Page 17 of 18 FirstFirst ... 715161718 LastLast
Results 161 to 170 of 174

Thread: Alfa Romeo 159, 1.9JTDm 16v

  1. #161
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Zatvori EGR i izbaci DPF kod novaspeeda. Reši se bede.

    Sad tek videh da si skinuo DPF. Morao bi da prijavi greÅ¡ku ako nije već softverski obrisan. Možda ga je već neko odjavio i izbuÅ¡io, ostavivÅ¡i deo saća? Ako si ostavio senzore, onda je okej Å¡to nema greÅ¡ke, neće je ni prijaviti, niti raditi regeneraciju.

    PotroÅ¡nja od 10l u gradu je normalna, mada ljudi kod nas imaju razne definicije grada sa potroÅ¡njom u rasponu od 6 do 12l sa istim kolima. Å*irok je to pojam. U mom slučaju je obično oko 8, a sa puno stajanja do 9-10, ali ne preko. S obzirom da je auto uglavnom na otvorenom drumu, proseci su neÅ¡to sitno preko 6.

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4
    Last edited by nidza; 26th August 2013 at 22:55.

  2. #162
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    25

    Default

    Da , skinuo sam DPF i nije prijavio gresku.Elektricar mi rece da ne dira nista jer nema potrebe ne pokazuje gresku a ako hocu da ugasi dpf softverski to kosta 190 evra....E sad ne znam da li da zacepim ERG totalno ili da ostavim jednu rupu samo.Ne bih da se pojavi opet ona lampica zxa gresku na satu....
    Mozda gresim ali imam neki subjektivni utisak da posle skidanja dpf filtera ima sporiji odziv na gas.....
    Ide cetvrom do 4500 obrtaja i to mu je maksimum....

    Oba donja ramena mi otisla skripi kao djavo kad motam volan, narucio sam od Tejovica 2 komada po 8.000din/ kom, daje garanciju..........ali najvise me izludjuje neko skripanje dole ispod auta kad stanes, pa krenes lagano...jednom mi je jedan majstor gledao kaze menjac dodiruje neki lim i pucketa...kad sredim sve to valjda ce doci k sebi malo...

    Takodje mislim da mu definitivno bole lezi 17 cola guma nego 16...sa 16-ticom izgleda kao Rokeri s Moravu, 17ica je vec druga prica samo skupa guma kao otrov.Moze iz Svajcarske da se nabavi povoljno guma na ovom sajtu [Only registered and activated users can see links. ].
    Last edited by bruyoni; 27th August 2013 at 10:12. Reason: korsti edit i ne piši odgovor za odgovorom kad isti mogu da se dopune editovanjem!

  3. #163
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Ako nema snage verovatno je egr ostao otvoren pa osiromašuje smešu.

    He who loses control, loses.

  4. #164
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    25

    Default

    Ima snagu ali cini mi se da nije maksimum....inace danas po hladnijem vremenu opet pocinje da trza...definitivno erg mora da se blokira ...

  5. #165
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    O istom trošku skini EGR i DPF, obično to tjuneri rade o istom trošku. EGR mora softverski da se zatvori, isto se radi i sa DPF. Ne možeš tek tako da ih raskačiš jer kompjuter vodi računa o njihovim parametrima - ako ne može da očita parametre izbaciće grešku.

    Kod tebe je očigledno čačkano oko DPF još pre nego što si kupio auto.

    Šta si uradio sa usisnom granom?

  6. #166
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    25

    Default

    DPF je skinut ali nema nikakve greske...a za EGR ne znam sta ce da se desi kad zablokiram...ne znam gde je taj senzor za EGR, na kom principu on otkriva da je zapusena cev na njemu...da li se kontrola zasniva na pritisku iz usisne grane ili pritisku iz cevi iberlaufa...na osnovu toga bih mogao da znam koju stranu EGR ventila da zapusavam...

    usisnu granu nisam nista dirao
    Ok sorry BRUYONI, koristicu edit


    tesko je naci pravu istinu oko EGRa i DPF jer majstori nece da otkriju STA JE SENZOR EGRa?

    [ame]http://www.youtube.com/watch?v=JtTXvNwguhU[/ame]

    [ame]http://www.youtube.com/watch?v=8Ge-yXnq8Hk[/ame]
    Last edited by Alfamanijak; 27th August 2013 at 17:02. Reason: opet...

  7. #167
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Softverski mora da se premosti EGR. Sa DPFom je verovatno već odrađeno.

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4

  8. #168
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Alfamanijak, koristi dugme edit sa desne strane kad hoćeš nešto da dodaš a ne da pišeš post za postom

    He who loses control, loses.

  9. #169
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    25

    Default

    Konacno sam resio problem sa EGR i DPF-om i dodao mu čipovanjem jos 30-ak KS.Sve koštalo 80 e. Neki nazovi majstori su mi trazili 600 evra da pogase samo EGR i DPF bez cipovanja,parenilo cena je ogromno.Auto je postao kao praćka.....ima vecu snagu na malom gasu...u gradu "srče" naftu malo vise ako se ostrije vozi ali na otvorenom ako ides nekom normalnom brzinom za naše puteve 5.2 litra/100.....

  10. #170
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    6

    Default

    Alfa Romeo 159 (2005-2011) je predstavljen javnosti u Ženevi 2005. kao model naslednik Alfe 156. Uz njegov poseban oblik najavio je borbu uglavnom protivh nemačkih konkurenata. Nažalost, on je dokazao da je nepouzdan partner, sa određenim banalnim greškama.
    Last edited by bruyoni; 11th July 2017 at 17:21.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •