Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 36

Thread: Mk3 Ford Focus sedan vs. Renault Fluence vs. Chevrolet Cruze

  1. #1
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Question Mk3 Ford Focus sedan vs. Renault Fluence vs. Chevrolet Cruze

    Nadam se da ću uskoro zameniti auto, pa me zanimaju još neka mišljenja. Troumim se između ova 3 modela. Cene su tu negde za sva tri proizvođača, oprema dosta varira. Od motora bih se opredelio za 1.6 benzince, jače ako ima više ponuđenih (Focus). Ukratko cene po katalozima, znači nisam zvao i proveravao (a još manje išao po ovom vremenu) :
    1. Focus 1.6, 125ks, Trend oprema, 14.800,
    2. Fluence 1.6, 110ks, Edition oprema, 13.500
    3. Cruze 1.6, 124ks, LTplus oprema, 13.290

    Favorit mi je Focus, jer imam MK1 restyle, pa bih ostao veran brendu, koliko god to trulo zvučalo mada mi je nekako najvervatnije Chevy, a Fluence sam stavio samo onako test sam čitao na NK.
    Najradije bih pazario nekog MK3 Mondea 2.0 benzin-plin sa oko 100000km 2006 god ali je to ovde nemoguće naći a moralo bi preko placa zbog lizinga...

    Suggestions any1 ??

  2. #2
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,770

    Default

    Gledao sam neke Cruze testove i taj 1.6 svi nešto kude, preslab, loš menjač i sl.
    Generalno, loša ponuda motora za Cruze, a iz ostale sa liste čini mi se.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  3. #3
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    To je jedan od razloga zašto bih radije Mk3 mondea, mazdu 6 ili nešto sl. polovno ali treba iskopati to negde Cruze nisam probao, možda se iscimam kada se prolepša vreme za neku test vožnju...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    354

    Default

    Evo nekoliko oglasa za mondeo polovan.Na brzinu pogledah.Za mk3 pise da moze lizing.
    [Only registered and activated users can see links. ]
    [Only registered and activated users can see links. ]
    [Only registered and activated users can see links. ]
    Ova dva su mk4 i malo skuplji ali sam najbolje znas kolike su ti platezne mogucnosti.
    Na sajtu od jednog od prodavaca(autoitalija.com) pise da i oni daju na lizing ili kredit.
    Da,sva tri su dizel ali ne vidim razlog zasto ne.Skuplje odrzavanje jeste,ali je manja potrosnja.
    Last edited by aquaudi; 9th February 2012 at 23:14.

  5. #5
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Karavan bih izbegao po svaku cenu, jer dosta vozim po gradu (ali mi treba gepek) tako da mi je iealno nesto poput gepeka navedenih automobila.
    Dizel vozim vec par godina i to 1.8 TDCi i zadovoljan jesam ali potrosnja mu je oko 7 u gradu a cene su se manje vise izjednacile. 1.6 bi trosio otprilike isto toliko a manje jebade oko benzinaca u svakom slucaju...Mozda bih se odlucio i za neku Mk4 limuzinu koju ima uvoznik kojeg si pomenuo...sve u svemu mora prvo da otopli i da prvo da zalivadim Focusa
    btw, jos misljenja mi je dobro doslo

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    354

    Default

    Sta mislis o onim test vozilima koji su presli 3-4 hiljade km i imas garanciju.
    Evo ovaj fokus,trend oprema ali je jeftiniji nego sto si ti napisao
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
    Last edited by aquaudi; 12th February 2012 at 16:03.

  7. #7
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    To mi je isto opcija...primamljivo deluju ti sto su koristile auto kuce...kupio moj prijatelj tako A4 od akomerca...sjajna ponuda.

  8. #8
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    ljudi...dal je moguce da se niko ne oglasava
    po testovima Cruz je poprilicno ocrnjen u AutoBildu, mada oni ocrne sve sto nije 100% nemacko (tj. Audi) oni ko Alvirovici sto hvale do nebesa Z10 a kude sve ostalo sto se ostalih testova tice Cruz je prilicno hvaljen, e sad...kampanja ili stvarnost citao sam dosta i iskustva vlasnika i sve je OK. taj 1.6 je preuzet iz Astre, ima u ponudi polovnih i slabijih 1.6-ica (113ks naspram novijih sa 124ks)...
    Za Fluenca sam cuo sve najgore i to od par vlasnika tako da...
    Sto se tice polovnjaka koji su presli do 10k i koji su korisceni u promo svrhe i sl. njih je zajebano naci, treba ti neko ko radi po tim salonima da dojavi jbt, ko za drogu i oruzije

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    354

    Default

    Sto se tice tih koriscenih automobila,kada sam ja gledao polovan auto za mene(jesenas) svakodnevno sam nalazio takve a bas kada sam gledao tvoje trazene modele nisam ih nasao u vecem broju.Za Cruze ne znam sta da kazem ali ja sam 2008 kupio novu Opel Astru Classic II (G) 1.4 benzinac i veoma sam zadovoljan sem sto je motor malo slabiji.Presla je 70 000 i jos nisam imao nijedan kvar.

  10. #10
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    e danas sam isao da pogledam jedan Cruze sa 50000km vracen sa lizinga...ljudi...pa kao da su ga svinje vozile, izubujan je na bar 10 mest i to posteno, suvozaceva vrata se ne mogu lepo ni zatvoriti jer je iskrivljena sajtna, branici lepljeni na 2-3 mesta, a unutra posebna prica. Ja koristim Focusa vec 5 godina i koristim ga dosta za rad i prevoz teskih alata i smatrao sam da je dosta unisten unutra, ali kada sam video ovaj Cruze...zaprepastio sam se...sve je zivo u enterijeru rasklimano i oljusteno...da li je generalno tako posle par godina ili je to u ovom slucaju do ekstremno nenormalnog vlasnika!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •