Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 41 to 48 of 48

Thread: polovno ili novo - dilema

  1. #41
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    9

    Default

    znači sem što smo se složili da nema pravila... ipak ste više za atmosferske nego za turbo motore...

    onda da polako krenem u potragu za nekom Hondom Civic ili A3 ili možda BMW 1 ili 3


    e da...
    još jedno pitanje:

    šta za vas nije velika kilometraža?
    znam da ovo zavisi od vlasnika (tj načina vožnje i održavanja) ali ipak do max koje kilometraže predlažete da gledam auta (pod pretpostavkom da je originalna)?
    Last edited by vaca; 17th February 2013 at 08:04.

  2. #42
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default Re: polovno ili novo - dilema

    Zavisi koliko para imaÅ¡. :-) Å*to manje to bolje.

    Mada ni tu nema pravila, nalete ljudi na auto sa recimo 130-150k na satu, tek urađeni servisi, sve sređeno, utegnuto. Takav auto će da koÅ¡ta malo, a imaće zdravu upotrebnu vrednost, da samo sipaÅ¡ gorivo i radiÅ¡ redovno održavanje narednih 3-5g.

    Onda ga ili tapneš, ili središ i cepaš dalje.

    Tapatalk HD

  3. #43
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Posto je tema prilicno opsirna i kao treba da da neke smernice za kupovinu, necu se ni ja previse truditi. Par stvari koje mene pale alarm, kada je u pitanju kupovina polovnog automobila.

    Prirodno je, logicno da 50% ljudi prestaje da ulaze u automobil koji namerava da prodaje, a 80% ga prodaje jer isti trazi previse ulaganja.

    Ok, napolju je doskora bilo drugacije, ali mislim da se situacija promenila. Uz sve to, najveca je zarada na automobilima sa niskom cenom, a zna se koji su ti.

    Po meni, najveca greska kupaca je natezanje, zaduzivanje da bi se kupili automobili vise klase. Uzasno je mnogo dobrih automobila za bagatelnu cenu, samo sto se zaboravlja ili najcesce ne zna da je odrzavanje automobila iz viseg segmenta i mnogo skuplje.

    Tu se onda prave krivine i kupuju jeftiniji zamenski delovi ili uopste i ne kupuje, vec preprodaje lose odrzavan automobil. Ja gde god sam napravio precicu i nisam uzeo kvalitetan deo, zazalio sam.

    Ne znam, ja ovde preporucujem maksimalnu racionalnost kod kupovine.

  4. #44
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default Re: polovno ili novo - dilema

    Ta crta nam postoji u mentalitetu - da se kupi Å¡to bolje da svi vide koliko mi dobro ide u životu. Svakako se ne treba pružati viÅ¡e nego Å¡to si dugačak ni kod novog ni kod polovnog automobila.

    Ne bih ja skretao sa teme u tom smeru. Možda se otvorim nekad za nov automobil, ali u toj priči sem u najnižem segmentu na teÅ¡ko vidim neku racionalnost. Ostvarenje garancije kod nas uglavnom pretpostavlja agoniju i natezanje, ima tema koliko hoćeÅ¡ po forumima. Pri tome te teraju da na 10 hiljada radiÅ¡ servis, koji bi 200km severnije radio na recimo 35000km za iste pare sve dok ne istekne garancija. Neki ljudi koje znam su jedva čekali da im prođe garancija na nov auto, kako bi mogli da održavaju auto na način na koji žele - ja mislim da samo kod nas postoji taj paradoks.

    Pretpostavljam da će pristupačna kola malo promene ovaj odnos. Pada mi na pamet Å*koda Rapid recimo, kao auto koji bi mogao da odvrati ljude od kupovine polovnog automobila. Izgleda identično kao nova Octavia, daje tu crtu prestiža, a u stvari je socijala auto.

    Tapatalk HD

  5. #45
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    353

    Default

    Pratim ovu temu vec neko vreme pa reko i ja da kazem nesto. I ja sam razmisljao o istim stvarima pre nego sto sam kupio moj auto. Meni je trebao iskljucivo 4x4 auto pa sam onda razmisljao da li da uzmem Daciu Duster novog od oko 17 hiljada sa najvisim nivoom opreme ili da gledam neki malo stariji auto za slicne pare ali u mnogo visoj klasi. Uz pomoc ljudi sa foruma i iz okoline odlucio sam se auto iz premium segmenta,barem mislim da jeste . Moram da kazem da se nisam pokajao nimalo, jer sam nasao zaista povoljan auto sa malom kilometrazom. Ja sam u svakom slucaju za bolji polovan nego klot nov auto ali treba biti mnogo pametan pri kupovini. Ja sam polovne automobile gledao vise od godinu dana da bih nasao odgovarajuci. Sto se tice motora za sada mi se vise svidjaju turbo dizeli.

  6. #46
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    2,758

    Default

    ^ Godinu dana minimum, slatke su to muke.

    Quote Originally Posted by vaca View Post
    šta za vas nije velika kilometraža?
    Licno ne bih kupio, ali smatra se da je do 200.000 podnosljiva kilometraza.

    Realno, vecina dizela iz oglasa su 180-190.000 km (taman pred drugi veliki servis). Vraca se to uredno po placevima na 110-120.000 al' dobro.

  7. #47
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,273

    Default

    Quote Originally Posted by navic View Post
    Realno, vecina dizela iz oglasa su 180-190.000 km (taman pred drugi veliki servis).
    ovo je vrlo optimistično, iz mog iskustva bar je duplo toliko...prevodim papire pa znam sa kojim kilometražama uglavnom automobili dolaze, a nekad iste takve vidim u oglasu sa uglavnom 3-4 puta manjom kilometražom

  8. #48
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    2,758

    Default

    Eto, imamo info iz prve ruke.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •