Page 9 of 11 FirstFirst ... 7891011 LastLast
Results 81 to 90 of 102

Thread: NK TEST: Mazda 6 CD175 AT AWD Wagon

  1. #81
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    NS
    Posts
    96

    Default

    Quote Originally Posted by bruyoni View Post
    Kako god... Mazda ima katastrofalu reputaciju, u potpunosti opravdanu, po pitanju limarije ne samo kod nas već širom sveta. Sa lakoćom je moguće naći gomile fotografija gde se ljudi sa vozilima starim 3-4 godine žale na koroziju koja izbija na rubovima i vratima a takođe nije retkost naći grede šasije omotane rđom. Možda je to Mazdi i Fordu normalno ali u doba kada čak i Fiat i Opel galvanizuju svoje karoserije je neprihvatljivo
    sve su to faze ....ovu je prouzrokovao FORD koji je kao pojedinačno najveći vlasnik u tim godinama forsirao veću marginu zarade , tako da su se u Mazdi okrenuli novim jeftinjm dobavljačima čelika . Problem je izbio 2004 ali je u Kanadi npr gde sam se raspitao bilo vrlo lako rešiti problem na račun garancije i čak su na kraju produžili rok u kome se garantni zahrevi prihvataju .
    Naravno kod nas ništa ne ide kako treba pa ni reklamacije , a koliko sam čuo od starih poklonika Mazde , Profil je čudo od servisa u negativnom smislu .

    Mrlja je ostala , mazda se oslobodila FORD-a i vratila se standardnim , proverenim dobavljačima , tako da sada tih problema više nema .

    Vidim da je par vas na forumu imalo prilično loša iskustva , ali se nadam da je to sve iza nas i da novi modeli KODO dizajna neće biti pogođeni istim problemima jer je senka FORD-a daleko iza nas .
    Problem je eskalirao u anadi zbog specifičnih zimskih uslova i obilatog soljenja puteva i izgleda da nigde drugde nije bio toliko izražen kao tamo .
    Posle ove priče zageldam svaku stariju mazdu koji sretnem dko vozim i nigde ništa ne videh ...

  2. #82
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Jeste, Ford je kriv.
    Japosi izgleda imaju drugu filozofiju kad je borba protiv rđe u pitanju.
    Jedno je jeftiniji čelik a drugo nedostatak zaštite (galvanizacije) u procesu... Nisam video da Fordovi rđaju pa da to bude neko opravdanje?

  3. #83
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,808

    Default

    Ni ja, imam podosta focusa i mondea u okruzenju, nema korozije.
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  4. #84
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    NS
    Posts
    96

    Default kanada je to ....

    Quote Originally Posted by Misha View Post
    Ni ja, imam podosta focusa i mondea u okruzenju, nema korozije.
    kanadski uslovi brže pokažu crvenilo ...

  5. #85
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Kanada? Zarđo sam sa geografijom totalno, gde ti je to? Oko Negotina ili ovamo na drugu stranu ka Loznici?
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #86
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    NS
    Posts
    96

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    Kanada? Zarđo sam sa geografijom totalno, gde ti je to? Oko Negotina ili ovamo na drugu stranu ka Loznici?
    Kod Žalosne Sove :-)

  7. #87
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Trebalo bi biti negde kod Rakovice, pitacemo Saleta. Mada mozda i on zivi u toj Kanadi cim je menjao obe sajtne na svojoj trojci

    Inviato dal mio thl 4000

    He who loses control, loses.

  8. #88
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    'nači kriv je Ford ili Kanada.

    majku-im-imperijalistićku

  9. #89
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,770

    Default

    Jeste, i ona šestica je vožena po Quebecu.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  10. #90
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    NS
    Posts
    96

    Default istina ili oglasi

    kad ste tako svi naoštreni na zarđale mazde zašto o tome nema ni reči ni u jednom testu na nacionalnoj klasi ? Ni spomena ? Pa ako stvarno verujete u to upozorite naivne kupce , zar to nije smisao testiranja i pisanja utisaka o automobilima ?

    Onda bi verovatno svaki test o nekom novom automobilu nosio sa sobom i pun kofer problema iz prethodnih godina ... a takvih primera je dosta .

    Ovako imamo uglavnom hvalospeve uz poneku manicu a o katastrofalnoj reputaciji ni reči ...

    Pa kad ste iskreni , sada u ovom lakom prepucavanju ili kad pišete za portal ?
    Last edited by lalelala; 3rd September 2015 at 22:37.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •