Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12

Thread: Treba mi pomoc pri kupovini kola...

  1. #1
    Senior Member saturday's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Dorcol
    Posts
    153

    Question Treba mi pomoc pri kupovini kola...

    Hteo bih sa Caletom da kupim auto.
    Skupili smo negde oko 4500 e. (mozda bi izvukli 5000e)

    Mozete li da mi da te savet dali da kupujem nesto polovno, ili
    da uzimam nesto novo na lizing.

    Gledao sam toyota jaris, ili nissan micra, oni slabiji modeli, ako ih kupujes na 7 godina, izadje rata 170e mesecno sto i nije malo.

    Opet ja se ne razumem mnogo u kola, neko kaze sta ce ti polovan uvek bolje nov auto, opet polovan se isplati vise, a ono moze da bude macka u dzaku...

    Od kad znam za sebe imam yuga, i smucilo mi se vise. Tako da znate da nisam sad nesto izbirljiv.

    Gledam neki citroen saxo klima abs, servo dza bu 5000e

    I totalno ne znam sta bi...
    Ako neko ima savet bilo bi super.
    hvala....

  2. #2
    Senior Member Tommy_Gun's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Dubai, UAE
    Posts
    975

    Default

    uf kod nas bash nije dobro kupovati kola!

    najbolja moguca kombinacija - da imash nekog poznanika i da on hoce da proda svoj auto za slicne pare...he, to su jako male verovatnoce...

    ajde da pokusham da poredjam automobile...

    1. Opel Corsa, ili starija Astra (ako nisi gadljiv). Po meni je corsa odlican auto, i ako se zabode neki fin komad, moze da sluzi jako jako dobro...
    2. Nesto od fiat-a - znam da ce ljudi da me napljuju, ali mi se cini da su oni po delovima najjeftiniji. dolaze u obzir Punto (neki noviji) Bravo i Brava. Imao sam prilike da se vozim u Fiat puntu za vreme boravka u Portugalu (pre dve nedelje). 1.4 elx '98...(evo sad vidim da je izgleda bio 1.2 sa 75ks)...sta reci - besprekorna voznja, popravljeno mnogo stvari u odnosu na stari (prvi) punto, koje sam imao prilike da vozim...necujan rad motora - fino poredjane brzine, motor malo slabiji pri bash niskom broju obrtaja...pravi mali gradski auto...max velocity ~150kmh!
    3. Reno Clio - fantastican automobil! ima ga moj ortak (rt 1.4 '93). lupan neodrzavan preshao mnogo, a i dalje jedan od komfornijih i boljih automobila u kojima sam boravio! necujan, besprekoran u voznji, udoban, deluje kao da ima vishe snage nego sto pishe (75ks)...cisto radi poredjenja - isti ortak ima i shkodu oktaviju TDI za koju i sam kaze da je loshija od clia!

    e sad najtezi deo - svaki od ponudjenih automobila ce te sluziti, ali samo pod uslovom da si kupio solidan (dobar) auto...ako je neki krsh zamazan, taj ce te muciti....znaci naci poshten auto - to je najteze....

    aj, nadam se da sam bio od pomoci

    [Only registered and activated users can see links. ]

  3. #3
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Cuj, zaboravio si sampiona pouzdanosti. VW Polo. Mada, da budem iskren, evo ovih dana mi crce jos jedan ABS senzor... Ali, sa druge strane, auto je za dve godine presao 35 hiljada, a solidan deo toga je Ibarska Magistrala i brdski putevi ka Divcibarama, Tari i Uzicu, tako da ne mogu da budem nezadovoljan.

    PS. Auto je na prodaju bas za toliko para
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #4
    Senior Member spikac's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    bgd
    Posts
    160

    Default

    Razmisli mozda i o "feliciji"...Ista je ko polo samo je veca...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    PIROT
    Posts
    527

    Default

    DA sam na tvom mestu kupio bih Opel astru 1.6i za 3500-4000 a sa ostatkom bih je lepo sredio

  6. #6
    Senior Member Aleksej_BASO_ratnik's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj
    Cuj, zaboravio si sampiona pouzdanosti. VW Polo.

    I sampiona cene...
    Poruka 505 Odjavljujem se.
    До свиданя!

  7. #7

    Default

    Ako imas mogucnosti kupi nesto novo. Toyota Jaris je najbolji u svojoj klasi, jako pouzdan auto. Nova nissan micra je jako dobro opremljen, ali izgled....... opet zavisi od ukusa.

    Sa polovnjacima ti je igra na srecu. Evo zmaj kaze kako njegov bez problema presao 35.000 km (@zmaj nemoj pogresno da shvatis), ali koliko je dobro da skoro nikad nije imao probleme. Pojave se kad tad, ali ako nije nista na njima vec duze vreme radjeno, pripremi se da obilazis svog automehanicara i to redovno.

    Za proteklih 10 meseci sam promenio tri polovna vozila, bmw,vw, bmw. Nisu bili jeftini, cak su imali takozvanu "mehanicarsku knjizicu" u kojoj je pisalo sta i kada je menjano ili radjeno. Mozda ja nisam imao srece sa polovnjacima, ali stalno im nesto falilo. Mnogo zavisi od toga ko je vozio taj automobil, kakvi su bili vlasnici.

    "Moj" najpouzdaniji auto bio caletov GOLF II dizel. Prva ruka i tacno znas da te nije neko za*ebo.

    Tako da ti je moj savet, kao sto sam i gore naveo, ako mozes uzmi nov i mirno spavaj!

  8. #8
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by YUGO 45
    Sa polovnjacima ti je igra na srecu. Evo zmaj kaze kako njegov bez problema presao 35.000 km (@zmaj nemoj pogresno da shvatis), ali koliko je dobro da skoro nikad nije imao probleme. Pojave se kad tad, ali ako nije nista na njima vec duze vreme radjeno, pripremi se da obilazis svog automehanicara i to redovno.
    Tradicionalno savet je da kupis sto skuplje Ja sam svog Poloa platio 500e vise od srednje cene koja se u to vreme vidjala na oglasima i nisam zazalio. Auto je imao 60 hiljada na cjageru (stvarnih) i mislim da mi se u potpunosti isplatio. Sledecem vlasniku ne znam kako ce da sluzi...

    A sto kaze Yugo, to sto se kod mene nije nista kvarilo (ja uradio veliki servis i jos 3-4 zamene ulja, plocice, gume i 2 abs senzora) nije neophodno preporuka za kupovinu
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  9. #9
    Senior Member saturday's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Dorcol
    Posts
    153

    Default

    PA uzeh novo...

    Renault Clio 1.2 abs servo klima elektronski podizaci stakla putni racunar
    3 vrata sivo metalik crn lizing placa kasko i manja cena 18% posto su tada imali popust....

    Cekam da stigne iz francuske...valjda jos 3 ili 4 nedelje

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    20

    Default

    Pozdrav svima.
    Treba mi par saveta oko kupovine novog auta.
    Zainteresovan sam za Chevrolet Cruze. Narocito jer bih auto kupio na firmu i time dobio popust od 12% sto i nije malo.
    Benzinac 1.6,113KS ide od 11.800 do nekih 14.000 EUR
    A dizel 2.0,125ks od 13.500 do 15.000EUR

    E sad zanima me da li neko ovde vozi ovaj auto i kakavi su utisci?
    Ima li bolji auto za te pare?
    Cini mi se da ovaj popust od 12% i nije mali
    pozzz

    P.S. Postavio sam ovu temu i u drugom delu foruma tako da administratori mogu slobodno da je obrisu ako sam pogresio

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •