Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 28

Thread: NK TEST: Kia pro_cee`d II 1.6 GDi EX Style

  1. #1
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default NK TEST: Kia pro_cee`d II 1.6 GDi EX Style

    Evo i kupe varijante na testu, posle [Only registered and activated users can see links. ]

    Za razliku od te varijante ovde je u pitanju 1.6 GDi benzinac sa 135ks i jednim nizim paketom opreme Ex Style umesto EX Maxx.

    Cenovno pro_cee`d krece od 10.990 sto je stvarno dobra ponuda...za te pare jedntavno nema kupe karoserija C segmenta (megan oko 15, astra 16 valjda...)

    Pored bogate opreme, koja ima aspolutno sve sto treba (EX Maxx je bilo bas preterivanje) ovde je interesantan motor. 1.6 GDI sa direktnim ubrizgavanjem me bas zanima kako ce se ponasati, a prvi utisci posle par km je da je malo mlitav.

    Zvucna izolacija je odlicna, tako da tu nea problema. Stvarno se ne vidi gde Kia stedi da bi nagruvala cenu od 10.990, ali ovo moze da bude i losa stvar Tek kada se otvori hauba vidi se tragovi stednje.

  2. #2
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    1.6 GDi EX Style - 16.140€ minus "džoker" za keš od 1.200€.
    Sasvim solidna kupovina

    Subjektivno, dizajnerski pun pogodak još od prvog modela.
    Plus prostora na zadnjoj klupi ima na pretek što me je pozitivno iznenadilo.
    A što se tiče motorizacije nadam se da su napravili korak u napred u odnosu na prošlu generaciju, jer je to bila najveća zamerka kod predhodno Pro Cee'd-a.

    ToD, kako ti se čine sedišta na prvu loptu? I naravno menjač?
    U predhodnom modelu nikako nisam mogao da namestim sedište "po mom", a menjač mi je bio nekako nelogično dugačak i auto je bio veoma trom.

  3. #3
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Pazi sedista su ista, ali skroz ista, ka kod modela sa 5-vrata. Poboljsanje jeste u odnosu na kratka Kia sedista, nije prvak u tom segmentu, ali je dosta dobro!

    Sto se menjaca tice, on je dosta precizan i tvrd! Tacnije znas da si uboo brzinu i to je to. To mi je stavka koja mi se dosta svidja, uz kvacilo, koje mozda jeste malo tvrdje ali nije problem! Jednostavno receno, sve je utegnuto kod menjaca i bas je prijatno baratati sa njim. Mogu cak i da ga svrstam u Hondin rang, posto mi oni nekako imaju najbolje menjace od svega sto sam terao na testovima!

    Ja imam problem kod ulaska i izlaska iz kola, na dosta modela opicim glavu a kod pro_cee`d-a je to garantovano, bar meni ali je zato dizajn pun pogodak!
    Last edited by ToD; 21st August 2013 at 18:24.

  4. #4
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Auto izgleda opasno, za očekivati je da većina kupaca koji bi "sportski" auto, a nemaju finansije ide pravac Kia salon. Nisam stigao da vozim, pa nemam ni nekih utisaka. Ovako kao suvozač, solidno.

    Ne očekujem nešto dramatično od motora, samo me zanima kako će da se uporedi sa Aurisom.

    Evo još malo fotki, opet FB.

    [Only registered and activated users can see links. ]
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #5
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    Mislim da imam sličan problem kao ti sa udaranjem glave u ivicu krova kad ulazim/izlazim

    A sećam se da je na prošlom menjač bio dosta dug, pogotovo prva i druga brzina.
    Prvenstveno sam na to mislio kao zamerku, a što se tiče preciznosti nisam se uopšte žalio, naprotiv.

  6. #6
    Senior Member rzeljko's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Budva
    Posts
    908

    Default Re: NK TEST: Kia pro_cee`d II 1.6 GDi EX Style

    Može li neko da okači taj cjenovnik. Ja baš noćas sa šurakom gledam oglas i odem na kia.rs u cjenovniku stoji najmanja cijena od 12.790

    Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2
    "Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that." Shankly

  7. #7
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    to je aktuelan cenovnik...na te cene se dobrava 1800 eur popusta, i to su ti vazece cene! To je valjda max popust koji svako ko dodje moze da ostvari preko onih jokera!...

    uglavnom na te cene oduzmes 1800 i imas realne cene!

  8. #8
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Kia je užasna po tom pitanju. Te džokeri, te benzin, te kreč i cement u vrednosti od 1000EUR, te ovo, te ono. I nikad ne znam koliko im kola stvarno koštaju. Neko tamo ima različitu viziju marketinga od mene.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  9. #9
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Izmeren 1.6 GDI. Čisto ubrzanje vrlo slično Auris 1.6 Valvematicu, dok su međuubrzanja bolja za 1-1,5s po svakom parametru, što treba pripisati kraćim prenosima. Motor se rado vrti i odaje subjektivno mnogo bolji utisak nego Valvematic.

    Menjač je veoma precizan i solidno brz, imajući u vidu putnički karakter vozila. Kvačilo mekano, kakvo se očekuje od modernog automobila.

    Kočnice vrlo dobre, kraći od 39m na zaustavljanju i pored Hankook guma.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #10
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Hankook štedljive gume? Na testovima su štedljive gume dobre na kočenju po suvom, loše u ostalim aspektima.

    Tapatalk 4

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •