Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 19 of 19

Thread: NK TEST: Renault Twingo TCe 90

  1. #11
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Ni meni nije jasno zaÅ¡to nisu napred napravili čak i minimalni prtljak, prosto mi je nemoguće da takvo reÅ¡enje nije moglo da bude izvedeno. Al realno gledano, ja nisam kupac tog automobila imao on gepek napred ili ne. U tom smislu, ne vidim da je to prepreka za nekoga da kupi ovaj auto.

    Ako hiljade srba nije imalo nikakav problem da sedi na hoklici za teÅ¡ko stečenih 11-15 soma eur, kapiram da otvaranje motora na Å¡est Å¡rafova, klizna hauba u kojoj ima samo rashladna tečnost i akumulator i kit za popravke gume ispod nogu suvozača zaista ne smeju da budu prepreka za kupovinu automobila koji ti se dopada.

    Auto je izuzetno lak za manevrisanje, a prisustvo parking senzora je totalna dekadencija s obzirom da zadnji deo automobila zapravo ne postoji.

    TCe 90 svojim karakterom viÅ¡e podseća na malolitražnu dizelku nego na benzinca, poÅ¡to snage ima u opsegu 2-4k, tako da se menjačem dosta radi, ali turbo i nagrađuje tako da su međuubrzanja sasvim korektna i daleko upotrebljivija nego Å¡to to klasična 1,2-1,4 atmosfera može da ponudi. Sa druge strane, nekako nema niÅ¡ta da ponudi van turbo opsega tako da teranje preko 4 soma nema nikakvog efekta.

    Ukupno, ovaj auto gađa svoju publiku i ta publika će i da ga vozi. Moderniji je od fiće, mnogo jeftniji od Minija. Ovi Å¡to na sajam idu sa Å¡ublerom, verovatno nikad realno ne bi ni kupili takav neki auto sve da može da driftuje, da ima 120konja, da je motor pristupačniji i da je pod prednjom haubom 250l prtljaga.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #12
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Tek sada sam se dokopao kompa posle 4-5 dana pa sam snimio da imamo ovo na testu. ja vidjam isti ovakav, verovatno je i konkretno taj, vec dugo na stadardnoj ruti ujutru. Vrlo, vrlo interesantno izgleda u saobracaju. Dosta interesantno i definitivno odskace (jbg ja nemam inspiraciju ko Nidza pa da pisem hvalospeve )
    Elem, sto se tice kola, cenim da ce se prodavati i to vrlo dobro, seke ce ga voziti, hipsteraj ce ga voziti, prakticni ljudi ce ga voziti...daleko najpovoljniji super mini automobil...fica je daleko stariji, mini je nenormalno skup, smart mi se i ne dopada a i verovatno je skuplji...generalno lepo resenje od Renoa, malo su odstupili od prethodnih Twingo modela, ali mislim da su napravili dobar potez!
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  3. #13
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    ...a prisustvo parking senzora je totalna dekadencija s obzirom da zadnji deo automobila zapravo ne postoji.
    Parking senzori su tu da paziš da se ne udariš potiljkom u drugi auto dok se parkiraš unazad

    A za haubu me baÅ¡ zanimamo kako li taj "slide" mehanizam radi posle standardnih parking čukanja.
    Verujem da ne bi radila kako treba.

    Samo da ne pomisli neko da pljujem po automobilu.
    Å*taviÅ¡e kapiram da će ga baÅ¡ devojč(ć)uraka voziti

  4. #14
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Pa baš zato treba da ima lako otvaranje haube jer čak i vlasnici kojima je auto modni detalj moraju usuti tečnost za šoferku a možda i da promene sijalicu, ako ih muka natera.
    Jeste da sam imao šubler u torbi dok sam bio na sajmu ali bih rado uzeo ovaj Twingo. Gradski auto, dopadljiv a nije cenovno orjentisan u pravcu modnog detalja i plus ima zadnja vrata. To što će kod nas da ga tate kupuju šiparicama je njihov problem ja seksualnih nedoumica nemam ma šta vozio, OK kad bih seo u neki kabriolet onda bih se baš zabrinuo

    He who loses control, loses.

  5. #15
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Nisam mislio na tebe kad sam pomenuo Å¡ubler, nego mislim na ljude koji gledaju praktičnost pre svega.

    Å*ta znam, nije auto za mene. Nije mi ružan, niti mi neÅ¡to konkretno ne paÅ¡e, ali prosto meni nije interesantan. Kad bih sad bio primoran da kupujem drugi auto za porodicu i da se ja pitam Å¡ta je to, to bi bila prethodna Panda 100HP ili 4x4.

    PotroÅ¡nja se stabilizovala na 8l. Dosta se vozim sličnim rutama kao i svojim kolima i koliko god kratkog daha bio TCe, snaga na srednjim obrtajima je na uzbrdicama baÅ¡ primetna. Sa druge strane neko gasiranje je totalno besmisleno poÅ¡to je ESP/TC izuzetno agresivan baÅ¡ da bi se sprečilo bilo kakvo igranje zadnjeg kraja. Jutros je bilo vlažno pa sam namerno dodavao preko mere i žuto je sve vreme svetlelo, ali zadnji deo ni da mrdne.

    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #16
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Pa rekoh ti da probaš samo izvaditi osigurač ABS-a da onesposobiš senzore, ako javi neku grešku samo cimni, u četvrtak sam u Zemunu pa da pobrišem dokaze
    Mada uz kratko međuosovinsko cenim da ga je skoro nemoguće uhvatiti kada se otme

    He who loses control, loses.

  7. #17
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Ostavićemo to za Krisa Harisa.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #18
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Vraćen auto sa 340 pređenih km, isključivo u gradskoj vožnji, a solidan deo u tradicionalnim špic terminima. Bord kompjuter kaže da je prosek 8l što nije loše, pošto bi 1.2 atmosfera koju ovaj motor menja trošila 10 za sličan ili čak i lošiji tempo.

    Auto je daleko od idealnog i ima dosta mesta da se poboljša, a da pri tome to nisu izmene ala stavite motor napred.

    Cena automobila je, ko što napisah, 11200 za Dynamique opremu i TCe 90. Na to u ovoj mašini je dodat Paket Sport od 800E (alu 16", alu pedale i ručica menjača, kožna sedišta trikolor i crveni elementi na konzoli) plus paket udobnost od 500E koji donosi autmatsku klimu, senzore za brisače i svetla. Ukupo 12.500E.

    Meni se ne dopada sistem za montažu mobilnog koji je zapravo integralni deo automobila. Naime, pozicija je takva da kad staviš mobilni više ne možeš da priđeš komandama audio sistema, niti da vidiš šta piše na displeju radia, a i neki dugmići ispod radio displeja ne mogu da se pritisnu (setup i menjanje audio izvora).

    Drugo, čitava stvar sa R&GO aplikacijom nije previše dobro razrađena. Ta aplikacija najviše što može je da prikaže podatke koje već imate preko bord kompjutera, što je teška besmislica. Ja bih očekivao da postoje opcije da prikažeš temperaturu motoa (tj. rashladne tečnosti) ili bilo šta drugo što ECU već ima na raspolaganju. Dodatno, prikazivanje broja obrtaja ima popriličnu zadršku tako je to baš okvirnog karaktera ukoliko se tu nešto dešava žusto. Meni na merenju performansi nije bilo uopšte od koristi zato što kasni bar pola sekunde. Suludo!

    Servo ili samo upravljanje zbog konstrukcijski zbog RR konfiguracije (da se japanski izrazim) je baš lišeno svake povratne informacije. Ja se prvi na pomen "povratne informacije" sa volana namrštim zato što sam ubeđenja da 90% vozača zapravo želi jak servo, a da im nije bitno da osećaju šta se stvarno dešava. Međutim na Tvingu je ta totalna odvojenost volana od točkova baš izražena da prosto ne možeš da ne konstatuješ tako nešto. Ako ste mislili da City servo na Fiatima ubija osećaj, ovo je za red veličine izraženije. Pozitivna strana ove konfiguracije je što je neverovatno koliko veliki "ajnšlag" ima auto tako da parkiranja i poluokretanja zaista idu jako lako, na nivou legendarne Toyote IQ.

    Auto je baš tvrd, do te mere da sam počeo da izbegavam deonice na kojima imam ležeće. Izluđuje me kad moram da ih prelazim sa jednocifrenom brzinom.

    Sa pozitivne strane mora da se kaže da i pored kompaktnih dimenzija, ja bez problema spakovah porodicu i pride ubacih u gepek 5-6-7 velikih kesa iz supermarketa.

    Ne vidim dramaturgiju oko prilaza motoru, pošto i inače na mojim kolima proveravam ulje jednom godišnje. Okej, ko se svakog vikenda priprema za kvalifikacije, njemu je smor što ima šest šrafova. Isto to važi i za dolivanje vode za šoferku. Bilo bi lepo da napred ima neki mali gepek, ali ga nema.

    Da mi žena kaže da hoće da kupimo Tvingo, ne bih imao nikakav problem sa tim izborom.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  9. #19
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    [Only registered and activated users can see links. ]
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •