Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 19

Thread: NK TEST: VW Polo 1.2 TSI BlueMotion

  1. #1
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default NK TEST: VW Polo 1.2 TSI BlueMotion

    malo ređi gost na testu, VW mašina, ovoga puta novi Polo.
    Motorizacija ja naj koja se trenutno nudi, dakle 1.2 TSI sa 110 KS zajedno sa 6-brzinskim ručnim menjačem. Oprema je Comfort, dakle jedan nivo preko baznog nivoa, a ipak realno poseduje osnovne stvari: manuelnu klimu, el. podizače stakala na sva četri prozora, audio player sa ekranom osetljivim na dodir, el. podesive retrovizore, deljenu zadnju klupu i ostale osnovne detalje.
    Logično, sa 1100 kg težine, 1.2 TSI motor sasvim korektno vuče karoseriju, menjač je vrlo dobar, pa je prijatno i po malo zabavno za vožnju.
    Cena, lepih 15k evra
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  2. #2
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Cena je brutalna, stvarno ne razumem ko plaća ovoliko za B segment, kad za te pare može da se kupi solidno motorizovana mašina iz C klase. Ne govorim samo o Polo, već i o svemu ostalome iz B.

    Sedeo sam malo Polu, ono što je frapantno da oprema ne sadrži automatsku klimu. Nije da mi je to mnogo bitno u životu, ali za 15 soma stvarno očekujem bar nege moderne pogodnosti.

    Motor je, na papiru, prilično žestok pa mi je ovo rejserovo "korektno vuče karoseriju" malo sumnjivo. Trebalo bi da ide ljuto, pošto je 110 turbo benzinskih konja u 1100 kila pre neku godinu bilo dovoljno da se auto proglasi hot hečom. Okej ne baš hot, ali to treba da ide propisno u svakom slučaju zbog dosta NM na svim obrtajima.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #3
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    Možda je na redu da taj BlueMotion prebace u RedMotion i da propisno nasviraju mašine.

    Jer sve što izađe iz VW-a u poslednje vreme je manje više ljuto samo na papiru i, naravno, po pitanju cene.

    Postajem Nidža što branim jedan brend, ali bazna Insignija se dobija za 16.600, Astra 12.900.
    Još je tu i Ceed sa 11.300, i npr Rio koji je nešto iznad 10k.

  4. #4
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    auto je vracen, predjeno 450 km, sa prosecnom potrosnjom testa od 6.3l, a ostalo je jos 250km dometa. za 1.2 benzin i 45l rezervoar, ovo je bas dobra autonomija.
    "korektno vuče karoseriju" komentar je standardni , nisam jos dovoljno provozao pa se onda uzdrzah od nekog "jaceg" komentara.
    sada vec moze. deklarisano ubrzanje je 9.3sec, izmereno 10.3 na nasoj standardnoj lokaciji. brzine su dosta dugacke, 80 km/h u 6toj je na 1500rpm, pa je mozda elasticnost nesto manja od onoga sto bi se ocekivalo, ali tek treba da uporedim podatke. definitivno, polo sa ovim motorom veoma lepo ide, a opet pri tome je potrosnja nije velika.
    sto se tice cene, tu je sve jasno. 15k za osrednje opremljen polo ne zvuci bas najbolje, jeste da su menjac i motor odlicni, ali ipak...
    Last edited by LordRaceR; 21st July 2014 at 21:11.
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  5. #5
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    tacnije, cena je toliko besmislena da obesmisljava komentarisanje automobila. mora da ima neka pozadina citave price, jer mi nije jasno kako uopste posluju u srbiji sa ovim cenama.

    11k je plafon za ovaj automobil.

  6. #6
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Fakat je skup, međutim to je najjači od četiri motora u ponudi. Iz te perspektive, cena još i nije tako strašna kao što je tragična cena baznog modela (Trendline 1.0 60KS) koji je 13K!

    Sa druge strane, prodaja VW i u Srbiji i globalno apsolutno pokazuje da kupaca za ovu marku ima. Pride treba imati u vidu da ovaj Polo u EU zemljama košta 1-2-3 hiljade više.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  7. #7
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Neću da branim VW jer nema razloga, krštena Corsa je oko 13k a ne Astra.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  8. #8
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    Quote Originally Posted by Heinz View Post
    Neću da branim VW jer nema razloga, krštena Corsa je oko 13k a ne Astra.
    Uporedio sam sa baznim modelima da ne dođe do zablude
    A svi ti bazni od opreme imaju uglavnom to, samo što je motorizacija slabija.

  9. #9
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Quote Originally Posted by Heinz View Post
    Neću da branim VW jer nema razloga, krštena Corsa je oko 13k a ne Astra.
    Pa je li ova akcija i dalje aktuelna? Ne vidim nista slicno kod vw da je bilo.

    [Only registered and activated users can see links. ]

    [Only registered and activated users can see links. ]


    [Only registered and activated users can see links. ]

  10. #10
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Mozes uzeti Merivu sa 140 konja i da ti ostane jos 2+k evra, za cenu jednog pola.
    Ne znam cemu iscudjavanje, VW nikada nije spadao u jetnije marke. Cak sta vise.
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •