Results 1 to 8 of 8

Thread: NK TEST: Nissan Note 1.5 dCi

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default NK TEST: Nissan Note 1.5 dCi

    Stigla još jedna Nissan mašina iz aktuelne i modernizovane game. U pitanju je Note koji po definiciji ide u B segment i ima nezahvalan posao da među konkurentima ima "najbolji auto na svetu".

    Elem, mašina stiže u Connect opremi koja je među jačima, a u kombinaciji sa 90KS 1.5 dCi mašinom cifra ide na ugodnih 16.300 plus boja 350, eto nas na skoro 17.

    Da li je to skupo? Zavisi, kao i uvek. Ako gledamo iz perspektive da je toliko koštao 208 dizel koji nam je bio na testu ili Yaris benzinac - nije. Ako sa druge strane stoje karavani iz C segmenta za oko 2000E više - neugodno.

    Ja ga uzeh juče kad sam vraćao Mikru, neplanirano. Do malo pre sam odvezo 70km, sve po solidnoj gužvi, uključujući i najgoru - subotnju jutarnju. Prosek se spustio sa 5,5 na 5,1 za tih 70km... Da troši malo - troši. Da sam ga vozio ko deda - jesam. Dodatno, auto je sve vreme u ECO režimu pa se vuče ko prebijen, do te mere da Mikra daleko žustrije vuče do 2000 obrtaja nego ovaj što je baš paradoksalno. Al eto.

    Maser će verovatno da se smeje, al opet sam imao problema da se snađem sa elektronikom. Naime, rutina je da čim uzmemo kola resetujemo sve statistike da bi imali čist račun. Sednem ti ja lepo za volan, podesim si sedište, stakla i sve ostalo. Resetujem lokalnu kilometražu, ali nigde nema potrošnje, prosečne brzine, autonomije. Gledaj, gledaj, pritiskaj, vrti, uključuj brisače, svetla, tempomat. Jok.

    Veliko zanimanje ispred zgrade Renoa, gde raja izašla na puš pauzu, šta se dešava sa automobilom i zašto se sve živo pali-gasi. Ja sve rešeniji da ću da izbegnem da me neko naziva Džeremi "glup sam za elektroniku" Klarksonom, al ne ide. Posle dobrih 10-tak minuta preznojavanja dignem ruke i krenem bez da imam pojma da li auto uopšte ima bord kompjuter, što mi je totalno nenormalno jerbo auto ima onaj Nissan 360 sistem koji sve vidi, upozorava i stoji upaljeno jedno 10 lampica na cajgerima konstantno šta je sve aktivno. Al prosečna potrošnja jok! Da svisneš.

    Nema veze, ajd krećem. Konzola slična onoj u Mikri, ali volan nije. Kod Mikre su neki kretenski bonsai dugmići na volanu, dok ovde nešto drugačije i malo mi bolje. Al centralna konzola sa kružnim komandama za klimu ista i podjednako kriminalna. Valjda pravljeno za devojčice kojima se ova kola daju za 18. rođendan, pa je "cakano". Al, valjda sam malo kod Mikre pipkao klimu, pa mi sad nije toliko nakaradno. Verujem da može da se navikne, al opet čovek bi da se zapita što bre da se navikavam na tako nešto. Povremeno imam poriv da prebijem te moderne po svaku cenu, al posle se smirim pošto ima i većih problema u mom životu i našoj državi

    Jutros popakujem daltone pozadi i mesta koliko oćeš! Žena kuka da sad ne može da dohvati decu pozadi, nego mora da otkopčava pojas da bi dobacila. A vidi se i golim okom. Mesta ima pfff.... ko u Mazdi 6! Zvuči prepotentno, ali subjektivno tako izgleda (nisam tražio brojke niti vadio metar iz kutije sa alatom). Ludnica koliko ima mesta, a onih pretinaca isto koliko hoćeš. Prosto čovek da pomisli da je za volanom Senika, da se ne sedi dosta niže.

    Problem nastaje kad sam pokušao da ubacim kolica pozadi. Ups! Gepek je super mali, uži primetno od onog kojeg ja imam u Sviftu. Jedva stadoše manja dečija kolica, koja sad samo ubacim u Svifta bez mnogo razgledanja. Po dubini je sličan ili možda malo veći, ali je moj gepek baš mali - megalomani bi verovatno dobili klaustrofobični napad kad bi videli u koliko se spakujemo za more, a verujem da bi ponosni vlasnici najboljih kola na svetu možda i zaplakali - što od sreće, što od tuge.

    I tako. Auto je lajt šou noću, ako si u ECO režimu. Cela tabla svetli, pa onda ECO dodaje plavu boju odozgo, pa onda u zavisnosti od toga koliko si ekonomičan imaš i zelenu boju koja se šeta tamo amo u delu iznad cajgera.

    Spolja auto nije lep, ali opet ja volim više konzervativnije linije, pa nisam pozvan da mnogo ocenjujem. Prethodni mi je bio lepši, recimo.

    Biće neka fotka kasnije.

    EDIT: Evo fotke. Obratite pažnju da je vozačko sedište u normalnom položaju za mene.
    Last edited by zmaj; 1st March 2014 at 16:59.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Senior Member MASER's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Kladovo, Srbija
    Posts
    1,064

    Default

    Na kraju ce i biti sve jedno, da li testiras Samsung Note ili Nisan Note. Malo smo omatorili i to je jedini razog zasto nam tehnologija bezi. Bez obzira sto ja bas maksimalno koristim nove tehnologije, mislim da delim misljenje velike vecine, da mnogo tehnologije bas ponistava njeno pravo dejstvo.
    Mazicu ga , pazicu ga i zvacu ga... Djole .

  3. #3
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Mislim da se mehanika vožnje stavlja u drugi plan, samo zato da bi se dizajneri istakli. Nisam siguran ko je tu u pravu. Činjenica je da su Tojota i VW najprodavanija kola na svetu, a kod njih kad sedneš za volan nema nikakve dileme šta je gde.

    Nego, gledam cene i vidim da je 1.2 varijanta sa istom ovom opremom 13900E što je opet poprilično novca. Rekao bih da je cenovno Note u sličnom problemu kao i Mikra.

    I da, navigacioni sistem ne radi, tj. nema mape Srbije. Po meni, solidan minus u današnje vreme.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #4
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Kako me silno nasmeja onim tekstom u prvom postu, komotno da ga smestiš u blog
    Meni se spolja više sviđa nego predhodna generacija, mogli su malo još da porade na farovima jer bih lupao šamare geniju koji je migavce smestio do hladnjaka a ne na bokovima. Takođe gledam na netu fotke unutrašnjosti... jel ono crni piano finiš na centralnoj konzoli?! Ako jeste, u slučaju da ti treba podrška kad budeš mlatio ove moderne slobodno me cimni.

    Znam da se Dži sa naporom suzdržava pa aj da ga ne opterećujemo više: Honda Jazz
    Na stranu njegov fanatizam ali mi se čini da su ista klasa, onako kada se gledaju cene i ta gomila prostora.

    Kakav je sa modularnošću prostora tj zadnja klupa? Kako se preklapa, može li se izvaditi i pomerati? Kad kažeš kolica ne mogu da stanu unutra predpostavljam da misliš na širinu, kakav je što se tiče dubine i visine?

    He who loses control, loses.

  5. #5
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    U principu Note je rodonačelnik tog podsegmenta gde su bili samo on i Jazz, a posle se tu ugurao Modus pa sada 500L i BMAX. Realno, 500L i Jazz kad se spomenu, to sigurno vodi ka propasti neke racionalne diskusije pa sam pokuašavao da to izbegnem koliko je moguće.

    Sa druge strane, treba da kažem da sam grešio. Naime, kad je dži reko da on u Džezu ima više mesta pozadi nego u Mazda 3, verovatno je čovek bio sasvim realan, a to ja nisam baš objektivno i prihvatio. Kad sam davno vozio Džez na nekoj kratkoj relaciji, meni deca i zadnja klupa nisu bili na spisku životnih prioriteta, tačnije mahom sam gledao da kupim dvosed pa mi je Džez ostao u sećanju kao totalno nebitan automobil sa neuglednim enterijerom, nezanimljivim motorom i karoserijom koja je nit ovo nit ono.

    Note II ima veći displej... pardon, gepek nego prethodnik tako da sad varira od 280 do 400L u zavisnosti gde su zadnja sedišta. Nisam ih pomerao, ali s obzirom kakva je situacija trenutno - sigurno da su u zadnjem položaju. Moj auto ima 210l gepek, ali problem je što Nota ima onu pregradu u gepeku koja odvaja prtljažnik od onog dela ispod tako da izgleda zaista majušno. Ko što rekoh, čini mi se da zadnje vešanje kod Note mnogo zauzima gepeka, ali može da bude da je Swift nešto širi pa je onda prtljažnik od oka jedno 10tak, možda 15cm uži nego što je kod mene, a to je ključni element kad su kolica u pitanju.

    Džez ide za 12.200 u bazi, odnosno za 12.500 sa navigacijom što ga čini dobrih 1500E jeftinijim od ovako opremljenog Notea, ali sa ekvivalentnim benzincem. Trebalo bi sad uporediti opremu pa videti da li možda može kod Nissana da se ide na niže, ali je poenta da se oni gađaju tu negde sa cenom.

    Treba da kažem da Note ima nove Nissan sigurnosne sisteme sa kamerom na vrh kola, tako da ima dosta tih džidža bidža koje se pojavljuju na spisku i čine ga 4 strane dugim što sigurno ima svojih pobornika. Non stop kuka kad menjam trake bez migavca, tako da sam počeo ko na motoru, stalno dajem mig kad idem tamo-amo. Fazon sa pregledom situacije je isto jako dobar, kamera lepo pokaže gde su sve prepreke, pogotovu one koje nema šanse da vidiš ako si za volanom, a nisi ih video pre nego što si ušao u kola.

    Enterijer je vrlo kvalitetan, recimo da je egal sa onime što je bilo u napucanoj Mazda 3. Štof na sedištima je baš kvalitetan, a plastika na vratima i na centralnoj konzoli je vrlo fina na dodir i čini se prilično trajna. Ne znam da li ima razlike u enterijeru ako se uzme neki jeftiniji paket opreme, moram to da proverim.

    E da, uspeo sam da nađem gde se pokazuje prosečna kilometraža i sve ostalo. Dugmići su uredno pored volana sa desne strane, iznad dugmića koji služe za isključivanje start/stop, ESC i sličnih servisnih stvari koje se ne koriste često. Enigma, kažem ja.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #6
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Dizel u Noteu je vrlo štedljiv. Na 100kmč (peta, 1900obrtaja) pokazuje 2,8-3l. Nešto konkretnijih 130kmč košta 4,7l (2300ob), dok sasvim korektnih 140kmč traži oko 5,3-5,5l (2500ob). Meni je posle 200km prosek 5,1l i dalje iako se mahom vozim po gužvama u centru i na NBG.

    Zanimljiv je i ECO monitor koji prati koliko ekonomično se vozi auto. SKala ide od 0 do 100, gde je 100 najekonomičnije. Redovna vožnja u ECO režimu obično pokazuje oko 70, ali kad je gužva bude i 55-60. Na merenju performansi je pokazivao 8

    Do 100kmč ubrzava za solidnih 12,3. Kočenje je nešto bolje nego prethodnih nedelja, malo je zahladnelo pa Kleberi uspevaju da postignu nešto manje od 44m, što je sasvim solidno čak i za letnje gume po toplom vremenu.

    Auto je malo tvrđi nego što bih voleo, a posebno zadnji deo koji propisno odskoči na ležećima i kad u krivini naleti neka neravnina. U principu je korektno, nego eto ja automobil koji je čistokrvni transporter dečurlije očekujem kao pre svega udobno vozilo. Mada... ni Scenic nije bio mekši, tako da je vešanje u okvirima očekivanog i korektnog.

    Za sada stvarno nemam neku ozbiljnu zamerku osim činjenice da je cena nešto jača od onoga što konkurenti daju. Opet mogu da teram vodu na Nissan vodenicu da je ovo potpuno novi auto, a da su 500L i Jazz ipak nešto matoriji (i sa manje opreme, bar one sigurnosne). U praksi to nije toliko bitno, tako da ne treba očekivati da Note postane prodajni hit u meri u kojoj su to Juke ili QQ.

    Last edited by zmaj; 5th March 2014 at 08:41.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  7. #7
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Nesvakidašnje interesovanje za Notu



    Elem, zadnja klupa se pomera dobrih 10-15cm, tako da se situacija zaista može dramatično promeniti u zavisnosti šta se od automobila traži u datom momentu. Naravno u domenu realnog.

    Note je nešto tvrđi, posebno pozadi. Nisam se vozio pozadi, ali zadnji deo odskoči poprilično tako da cenim da nije baš reper udobnosti za putnike u drugom redu. Doduše u toj klasi retko šta može uopšte i da se pohvali tako nečime.

    Motor je zaista ekonomičan. Automobil je ISKLJUČIVO vožen u špicevima i to baš gadne relacije ujutro i uveče (tako mi se zalomilo sa poslom), a potrošnja je zakucana na 5,2l posle 450km. Rezervoar je 41l, posle ovog broja kilometara stigao sam do pola tanka i bord pokazuje da mogu još 350 da odvezem. Doplata za dizelku (u odnosu na 1,2 benzinac) je 2800E. Ušteda u odnosu na benzinca nek bude 3E/100km (2L) tj. treba da se pređe 100K km da bi se nadoknadila razlika. Napeto za većinu, rekao bih.

    Takođe, sa ovom cenom duboko zadire u ozbiljne MPV mašine iz C segmenta (doduše slabije opremljene i motorizovane). Mislim da za ove pare već može da se kupi Senik ili nešto slično.

    Ima nekih gluposti. Recimo infotainment ima mogućnost povezivanja sa Google servisima zbog preuzimanja podataka o saobraćajnoj situaciji, cenama goriva, vremenskoj prognozi, prebacivanja POI tačaka... Međutim, sistem je mnogo glup pošto očekuje da mu kažete neki dial-in broj koji bi onda zvao lokalizovane telefonske servise i za to naravno nema podrške za gomilu zemalja.

    Stvarno ne razumem što, kad već prave te zezalice, ne naprave WIFI koji će da se zakači na telefonski hotspot ili da koriste 3G mrežu kroz BT konekciju. Možda ima problema da se internet koristi kroz BT, ali rešenje sa WIFI stvarno nije neka svemirska tehnologija, a posebno što kod kineza može da se kupi wifi čipset nekoliko centi. Doduše, automobilska industrija je poznata da mnogo voli da odelje kožu sa leđa kupcima, da im pri tome valja tehnologiju staru 5+ godina.

    Sve u svemu, kad god imam na testu neki (mini)MPV apsolutno mi nije jasno zašto bi iko kupio bilo šta drugo ukoliko ima decu ili potrebu da transportuje ljude na zadnjoj klupi.

    Okej, ako ste u fazonu vozim brzo, mora auto da "leži" onda okej. Ali koliko god automobili imali velike gepeke, komfor vožnje u prostranom putničkom prostoru je nezamenljiv. A pri tome Note leži sasvim korektno i ponaša se kao i svaki drugi automobil, a ne neki autobus kao što je Senik.
    Last edited by zmaj; 10th March 2014 at 00:31.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #8
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Ja reko' sto ovaj sad stavlja sliku Dzeza

    Bas je ekonomican, ako nista, bar zaboravis kad si bio na pumpi. Neko krajnje racionalan ce kupiti nesto ovako kad bude sirio porodicu. Mi ostali cemo kupovati na sta nam dupe zine, makar bilo i lupano

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •