sa biksenonima + ne znam šta još ima od opreme?

    Što se dimenzija tiče, i dalje nema veće međuosovinsko od Accorda npr.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  7. #7
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default Re: Octavia A7 Elegance 2.0 TDI

    Nisam siguran za cenu, proveriću. Međuosovinsko rastojanje postoji kao argument na papiru, ali u realnosti šta to stvarno znači? Nije razlika neka epohalna. Treba videti koliko je bogato opremljeni Accord koštao prvih mesec dana prodaje pa napraviti paralelu. Ako je BMW 3 segment D, što je Octavia C? I on ima poveliko međuosovinsko rastojanje, pre svega kao posledicu konstrukcije.

    Superb je odsvirao svoje, tj poslednje što se sad rasproda je kraj, tako da nije za poređenje. U ovom momentu bih da biram za iste pare ipak uzeo znatno moderniju Octaviu. Primera radi, prošlo leto su Octavie u slabijem paketu opreme ali istim motorom kod mene u firmi plaćene oko 14 somića. Ne znam da li takav rasplet čeka i ovaj model.

    Tapatalk HD

  8. #8
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,770

    Default

    Ako se ne varam, Superb ide restilizovan uskoro, cene ćemo videti kakve će biti.
    Hoću samo da kažem da ne znam koju bih Octaviu izabrao, ponuda je čudna. Ili fali oprema ili treba 20k €. Onu od 12.5k € ne bih komentarisao
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  9. #9
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default Re: Octavia A7 Elegance 2.0 TDI

    Ili to ili Superb ide u ono, S klasu jedini takmac Mercedes , nidzo brate sve hvalospevi od Stila do Fiata 500... Posle Alfe i A5, verujem da je A7 unutra prostrana
    Da bi je poredio sa Accordom iz 2008. mora da ima "malo" kvalitetnije vešanje. A to nije samo udobnost već i ležanje na putu.
    A5 je tvrda i neudobna i više je za B segment po tom pitanju...
    Verujem da je auto odličan ali u segmentu u kom pripada. Pa neće valjda VW da dozvoli da auto na istoj platformi bude za "klasu iznad" tj. takmac Passatu recimo.
    Accord je u najjačoj opremi sa 2.2 dizelom bio do 30k čini mi se.

    Premerio bih sedalni deo sedišta, tu su ućarili prilično da naprave gepek u prošlim verzijama.
    Last edited by Ji 4Tze; 13th May 2013 at 17:18.

  10. #10
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    nidza postaje opasna kombinacija za raspravu sada mu se ne smes suprostaviti za VW i Fiat grupu

    salu na stranu...

    A7 meni jeste lep auto i ima dobru cenu, ali se slazem sa Heinz-om...ona od 12.5 nije vredna pomena...86ks mi ne deluje kao nesto sto bi teralo ovoliku karoseriju, a oprema...red nista, red prazno salim se, ima bar klima i radio!!

    Interesantno je da 1.8TSI kosta 100 eur manje od 1.4TSI sa DSG-om doduse!!!

    Nidzo...slike??!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •