Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 53

Thread: NK TEST: Mazda3 2.0i Revolution

  1. #11
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    Problem je u tome Å¡to G120 je zapravo dva litra benzinac, tako da je sad tu veliko pitanje koliko si dobio, a koliko si platio.

    Å*to se tiče lakoće kojom kupci izvuku dodatnih 2-3 soma, neÅ¡to se ne bih kladio u to. Lako je to reći, ali kad treba da se izbroji...
    jesam se malo zaleteo. zanimljivo je kako se uvek vrtimo oko opstih tema, cene, opreme i potrosnje. mozes li malo povuces paralelu u odnosu na auris, civic, golf, sta tebi najvise lezi od pobrojanih? inace mislim da c nije za tebe. ako klinci povuku na tebe tesko ces ih zgrckati pozadi za koju godinu.

  2. #12
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Ima mesta pozadi ko Jazz. A tu 0+ sedište staje knap

  3. #13
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    To mozda u starom Jazzu.

    TT
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  4. #14
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default


    He who loses control, loses.

  5. #15
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ko šta radi, lolek i bolek vrte priču o Džezu... Ne znam kako vam ne dosadi. Ja spakujem i nosiljku sa isofix bazom i isofix sedište i kolica i ženu i sebe u Svifta. I šta sad? Jel me vidite da idem po ulici i arbitrarno se unosim u lice prolaznicima i derem se Sviiift? Ne. Pa onda to nemojte ni vi da radite. Mislim da žešće zloupotrebljavate moju strpljivost kao i Nidža što je to konstantno radio.

    Nema slika, uzeo sam ga sinoć, padne mrak kad se vratim sa posla... Zimska kratkodnevica...

    Elem, mašina ima primetno kraći menjač nego šestica. Na 3000 obrtaja u šestoj ima 120 dok je šestica na toj turi išla bezmalo 150. Drugi je daleko nekorektniji primer - trojka u četvrtoj izbacuje oko 175, dok je šestica imala za nijansu preko 200. Iz tog razloga čini mi se da će trojka da bude manje ekonomična nego veći mu brat - potrošnja je prema broju obrtaja, jelte.

    U principu trojka je baš ofanzivno sportska sprava i sa ovim motorom joj je menjač jedina slaba karika da se proglasi Type S mašinom (ili GT ako gledamo VW/Reno nomenklaturu). Potpuno druga priča u odnosu na ubogi Auris Sport koji iako nosi tu oznaku zaista nema šta da traži u poređenju sa trojkom, ali je on i neku hiljadu jeftiniji nego ova sprava.

    Rekoh da su sredili enterijer na mašini tako da ja stvarno nemam niti jedan ozbiljan problem sa automobilom. Ostala je jeftinija plasitka na komandama na volanu, ali to može da bude i plus na duže staze pošto sam viđao da se finiji materijali na tim pozicijama poprilično potroše posle nekoliko godina.

    Meni lično, trenutno najbolja sprava u C segmentu, ako gađate "vrući" hečbek benzin. Čak iako izuzmemo moju novonastalu odbojnost prema turbo benzincima koji se trude da budu ekonomični pa na kraju nit štede, a nisu ni sposobni da smotaju asfalt u rolnu.

    Ako izuzmem motor, auto definitivno ima tvrd trim i to očigledno mora da se prihvati ako idete na Mazda program. Meni to ne bi smetalo ako bih imao ovaj motor pod haubom, ali ako je neka konfekcija onda mi se to kosi sa logikom i onda sam nesrećan. Ili sam samo ja komplikovan. Nema pojma.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #16
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Reci nam onda bar koje je boje

    Koliko vidim menjači su isti (identični prenosni odnosi u menjaču) ali je diferencijal u trojci kraći. Verovatno je to bio najjeftiniji način da distanciraju limuzine jer ako je ko što kažeš trojka udobnija ne vidim što bi joj smetale duže ture na autostradi. Potrošnja bi trebalo da se balansira pre svega u gradu, jeste da je agregat elastičan ali kraći menjač u gradu zahteva manje napora pri startu a zbog kraćeg odnosa održavanje brzine u gradu/magistrali može da se vozi u brzini više na nešto nižim obrtajima. Čini mi se da je sad sa mazdom problem što je došla u naj opremi, mnogo bi reprezentativnije bilo da je došla neka 120 ks mašina.

    PS: čudno mi je da G165 i G120 imaju isto momenta 210 pri 4000?? Jedino mi objašnjenje da kod 16 nastavljau da trpaju gorivo nakon 4000 o/min a je manji pad obrtnog momenta pošto najveću snagu i jedan i drugi rade pri 6000.
    Last edited by bruyoni; 14th January 2014 at 22:18.

    He who loses control, loses.

  7. #17
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Nije Å¡to dosadi nego ne mogu da verujem da je u ovo vreme koristan prostor manje važan nego prostor za motor. Gepek ima smeÅ¡nu zapreminu, pozadi je skučeno. Å*ta je zapravo ideja fabrike tj. koji deo potreba kupaca gleda? Pa gle koliku haubu ima...
    Å¡ta ti misliÅ¡, Boleče

  8. #18
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Auto mora da ima haubu, kome treba dostavno vozilo on gleda kombi/mpv i slične izrode gde je ugao haube i šoferke skoro 180.

    He who loses control, loses.

  9. #19
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Å*to bi Vip pretpostavio - zimske gume (Bridgestone Blizzak LM32) na 10C ne rade baÅ¡ najsrećnije. Najbolje Å¡to sam mogao je 9,3 do 100. Međuubrzanja su daleko bolja nego Å¡to možda ovih 9,3 možda može da kaže. Kočenje je 46,5m Å¡to je bolje nego Å¡estica, ali je opet tu stvar sa klizavoÅ¡ću asfalta (kad smo merili Å¡esticu) i sa činjenicom da zimske gume odbijaju saradnju na ovim temperaturama.

    Moraću da verujem Bruji Å¡to se kraćeg odnosa diferencijala tiče, nisam imao snage da proveravam menjačke odnose. Srećom on je tu da me drži pod kontrolom No, rezultat je isti - kraći konačni odnos i veća potroÅ¡nja. PotroÅ¡nja na 120 je 7l, dok je za 140 potrebno 3500 obrtaja i ~8,2l. Dosta skuplja vožnja nego u Å¡estici.

    Sa druge strane auto je definitivno udobniji nego Å¡estica, pogotovu na autoputu - opet paradoks. Kao da su pobrkali lončiće sa ta dva automobila.

    Evo brujo, naterao si me da slikam auto po noći. SUtra ću tvitovati dnevne fotke pa će biti valjda dovoljno.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #20
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Pazi stvarno pozadi kao Djulijeta, sto je svakako plus

    Stvarno izgleda mnogo opasno, a uzasno mi je krivo sto nisam stigao da probam nista od novog Mazdinog programa, ali sta da se radi.

    Elem, ovako napakovana izgleda kao hot hatch, mislim izgleda opasnije od MPS varijanti prethodnih trojki!

    Ali je meni nekako interesantnija limuzina, sto je vec stvar ukusa i prakticnosti! Gledam ovu sliko od pozadi i meni nekako izgleda kao da si smanjio CX5! Takodje deluje dosta nepregledno pozadi, ali koga je briga za to vise kada auto ovako izgleda

    Vidim da joj unutra strci onaj tac skrin unutra, a sada gledam po drugim slikama, to me mnogo nervira kao da si nakacio neki Prestigio i imrovizovao nosac

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •