Results 1 to 2 of 2

Thread: Octavia II pomoc(nerjesivo)

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    3

    Default Octavia II pomoc(nerjesivo)

    PITANJE

    skoro sam kupio polovnu octaviu A5 2007

    nije bas u ekstra stanju ali je sasvim korektna,mana je sto je motor malo bucniji jer su poskidane zastite tj fali poklopac motora i donja zastita ali se motor ipak cuje unutra previse sto me jako nervira,takodje kad vozim do 70 kmh je ok cim predjem tu brzinu cuje se u prednjem lijevom dijelu gdje je npr ugao vrata ili izduv zraka neko sustanje kao da dobro ne zaptiva a takodje i na zadnjem desnom dijelu,auto mi suvise magli,moja pitanja su sledeca


    1.motor bucan(rekli su mi da je neko skinuo katalizator i kad nabavim zastite da ce se manje cuti ali da se naviknem na malo bucniju jer je skinuto to) jel ovo ok objasnjenje i jel to to

    2.cim predjem 70 znaci cuje se sustanje kao protok vazduha koji zapinje od nesto i bas se cuje,problem je sto nema protoka zraka,ama nista,stavljao sam upaljac plamen i sl ma nista a buka ubija,znaci ladno cujem gdje je stavim plamen nista ne povija se,nevjerovatno,uopste nemam pojma sta je to isao do autolimara do svega nista,dal je moguce da je keder i sl,jel imao iko ovako iskustvo

    3.auto magli jako,meni su rekli da je par razloga,prvo filter klime koji sam zamjenio magli manje al magli,da je neko radio dubinsko a ovo vrijeme je uzas pa da zato magli,uglavnom ne mogu da rijesim,jel imao iko iskustva slicna sa ovim vozilom

  2. #2
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    1- da li je motor bučan ili menjač? Buka motora se ne može rešavati ovako preko foruma jer štošta može izazvati neprijatne zvuke pa je nezahvalno ovako prognozirati šta da se radi.

    2 - Ne mora da pušta vazduh unutra pa da se čuje, može biti da pušta u sama vrata, između spoljnog lima i tapacirunga i onda se kao zvučna komora zvuk prostire i pojačava.

    3- najčešći uzrok magljenja u kolima je ili kao što ti kažu filter ali ako baš dobro magli onda je verovatno bušan grejač kabine.

    He who loses control, loses.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •