Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 30

Thread: Iskustva - zadnja klupa i komfor, prtljaznik

  1. #11
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    Evo da se uključim u temu da ne bude da splasnulo interesovanje

    *to se tiče stare Oktavije mogu da potvrdim da je pozadi ekstra tvrdo sedenje, možda ne toliko loša sedišta koliko je sam auto tvrd pozadi.
    *to Nidža kaže za Astru H karavan, takođe slična priča što se tiče tvrdoće auta u odnosu na Oktaviju, ali su sedišta dosta bolja i pored naslona koje je i po mom ukusu previše uspravan.

    A kada smo već kod neudobnosti zadnje klupo, da li ste nekad probali da sedite pozadi u CRX-u? heh

  2. #12
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default Re: Iskustva - zadnja klupa i komfor, prtljaznik

    Neuporedivo je bolja Octavia (A5) u odnosu na Astru H. Sedišta su dobra, tvrđa malo jeste, ali nije toliko strašno. Problem u Astri je vertikalan naslon. Nezgodno od Pazove do Beograda, a ne daj bože da mora negde duže da se vozi.

    Za Jazz pričam napamet, s obzirom na oblik i veličinu karoserije. Malo mi je verovatno da se pozadi bolje sedi nego u Octaviji. Kažu da je Civic odličan - bio sam suvozač, pozadi nemam pojma.

    Alfa je tvrda malo nazad, ali sedišta su baš dobra i dugačka. Na žalost dugačka sedišta ne pomažu mnogo ako ispred sedi neko visok. Ako je neko niži, ili ako šofer vozi 1 osobu nazad desno, onda može baš da se uživa.

    Stilo je u ovom mom društvu koje vozikam najudobniji pozadi, jedino što ima i najmanje mesta (u 3v verziji). Ako napred ne sedi neko visok, skroz je super.

    Tapatalk HD

  3. #13
    nk simRacing uprava vlad's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Beograd
    Posts
    1,911

    Default Ne dirajte mi Octraviu :)

    Sto se tice udobnosti zadnje klupe ne mogu nista da tvrdim, uglavnom sam za volanom a niko se nije do sada zalio. Gepek je ono sto je prelomilo prilikom kupovine.

    [Only registered and activated users can see links. ]

  4. #14
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    U četvrtak sam silom prilika morao da se vraćam iz Brusa na zadnjem sedištu jedne A5 oktavije i mogu reći da to iskustvo gledam da ne ponovim. Klupa je malo mekša od moje radne stolice (drvena na točkićima od kulmana iz sedamdestih) ali moja stolica se ne trucka po neravninama. Problema sa leđima nemam ali sam nakon tih 200km po izlasku morao da se istežem i savijam. Mesta da se razumemo ima ali ni ja ni kolega nismo bili ni malo srećni.

    He who loses control, loses.

  5. #15
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default Re: Iskustva - zadnja klupa i komfor, prtljaznik

    S obzirom da je dosta subjektivna stvar u pitanju, moram da pitam na kom drugom autu si se vozio na zadnjem sedištu dugo i bilo je okej? Verovatno smo svi vozači najčešće i tu nastaje problem. :-)

    Meni je skroz dobro u A5 pozadi. Tvrda sedišta su uvek plus (ne i pretvrda, kao kožna na 156 TI recimo).

    Tapatalk HD

  6. #16
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Gde god sam stigao osim u svom
    Pošto imam problem da mi se pegla kad god me voze strpavam se na zadnje sedište i tamo se nateram da spavam, u ovoj oktaviji to nisam uspeo.

    He who loses control, loses.

  7. #17
    Senior Member kira's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    606

    Default

    Ja sam pre neki dan isao do Podgorice i nazad, pola puta sam vozio, pola puta sam sedeo na zadnjoj klupi Octavie A5FL, i mogu da vam kazem da sam imao masala mesta u njoj, cak sta-vise ljudski sam se odmarao dok su drugi vozili, i put od blizu 1.000 km po magistrali je prosao bez ozbiljnijeg umora. A mesta otpozadi ima i vise nego sto ne potrebno da se udobno smestim sa svojim 1.9 i preko sto kila
    “When I live, I am born. When I am born, I see. When I see, I discover. When I discover, I travel. When I travel, I drive. When I drive, I am.”

  8. #18
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    možda je kilaža presudna, ja imam 75 i nemam sloj za amortizaciju na Gluteus Maximusu

  9. #19
    Senior Member radejet's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    1,568

    Default Одг: Iskustva - zadnja klupa i komfor, prtljaznik

    Ja sam imao prilike da se vozam kod Bruje u ladi na zadnjoj klupi i mogu vam reći da sam jako zadovoljan ladinim sedištima, jedina mana je što nema baš puno mesta za noge ali sedišta su me prijatno iznenadila.

    Drugar poseduje A5 oktaviu i sa njom smo zimus išli na Divčibare tako da sam imao prilike da se vozam pozadi. Utisci su da ima mesta dovoljno, a sedišta jesu tvrda pa sam moj mršavi guz morao češće da pomeram ne bi li našao negde neki mekani deo, ali sam stvar rešio duksom na koji sam seo. Ponavljam za noge je bilo mesta dovoljno i ugao sedenja mi odgovara samo su sedišta za moj ukus pretvrda.

    A što se tiče moje Omege, ja nisam imao prilike da sedim pozadi, ali svi koji su imali tu priliku su mi samo upućivali reči hvale za udobnost i komfor, a za prtljažni prostor bolje da ništa ne govorim

    Послато са GT-N7000 користећи Тапаток 2
    Gsi 2.0 16v Turbo
    402m - 12.988

    [Only registered and activated users can see links. ]

  10. #20
    Senior Member kira's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    606

    Default

    Imam sluzbenu Fabiju, a povremeno vozim Oktaviju, sedista jedu tvrdja, pogotovo to primetim kad iz Skode predjem u svoj Audi jaje, i u tom trenutku imam osecaj kao da su mi sedista na privatnim kolima propala i da ne valjaju, sve dok se ne naviknem na mekocu. Realno sve je svar navike. Iako je moj Audi veci u unutrasnjosti i ima udobnija sedista, manje se umorim kad vozim fabiju nego audi (pricam o putu do mora).

    Moje je misljenje da je Oktavija sasvim dobar auto, mislim da polovnu A5, 1.9tdi, pogotovo kad pogledas velicinu, ekonomicnost, performanse i cene.
    “When I live, I am born. When I am born, I see. When I see, I discover. When I discover, I travel. When I travel, I drive. When I drive, I am.”

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •