Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 30 of 31

Thread: Iskustva sa prodajnim salonima automobila

  1. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    2,758

    Default

    Kupovina novog automobila je nocna mora, sama po sebi. Ko je kupovao nov auto, ili pokusava da ga kupi, zna o cemu pricam.

    Prodavci tu nisu toliko bitni, ili ne bi bili toliko bitni, da nije te tenzije.
    E, onda oni dodju kao "slag na torti" i zato je taj njihov odnos bitan, odnosno zato im se pridaje odredjen znacaj.

    Nije nista rekao, nisam ni ja - samo smo se u miru i tisini razisli.
    Vrh

  2. #22
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Ma stvar kod nas je što su prodavci totalo nefleksibilni. Usred krize na tržištu ( i svetske a i ono pred ovu godinu kad su kod nas svi čekali smanjenje carina) i ja kupujem auto za keš koji dajem na ruke i nige, ali NIGDE mi niko neće da da nikakav popust ili nešto od ozbiljnije opreme! Mislim smešno je na kraju bilo, već sam mislio da tip vređa i bio spreman da mi pukne film jer smo dobili zadnje podizače stakala i patosnice i plus čekali 20 dana... sramota. Stvar je ko i u mobilnoj telefoniji, svi mislili došao VIP i cene idu dole. Kad ono međutim još da krenu besplatne poruke da mi važe samo u mreži vraćam se na bicikl i na fiksni telefon!

    He who loses control, loses.

  3. #23
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,808

    Default

    ^ Potvrdjujem, kes na ruke nikome ne znaci nista, isti tretman kao i razni krediti, lizinzi i ostalo. Mada i kod kredita i lizinga banka se za*ebava sa kupcem, prodavac dobija pun iznos na racun odmah po ispostavljanju fakture tako da je njima sve jedno!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  4. #24
    Senior Member Avijon's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Vienna,AT
    Posts
    527

    Default

    Quote Originally Posted by VIP View Post
    Opisano ponasanje prodavaca ima neku zaledjinu, jer sam ubedjen da bi vas vukli za rukav u normalnim okolnostima. Siguran sam da prodavci ne mogu imati solidne plate i da bi bili jako motivisani da vam prodaju automobil, pogotovo kod manjih dilera poput Suzukija.
    Izvini, ali te iste prodavce niko nije vukao za rukav da rade baš taj posao.
    Ja sam lud za automobilima, i pristao bih na posao kod bilo kog dilera, bilo koji automobili da su u pitanju, i TRUDIO BIH SE da UBEDIM budućeg kupca. Ne igra tu novac nikakvu igru, već emocije. Ako ti se, brate, ne radi taj posao, nađi drugi, ne moraju drugi trpeti zbog tvoje nervozne tašte/ženinog PMSa/komšijinog psa. Molim lepo.

    Poenta? Svim prodavcima otkaze
    VIP: Ja sam danas bio na promociji novog VW Pola i moram da kazem da je Clio stvarno dobar automobil

  5. #25
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Quote Originally Posted by Misha View Post
    Zaboravio sam da pomenem prodavce iz Toyote koji posle detaljnog razgovora uzima moju vizitku i obecava da ce se javiti sa informacijama o trazenom vozilu, navodno isto popodne. Posle dva dana, zovem ja njega, on kaze da je bas hteo da me zove da mi kaze da nema trazene informacije, ali da ce pokusavati i dalje. Posle tri dana zovem ja opet, isti odgovor. Nikada se nije ni javio!
    Ovaj slucaj, kao i [Only registered and activated users can see links. ], su danas prijavljeni Toyoti Srbija. Čovek iz direkcije je bio vrlo neprijatno iznenađen i zamolio me je da prosledim sve slučajeve. Kaže, ne moraš konkretna imena da šalješ, ako ti je problem da neko dobije otkaz zbog tebe. Po stavu i iznenađenju, pogotovu kad sam rekao da je Misha kupio Mazdu kao rezultat - rekao bih da situacija sigurno neće proći bez reakcije generalnog uvoznika.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #26
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    Ovaj slucaj, kao i [Only registered and activated users can see links. ], su danas prijavljeni Toyoti Srbija. Čovek iz direkcije je bio vrlo neprijatno iznenađen i zamolio me je da prosledim sve slučajeve. Kaže, ne moraš konkretna imena da šalješ, ako ti je problem da neko dobije otkaz zbog tebe. Po stavu i iznenađenju, pogotovu kad sam rekao da je Misha kupio Mazdu kao rezultat - rekao bih da situacija sigurno neće proći bez reakcije generalnog uvoznika.
    Pa tako i treba. Zaista nema nishta gore nego kada naidjesh na ne ljubaznog prodavca, kupovao ti paklu cigara, kilu narandzi ili auto. Koshtao proizvod 20, 100 ili 50000 dinara, oni moraju da titraju mushterijama. Na njihovu zalost, to im je u opisu posla. Kolika im je plata, ne znam i ne zanima me posebno, ali shto kazze Avijon, niko ih nije terao da rade taj posao.
    E sad, kada je gazda ostao bez povetje marzze, mozzda tje obratiti malo vishe pazznje shta mu se deshava u radnji. A mislim stvarno, ako i radnika briga da li tje ostati bez posla, u ovo zlo doba, onda neka i ostane bez istog.
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  7. #27
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    2,758

    Default

    Kaže, ne moraš konkretna imena da šalješ, ako ti je problem da neko dobije otkaz zbog tebe
    Dobro je da ostrane ovako, ipak je trulo da neko popije otkaz...mozda je imao/la los dan.

    Medjutim, od malo smotre im nece nista faliti.

  8. #28
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Novi Sad
    Posts
    19

    Default

    Uf nateraste me da iznesem i moj primer
    Kupovina Forda na lizing - dok nisam kapariosao sve je bilo divno a onda sam cekao njihove papire 7 dana da bi mi javili da mogu da dodjem po auto. Ja odem, kad ono greska, stigli su papiri pa ih treba odneti u banku(za sta im je trebao jos jedan dan). E pa kad je banka uplatila i kad su javili da mogu doci po auto, ja otisao kad ono - ako mozete malo kasnije, nije opran. Ja reko opracu ga ja, a oni kao dobro, sedite samo malo. I ja malo odsedeo i osedeo, kad se vracaju i kazu dodjite najbolje predvece posto auto nema akomulator!!! E tu sam definitivno zapenio i dao im sat vreme na sve pozavrsavaju sta imaju.
    U to vreme mi je bio drugar iz Kanade koji radi prodaju Forda i nije mogao da dodje sebi. Kod njih bi svi popili otkaze u momentu. Jednostavno, auto se mora sto pre prodati i odvesti. Obrt je osnova svega!
    E a da se nadovezem i na kurs i kursne razlike - radim sa inostranstvom i za svako placanje se bukvalno cenkamo za kurs i to sa vise banaka. Na svakoj transakciju su razlike tolike da bude i prosecna plata. Pa sigurno da to rade i nasi dileri sa automobilima.
    I da samo jos nesto u vezi lizinga - citati tekst obavezno i posebno obratiti paznju na to ciji kurs primenjuju (npr Raif... primenjuje prodajni kurs eura njihove banke koji je uvek visi od zvanicnog).
    Sve u svemu, jednim autom podmiris jos par porodica, ako cemo gledati sa humanije strane - ipak dodjes kao neki dobrotvor

  9. #29
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,808

    Default

    Quote Originally Posted by navic View Post
    Dobro je da ostrane ovako, ipak je trulo da neko popije otkaz...mozda je imao/la los dan.

    Medjutim, od malo smotre im nece nista faliti.
    Hm, u mom slucaju mora da je imao jedno 7-8 losih dana u nizu!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  10. #30
    Senior Member Air Jordan's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Sabac
    Posts
    2,350

    Default

    Jel ja nesto ne vidim dobro i li je zaista ovolika razlika u cenam izmedju Srbije i Hrvatske:

    [Only registered and activated users can see links. ]

    [Only registered and activated users can see links. ]

    1 dinar = 12,7 kuna

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •