Results 1 to 7 of 7

Thread: NK TEST: Dacia Sandero 1.2 LPG

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default NK TEST: Dacia Sandero 1.2 LPG

    Stigo plinirani Sandero. Koliko sam gledao, u pitanju je Life oprema što znači da auto košta 8800E. Fabrička instalacija plina mi je verovatno jedini način na koji bih prihvatio nevolju zvanu plin u svom automobilu. Ugrađen je Media Nav sistem (390e) koji radi sjajno i pored navigacije uključuje i BT.

    Dacia ima jednu veliku manu, koja je prisutna na svim automobilima koje nudi. Sedišta su očajna i za to ne treba mnogo vremena da se utvrdi (naravno, vlasnici 500L taj osećaj sigurno nemaju, tako da su oni isključeni iz ove tvrdnje). Sve ostalo je sasvim korektno i kao i sve druge Dačije, ni u ovom Sanderu se ne osećam kao da sam preplatio auto.

    Dačije su pravljene za zemlje kao što su naše, tako da je vešanje meko i sa lakoćom izlazi na kraj sa rupama i ležećim policajcima. Servo je slabašan, a menjač tradicionalno ne baš precizan. Sve pod rukom je plastika slabog kvaliteta, mada ovi novi modeli imaju ponegde i neku plastiku koja baš nije ona najgora, reciklirana.

    Motor je....motor. Ima on tu neke ventile, cilindre, nešto se dešava što kao primarni efekat ima proizvodnju neke čudne buke, dok se deo te energije koristi i za pokretanje. Taj 1.2 je težak mrtvak od motora, a uz pomoć LPG sistema koji čak i na papiru oduzima par KS i Nm, sve osim ubrzanja do 20 predstavlja operaciju koja traje.

    Cenovno, Sandero nije baš toliko jeftin, koliko bih možda ja priželjkivao imajući u vidu da Kia nudi Ceed za 10K. Recimo da bi Dačija trebala da je 500-1000E jeftinija da bi bila #okazion. Ovako je solidan izbor za one koji na kredu kupuju kola i kojima auto skuplji za 1000E apsolutno nije u dometu.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Ja sam probao baš taj na [Only registered and activated users can see links. ] i sećam se da mi je tada bio interesantan model.
    E sada je problem što su se u međuvremnu pojavila gomila "jeftinih" opcija, pa se čovek zapita da li da oko 8 soma za Dačiju ili da doda još 2k i pazari npr. pomenuti Ceed ...
    Ja mislim suprotno, ako se diže kredit ili slično onda je Ceed daleko bolja opcija ili Rapid ili šta god...Ja živim sa Rapidom evo već par meseci i automobil je daleeeeeeeko bolja opcija od Dačije, tako da mislim da će se za Dačiju odlučiti isključivo oni kupci koji imaju da izbroje 8 soma keša i to je to.
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  3. #3
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Danas sam napravio 250km, mešano magistrala, autoput i 30-tak km veoma lošeg puta po Fruškoj Gori.

    Da zanemarim fabričku LPG instalaciju što konkurente čini u zbiru malo skupljim pošto fabrički plin košta 600-1000E, ali Dačija je apsolutni hit ako je kupac koji ne živi u Beogradu.

    Naime, vešanje automobila je fenomenalno. Mekano, upija rupčage i generalno auto kad se vozi po lošem putu se vidi da je na domaćem terenu. Ako ćemo iskreno, ti klot modeli koji konkurišu Dačiji su takođe ubogaljeni lošijom plastikom, sedištima i svim ostalim što ne može da se prikaže brojčano.

    Sedišta u Dačiji su kriminal i kad bi to sredili, ja bih sa velikom lakoćom preporučio Dačiju svakome ko vozi van urbanih zona. Prosto je milina preći ležeći sa bar 3x većom brzinom nego što sam to radio u Tvingu, a da pri tome ne katapultiram klince sa zadnjeg sedišta. Rupe i rupčage takođe sa lakoćom savlađuje i upija. Sedišta možda neće ni biti problem nekome ko stiže iz 20-30 godina starog automobila ili iz prethodnog Dačija modela.

    Na autoputu Sandero sa ovim motorom može da ponudi optimalnih 100-110, što opet potkrepljuje tezu da ljudi koji žive van urbanih zona i autoputem idu od jednog do drugog isključenja bespotrebno daju pare za modernije koncipirane automobile, pošto ti automobili nisu bolji na putevima koji, kao i Dačija, nisu moderni.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #4
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Plin nije još uvek potrošen, a sabijeno je 370km. Benzinski rezervoar i dalje pun (fali jedna kockica koju sam potrošio na merenju performansi). Pojma nemam koja je potrošnja, ne postoji nikakav bord kompjuter, a plinski uređaj je danas pre podne pokazivao jednu kockicu, a danas popodne na putu kući su sijale dve sijalice (tokom svih 60-tak km).

    Servo je baš minimalne snage, što će opet da pogoduje kupcima koji su ili već vlasnici Dačije ili stižu iz Zastava/Kadet/Golf kockica asortimana. Ja sam pomalo zatečen odsustvom asistencije, ali mi nije trebalo mnogo da se priviknem i stvarno ne mogu da to okarakterišem kao zamerku.

    Gepek je sasvim solidan, može svašta da se spakuje. Nije baš da će da zameni gepek u "kecu", ali kome treba više gepeka ima Logana.

    Sedišta su težak kriminal, iz perspektive solidnih automobila. Ne znam da li je to sa namerom ili je mera štednje, ali tako je kako je.
    Last edited by zmaj; 13th April 2015 at 21:38.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #5
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Ocigledno je jedini nacin da utvrdis potrosnju da ga vozis dok se ne ugasi
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  6. #6
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Neće se ugasiti, samo će zapištati i prebaciti se na benzin
    A ako baš hoćete detalje možemo se na Zmajevo zgražavnje priključiti na plinski kompijuter

    He who loses control, loses.

  7. #7
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    imao sam cast da ugasim plin na 463km predjenih je poceo da pisti i prebacio na benzin. e sad, koliko je ukupno, kako-cega koje voznje i tako to, pojma nemam
    sandero se nije nesto promenio od kada sam ga zadnji put vozio, sve stoji kao sto zmaj i rece. glavna pozitivna strana je udobno oslanjanje, taman za nase puteve + je stalo sve od delova sto mi je trebalo jedino mi se cini da je onaj TCe bio malo bolji "za krivnu" (sem sto je dosta brzi, naravno), ovaj bas jasno odbija saradnju po tom pitanju. mozda su jos "zimuse", nisam gledao pa to pravi razliku ...
    Last edited by LordRaceR; 15th April 2015 at 17:56.
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •