Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 11 to 20 of 31

Thread: Iskustva sa prodajnim salonima automobila

  1. #11
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    ili jos bolje ako odmah krenes da bljujes vatru
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  2. #12
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Beograd
    Posts
    28

    Default

    Prošli petak sam bio do Hyundai servisa, salon ZATVOREN u petak u 3 popodne!

  3. #13
    Senior Member Sandiki's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    228

    Default

    ovo sa prodavcima je stvarno problematika...

    pre par nedelja drug kupovao auto u bel car-u (C4) i kaze da nije otisao tamo sa namerom da kupi taj auto ne bi ga uzeo 100% da se dvoumio... ipak prodavac treba da prevagne ako se odlucujes izmedju nekoliko marki automobila... naravno pod uslovom da se ne razumes...

  4. #14
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,808

    Default Iskustva sa prodajnim salonima automobila

    U zemlji Srbiji svaka kupovina je izgleda komplikovana i to od najbanalnijih stvari na trafici, pa do krupnih kao sto su automobili ili stanovi.

    Vec nekoliko meseci sam razmisljao o kupovini novog automobila, ali se ta kupovina odlagala, te su se cekale nove (nize) carine, te najavljeni popusti kod prodavaca itd. Najzad su stvari dosle na svoje mesto, pa sam se malo vise angazovao oko toga. Ovo i pisem zbog toga da unapred informisem buduce kupce novih vozila sta ih sve ceka.

    Dakle, ako ste preliminarno odlucili za koje ste vozilo (ili vozila) zainteresovani, prvi korak je odlazak u salon i susret sa prodavcima! Tu vec mozete naici na prvu prepreku, posto su prodavci, tj. velika vecina istih prilicno neubedljivi i nezainteresovani (cast izuzecima) da vam prodaju auto.

    Moze vam se desiti da stojite i po nekoliko desetina minuta u salonu a da vam od prodavaca niko ne pridje. Uglavnom stojite pored izlozenih vozila, kao nesto zagledate, i cekate da se neko pojavi. Kada je najzad neko resio da vam posveti paznju, mozete shvatiti da ste mnogo vise informisani o zeljenom vozilu nego prodavac.

    Kada i to nekako prebrodite uz pomoc raznih prospekata i sl., mogu vas sacekati nepromisljeni komentari prodavaca, tipa nije valjda da vam je to bas tako bitno ili ne vidim kako to menja stvar i sl.! Konkretno, obzirom da su u prvim mesecima ove godine, u prodaji jos prisutna vozila iz prosle (2008) godine, na moje pitanje o godini proizvodnje za konkretno vozilo, prodavac u Suzukijevom salonu odgovara da to uopste nije bitno, u stilu zasto ga tako nesto uopste i pitam! Takodje je bilo i komentara vezanih za ustedu na novoj carini, gde je prodavac okarakterisao ustedu od 600 eura kao simbolicnu! Na moje pitanje da li bi dao jos 600 eura popusta, posto je to sitnica, kiselo se nasmejao!

    Ako vec nekako prebrodite ovu fazu dolazimo do test voznje. Tu se vidi da smo napredovali, jer test vozila imaju skoro svi (osim Mazde i uslovno Toyote). Dakle sednete u obidjete taj jedan krug u vozilu, pokusate da procenite da li vam odgovara ili ne, tu obicno nema problema. Vracate se kod prodavca, i kazete tacno sta zelite, on proverava "sta ima na lageru". I tu dolazimo do sledece prepreke. Kako je Srbija zadnja rupa na svirali u smislu trzista automobila (a verovatno i sire), moze vam se dogoditi da trazeni auto sa trazenom opremom i bojom, morate cekati i po 6 meseci.

    Prodavac je tu "nanjusio krv" i pocinje da vas ubedjuje da uzmete drugu boju ili skuplju opremu koji na lageru ima za odmah. Odmah je naravno 15- 20 dana, a lager je u Kopru u Sloveniji. Tu vec razmisljate da krenete ispocetka sa nekom drugom markom vozila i drugim prodavcem. Ako ste u predhodnoj situaciji izasli kao pobednik, prelazite na skakljivu temu, placanje.

    Sto se tice raznih lizinga, kredita i slicnih nacina finansiranja u njih nisam upucen. Zelim da auto platim odjednom u gotovini. Naravno, tu vas ceka nova zamka. Novac treba uplatiti na racun u dinarskoj protivvrednosti po PRODAJNOM KURSU banke na dan uplate. Kako ne mozete da pa zamenite eure po tom kursu, spremite se da jos par stotina eura bacite u vetar na ime kusne razlike. Toyota je cak imala svoj kurs, koji je za citav dinar visi od najviseg prodajnog kursa u bankama. Na prste se mogu prebrojati oni koji su spremni da prime devize na ruke. Ako kupujete kod nekog takvog imate srece. Ako ste (ne)uspesno preskocili sve ove prepreke, treba cekati da auto stigne, i nadati se da ce stici u ugovorenom roku. Prilikom ostavljanja kapare dobicete papir u formi priznanice na kome je naznacen tacan datum isporuke. Auto bi trebalo da stigne najkasnije do tad! Ja sam u ovoj fazi trenutno, pa cu o tome izvestiti kad sve bude gotovo. Ima i prodavaca koji ne primaju kaparu nego insistiraju da se ceo iznos upati odmah i nece ni da porucuju vozilo dok se to ne zavrsi (Hyundai), po sistemu sto je sigurno-sigurno je.

    Evo ovo je relativno kratak pregled svega sto sam morao da prodjem prilikom kupovine novog automobila, epilog cu napisati kad sve bude gotovo. Ako sam nesto naucio, to je da nije dovoljno imati novac da bi se kupio auto, potrebno je i dosta nerava!

    A vama koji se spremate za kupovinu porucujem SRECNO!
    Last edited by zmaj; 21st February 2009 at 18:36. Reason: zesce necitko!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  5. #15
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Ispravio sam ti malo post, posto je sve bilo u jednoj ogromnoj kobasici, pa je bas bilo tesko skoncentrisati se da se procita.

    Sto se tice price o kupovini novog automobila, i ja sam negde pisao vec o jako negativnim utiscima o Hjundaiju i Fordu.

    Isao sam sa kolegama, koji su bili blago zainteresovani za kupovinu novih kola. Hjundai je tada nudio one ludacke popuste, bas kao i Ford.

    U oba prodajna salona (III Bulevar NBGD) smo nas trojica! usli u salone i bezuspesno tumarali po 10 minuta zagledajuci kola u nadi da ce neko od prodavaca da pridje i pokusa da proda nesto.

    U Fordu je bilo jedno 10-15 zaposlenih koji su intezivno cirkulisali pored nas i jos 2-3 kupaca bez ikakve zelje da pitaju sta, koji moj - s oprostenjem, trazimo u salonu. Posle 10-tak minuta, meni je dosadilo, posto nisam kupac pa sam izasao ostavivsi kolegu koji je bio poprilicno spreman da ostane bez 15-20 hiljada u zamenu za novi auto.

    Ja sam se uputio u Hjundai, gde je bilo nesto vise kupaca, nesto manje prodavaca i IDENTICNA usluga. Svi kao nesto uzurbani, ali niko nista da pita potencijalnog kupca. Posle 5-10 minuta stize i zaostali kolega iz Forda sa informacijom da ga niko nije pogledao iako je ostao sam u salonu (ostali kupci su otisli).

    Zagledanje u Hjundaiju se nastavlja i posto mi je vec fitilj dogoreo, dreknem na jednog koji je licio da ima veze sa Hjundaijem (javio se na neki telefon) i privucem mu paznju. Nevoljno mi je rekao da su automobili na popustu odavno prodati i da su na popustu bili samo neki zaostali automobili sa jakom opremom koje niko nije hteo da kupi. Dakle, u pitanju je bio jednocifren broj automobila na popustu. Okej, navikli smo da nas obmanjuju sa "popustima", ali dasa cim je to saopstio pobeze, da mu slucajno ne bi postavili jos neko pitanje.

    Ja sam, svojevremeno, kad sam kupovao kola - isao u Porsche da gledam Ibizu i tamo su me odma saleteli da vide sta mi treba. Nazalost, nisam bio kupac Ibize, tako da tu nista nisam kupio iako su bili najazurniji (Porsche Ada).

    U Suzukiju sam jednom dosao nesto pre 9 (salon radi od 8) i jedno 10-15 minuta razmontiravao one jadne automobile, lupao vratima, otvarao gepeke, pomerao sedista - niko se nije pojavio. Iskreno, nije da sam pokusavao da privucem paznju, odgovaralo mi je sto mogu da trkeljisem kola nekaznjeno. Tek kad sam sve isprobao, pojavio se neki bata koji je zbunjeno gledao u 5-6 automobila (swift, sx4 i vitara) kojima su sva vrata i gepeci otvoreni.

    Nije nista rekao, nisam ni ja - samo smo se u miru i tisini razisli.

    Elem, sta je poenta. Domaci dileri posluju sa DEBELIM marzama i jos uvek im nije frka za pare, iako na sva usta kukaju - kriza. Onog trenutka kad budu vukli postojece musterije da povoljno (ali stvarno povoljno) zamene staro za novo - tad cu da znam da im je frka.

    Uzgred, da sam ja - nedaj boze - direktor u nekomo od salona... Mislim da bi pucali otkazi DNEVNO. Ako zaposlen i to BILO KOJI prodje pored musterije i ne pita ga sta mu treba - to je dovoljno da mu odma urucim radnu knjizicu. Isto tako, svako ko proda kola bi dobio procenat. Sekretarica generalnog direktora koja je isla u klonju i videla da potencijalni kupac stoji sam, MORA da pita sta treba i kako moze da mu pomogne. Ona onda lepo zove prodavca, pa se dalje radi posao kako valja i trebuje.

    Al, dobro. Ja sam oduvek bio lak na davanju otkaza - stvarno ili virtuelno.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #16
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,808

    Default

    Ma ok za ispravku, ja sam to nesto cukao u wordu pa posle kopirao i sekao nesto, zato je tako ispalo!

    Sto se prodavaca tice, slazem se za volkswagen grupu, cim sam svojevremeno usao u Autokomerc salete me prodavac iako sam dosao drugim poslom, covek me lepo uputi dalje gde treba! Nikakvo cekanje, gledanje u kola ili u nebo!

    Zaboravio sam da pomenem prodavce iz Toyote koji posle detaljnog razgovora uzima moju vizitku i obecava da ce se javiti sa informacijama o trazenom vozilu, navodno isto popodne. Posle dva dana, zovem ja njega, on kaze da je bas hteo da me zove da mi kaze da nema trazene informacije, ali da ce pokusavati i dalje. Posle tri dana zovem ja opet, isti odgovor. Nikada se nije ni javio!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  7. #17
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Vas tamo prodavci baš muštraju! Dok sam svojevremeno gledao kola u 90% slučajeva me je "Dobar dan, kako vam mogu pomoći?" sustizalo pre nego što bi uspe oda bacim pogled po salonu da vidim šta ima. U onih preostalih 10% prodavac je dolazio čim bi ja prišao nekom vozilu.

    A peripetije oko kredita i lizinga bolje da ne pričam, sva sreća da smo mi uzeli auto po principu "Evo lova", "Potpišite ovde i ovde. Izvolite papire i ključeve" - Thank you, come again
    Last edited by bruyoni; 21st February 2009 at 20:10.

    He who loses control, loses.

  8. #18
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Meni je to za prodavce u glavnoj ulozi bas cudno. Ne znam da li smo pricali o procentu i da li ga uopste imaju od prodaje automobila. Ja sam do sada bio u ubedjenju da imaju procenat za svaki prodat automobil ili barem bonus za odredjeni broj prodatih.

    Skoro sam slusao pricu da je Seat prvobitno u 2008. presisao zacrtani plan prodaje, pa su odlucili da uspore akciju, kako za novu godinu ne bi dobili kvotu od matice koju ne mogu da ispune. Ako nisam zaboravio, svako ispunjenje predvidjenog plana donosi stimulacije i obrnuto. Kira bi ovo najbolje trebao da zna.

    Opisano ponasanje prodavaca ima neku zaledjinu, jer sam ubedjen da bi vas vukli za rukav u normalnim okolnostima. Siguran sam da prodavci ne mogu imati solidne plate i da bi bili jako motivisani da vam prodaju automobil, pogotovo kod manjih dilera poput Suzukija.

    Ovo za devizni kurs je nezgodno,ali ko posluje po zakonu mora da postupa tako. Jedino nisam siguran da zastupnici od svojih banaka ne dobijaju devize po povlascenom kursu ukoliko su znacajni klijenti, a vecina jesu. Dakle i tu lezi zarada na kursnim razlikama.

  9. #19
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    1,161

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    U Suzukiju sam jednom dosao nesto pre 9 (salon radi od 8) i jedno 10-15 minuta razmontiravao one jadne automobile, lupao vratima, otvarao gepeke, pomerao sedista - niko se nije pojavio. Iskreno, nije da sam pokusavao da privucem paznju, odgovaralo mi je sto mogu da trkeljisem kola nekaznjeno. Tek kad sam sve isprobao, pojavio se neki bata koji je zbunjeno gledao u 5-6 automobila (swift, sx4 i vitara) kojima su sva vrata i gepeci otvoreni.

    Nije nista rekao, nisam ni ja - samo smo se u miru i tisini razisli.
    E, bas si me dobro zasmejao.

  10. #20
    Senior Member dfast72's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Bgd
    Posts
    258

    Default

    Postoji i druga varijanta, ako pogledate broj prodatih vozila na godisnjem nivou shvatite da to nije puno, i isto tako shvatite da su vecina tih prodavaca bezrezervno trosili glas i vreme na pricu u prazno jer je u salon usao neko ko bi samo da pogleda auto ili uzme katalog ili jednostavno da napari oci nekim ultra modelom. Posle takvog iskustva takvi prodavci cesto odu u drugu krajnost i ne reaguju dok im kupac ne pridje i zatrazi informacije.
    Po nekom mom vidjenju u salonu bi uvek trebao da bude prisutan neko ko ce reci dobar dan, sta zelite i izvolite. To nije puno ali cesto se to i ne dobije. Ja im licno ne zameram za ovo sto sam naveo, ali ako se i pored pokazanog interesovanja nastavi sa ignorisanjem onda jednostavno napustiti salon i otici negde drugde. U pitanju je profesionalizam koji se gradi godinama, u vreme 80tih kada sam kao klinac obilazio salone po Bgd-u skupljajuci prospekte automobila, toga je bilo.
    Jos jedna stvar je profil naseg prosecnog kupca, koji stavi tesko stecenu kintu(ili ne) u dzep i ocekuje uslugu na nivou, mislim da toga vise nema nigde, odnosno ima ali samo u teoriji. Do skoro (do ove kreditne krize) dok su se u okruzenju automobili prodavali kao cipele na kredit sve je bilo rutina, odes kao u bilo koju prodavnicu porucis ono sto hoces, bez neke extra galantnosti... nista spektakularno (osim mozda u salonima neke visoke klase u kojima nisam bio)... ne znam, bar takvo moje vidjenje stvari.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •