Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12

Thread: NK TEST: Dacia Logan MCV 1.2 16V

  1. #1
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default NK TEST: Dacia Logan MCV 1.2 16V

    Dacia Logan karavan na testu, moram priznati da je aktuelni MCV daleko ispred prethodnika sto se dizajna tice, jos da su napravili one banana svetla pozadi bio bi pun pogodak!
    Generalno gledano automobil je interesantniji oku nego sto je to bio slucaj sa prethodnikom, kako spolja tako i iznutra, mada enterijer nije toliko napredovao.
    U pitanju je Ambiance oprema sa jos par dodataka, ali sve u sveu je samo osnovno potrebno ugradjeno u automobil, par zamerki su nedostatak bord kompjutera, meraca spoljne temperature, svetla u ladici i sl...
    Za "pogon" je zaduzen 1.2 benzinac sa 75ks, koje je izuzetno trom motor. Interesantno je da mi bas zapao sluzbeni Logan prve generacije i da svaki dan ubijam min 100km pa mogu da poredim ova dva savrseno. Ovaj motor je daleko tromiji od onog 1.4 u prethodnoj generaciji...kapiram da težina ima dosta veze sa ovim, pogledacu papire kasnije.

    Prostorno automobil nudi zaista dosta, pogotovo mi se prtljaznik cini dosta izdasnim. Po obicaju zamerka su sedista i malo mi je tvrdji automobil, ali videcemo jos posto sam presao samo 40tak km...
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  2. #2
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Čoveče koliki sadista treba biti pa ugraditi u karavan taj motorčić!

    He who loses control, loses.

  3. #3
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Taj MCV verovatno ima oko 1200 kila što je okej za taj motor. Okej u smislu da nudi isto što nude i ostali.

    Jel MCV ide sa tri reda sedišta?
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #4
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Katalog kaze 1020kg, prethodnik kaze oko 950. Bas mi deluje tromo, ali videcemo!

    Sto se tice treceg reda sedista, to vise nije opcija...MCV je klasican karavan postao, za razliku od prethodnog MCV-a koji je imao treci red i ono VAN otvaranje geperka. Kod ovog je sve klasicno karavanski...realno solidna kupovina, ali sada gledam oni ne nude nista drugo benzinsko do 1.2 16V eventualno sa LPG-om i to je to...
    Sto se tice dizela tu su dve dCi verzije sa 75 i 90 ks. Slabiji dizel u ovoj opremi kosta 11k sto je opet ozbiljnija suma...sta znam, greota sto ne nude neki malo jaci benzinac pa onda da izadje negde oko 9k sa 100tinak ks motorom mislim da bi to bila OK mera za njega. Meni na keca kao konkurent pada Fabia Combi koja se u bazi nudi sa jos jadnijim 60ks motorom, ali zato ima 1.2TSi sa 86ks...opet baratam samo brojkama te skode nisam ni probao.
    Clio karavan mi se cini kao manji automobil pa i ne mogu da ga gledam kao konkurenta...
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  5. #5
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Pa sad da je OK, za do 80... možda. Punto opremljen sličnim motorom sa dvoje ljudi i upaljenom klimom je teški leš. Smatram da je potpuno nebitno što je prazan težak tonu, ako si kupio karavan verovatno si ga kupio da koristiš tovarni prostor.

    He who loses control, loses.

  6. #6
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Imam par ozbiljnih stvari za zameriti, doduse one kozmeticke, a ne previse tehnickih...Milislim motor i njegovu snagu ne bih previse komentarisao, jedino mi nije jasno zasto je to jedini izbor sto se benzinaca tice??!?!??! Slazem se sa Brujom, jednostavno ko kupi karavan u koji moze tele pozadi da stavi zasto bi mu bilo dovoljno manje od 100ks??!! Automobil se muci u preticanju na magistrali bez ikakvog tovara sa dva putnika, bas nezgodno.
    Sto se ticepomenutih zamerki, u unutrasnjosti je SVE plasticno, izuzyzev sedista. Nema nista sto nije plastika, nema tapacirunga...nista, kao da je neko dostavno vozilo u pitanju. Ceo panel na vratima sa unutrasnje strane izliven je od jednog dela plastike sto je stvarno bzv. Milsim shvatam ja cenu od 8k eura, ali ajte molim vas...Ne znam da li je u nekim visim paketima opreme todrugacije, ali u katalozima ne vidim nista sto se toga tice.

    Potrosnja...trosi dve kockice na 200km nemam bord pa cu morati u matematiku da se bacim. Fabrika kaze 4.9/5.9/7.7, ovako u praksi do ispada cca. 6.5l/100km, mesovite voznje...
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  7. #7
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Mislim da sad moraš da se prebaciš u situaciju nekog ko hoće nov auto za 8 soma. To je neko kome je mesečna rata za kola plafon 70E, što znači da već ima neku kredu ili mu je to sav luft koji ima. Mom ćaletu koji vozi keca nikad nije jasno šta ja mislim kad kažem auto je mnogo plastičan, pošto njemu iz perspektive 15 godina stare Zastave sve izgleda ko svemirski brod uključujući i Geely!?.

    Ja sam skoro sedeo u Fabiji od 8 soma (1.2 trocilindrar i neka bazna/srednja oprema). Auto je teško sivilo unutra, a što je još nezgodnije ja nisam video ni gde bi Škoda negde to malo i oplemenila sve i da je neki RS model. Mislim, nije to loše, ali je čemer u odnosu na ono što vozimo kad auto košta 12-15 ili 22 soma za sakloni-bože-vidi-kolka-hauba Madzu 3.

    Ali Fabija je super primer kako proizvođači lepo segmentiraju ponudu. Imaš Fabiju za 8K, pa za 10K stiže identično opremljeni Polo gde imaš identičan pogon samo je malo bolja oprema, bolji su materijali i imaš VW značku. Pa onda dodaš još 2K i dobiješ isti Polo, ali u Trednline opremi koja je baš solidan pomak (ili je to bar bila svojevremeno). Pa na to onda opet dodaš 2K i stiže ti bazni A1 gde opet imaš sličan pogon, ali enterijer, oprema i značka bolji. Ko ima da plati - platiće. Ko nema, kupuje šta može. Ako je neki nidžolog onda pride tvrdi da je to "zlatni presek" i da ako odabereš drugo - glup si.

    Zato mislim da će Tojota u Evropi da bude u žestokom minusu zato što nema sekundarnu marku na kojoj će da krati, a bez da ugrozi imidž. Isto tako jasno ti je zašto Dačija možda čak namerno plastificira enterijer igrajući na kartu da ko nema - on ne može da bira, a da onog što možda ima prodavac u salonu može da prešaltuje u Clio Grandtour ili nešto treće.

    Meni je sasvim jasno zašto lokalni uvoznik ne nudi TCe90 na našem tržištu - cena je vrlo bliska baznom dizelu i praksa verovatno govori da se u toj situaciji 90% kupaca odlučuje za dizel.

    Možda sam preterao sa analizom, ali eto to su moja osećanja povodom jeftinoće i kako gledati na nju.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #8
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Pazi...generalno se slazemo, ali meni je navika da automobil gledam sa tehnickog/vizuelnog aspekta...mada cu u tekstovima morati da se fokusiram na samu isplativost modela, tj. da ga gledam kao kupac.

    Mislim, u tom slucaju ako ne zamerimo te navedene sitnice i nepostojanje jaceg benzinskog motora onda ovom automobilu nemamo apsolutno nista zameriti. Ipak mislim da treba da se ponudi alternativa pa ako ide ide, moram da vidim sa se od motora za MCV nudi na ostalim trzistima, a ako je jedina alternativa ovom Tce, onda u tom slucaju opravdavam izbor uvoznika i svo drvlje bacam na proizvodjaca

    no da se vratim na utiske...evo jos malo km danas i automobil ce zadovoljiti apsolutno sve prohteve ljudi kao sto je tvoj cale npr. znaci ako se prelazi iz Zastave onda je ovo super, u svakom mogucem pogledu. Najveci plus automobilu je definitivno prostor koga ima u izobilju, u voznji je takodje sasvim OK, uospte nije za neke bravure, ali to se generalno ne trazi od karavana, a jos manje od ovakvog karavana. Znaci da sumiram neke prve utiske...za pijac je fantastican
    Ono sto mi se cini kao problem je to sto sem vizuelnog pomaka na spoljasnosti ne vidi se neki napredak u odnosu na prethodnu verziju.

    edit: evo gledam ne postoji nista drugo benzinsko sem Tce i 1.2...tako da je opravdan potez to sto kazes da se ne uvozi Tce jer je blizak dizelasu.
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  9. #9
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Bazni Clio karavan košta 11 soma, što je 40% više love nego taj Logan. To je poprilična doplata na konto kvalitetnije plastike, tapacirunga i lepše karoserije.

    Što se motora tiče, imali smo Sandera koji je bio sa TCe i onda smo se žalili na cenu
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #10
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Razduzio sam Logana i posle 600km imam prilicno pomesana misljenja.

    Prvo i osnovno prostor je veoma izdasan, kako napred, tako i pozadi i u gepeku. Pozadi se dosta komotno sedi i nema se onaj osecaj klaustrofobije koji sam imao, recimo o Clio GT-u.

    U voznji je automobil dovoljno dobar za prosecnog vozaca/kupca Dacia automobila. Prilicno lepo trpi rupe, neravnine i lezece, tako da tu nemam zamerki.
    1.2 ne dozvoljava vozacu da pokusava neke akrobacije, tako da i nije previse izrazena ta neka nestabilnost sasije...sve u svemu automobil namenjen za umerenu, laganu voznju i to je to...zmaj zakaci cas posla sediste za klinca tako da eto ni sa te strane nema nekih zamerki...

    Sve zamerke se odnose na neke delove na kojima je Dacia zapravo stedela, tako da to i nisu neke klasicne mane jer su opravdane cenom, jednostavno to se plati to se i dobije!

    Kvalitet plastike, slabasan motor, gruba zavrsnica pojedinih delova karoserije...sve to se vidi u cenovniku kojim se Dacia hvali.

    Za 8.800 ojra karavan...eventualno neku polovnu 159ku covek da uzme e sada da li ce covek da se zakrcne svaki put kada krene uzbrdo u cetvrtoj to je vec pitanje...
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •